dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 22
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 422
  1. #41

    Domyślnie

    Listwy podłogowe to sosna,kształt na zamówienie.Malowane farbą melaminową.
    Listwy ze styroduru (chyba) ma np.firma Haga.Ale są piekielnie drogie.Kilkadziesiąt zł/mb.
    Drzwi jasne kosztowały ok.2tys z klamką,niewidocznymi,potrójnymi zawiasami,zamkiem,opaską.
    Ale mam mieszane uczucia co do wykonawcy.Były i są z nim pewne problemy.
    Ponoć podrożały do ok.2,5tys.
    A w tej cenie wolałbym kupić w firmie Klimek i Kluś.
    Drzwi wejściowe to Urzędowski.Skrzydło 110cm,całość 210cm,naświetla z trzech stron z szyb P4.Cena chyba ok.6-7 tys ale półtora roku temu.
    Podłoga-parkiet z dębu parzonego,olejowany.

  2. #42

    Domyślnie

    pattaya, czy moglbys podac producenta drzwi wewnetrznych? Jakie byly z nim prolemy?

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mufka
    No ja mam zupelnie w innym charakterze mam drzwi, niestety nie dysponuje ladnym zdjeciem, docelowo, to zdjecie przedstawialo lustro, ale w tle widac drzwi i mniej wiecej wykadrowalam te drzwi, jakby chodzilo o cos takiego, to moge w dzien pstryknac fotke ladniejsza, choc watpie, zeby takie "zabytki" "pasily" komus.

    A mi pasują - możesz wrzucić jeszcze jakieś zdjęcia?
    Pozdrówka
    Torek

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    Cytat Napisał pattaya
    Listwy podłogowe to sosna,kształt na zamówienie.Malowane farbą melaminową.
    Listwy ze styroduru (chyba) ma np.firma Haga.Ale są piekielnie drogie.Kilkadziesiąt zł/mb.
    Drzwi jasne kosztowały ok.2tys z klamką,niewidocznymi,potrójnymi zawiasami,zamkiem,opaską.
    Ale mam mieszane uczucia co do wykonawcy.Były i są z nim pewne problemy.
    Ponoć podrożały do ok.2,5tys.
    A w tej cenie wolałbym kupić w firmie Klimek i Kluś.
    Drzwi wejściowe to Urzędowski.Skrzydło 110cm,całość 210cm,naświetla z trzech stron z szyb P4.Cena chyba ok.6-7 tys ale półtora roku temu.
    Podłoga-parkiet z dębu parzonego,olejowany.
    dzieki
    najwidoczniej taniej sie nie da...uwielbiam takie drzwi ale najtansza oferta jaka widzialam to 1800zl, robil je moj stolarz, a jest troche powolny, no i 1800 to tez niemalo...

  5. #45

    Domyślnie

    Z producentem drzwi i kuchni są problemy jakościowe.
    Część drzwi została uszkodzona przy montażu,który pozostawiał wiele do życzenia.Niektóre były w naprawie dwa razy.
    Z kuchnią mamy problemy jakościowe.
    No i komunikacja z ich strony jest taka sobie.
    Firma ma stoiska w Jupiterze i Domotece.
    Szef firmy tworzy wokół siebie mit "człowieka z pasją",którego życiową misją jest tworzenie dobrych i pięknych mebli.
    Jak się przekonaliśmy-otoczka pęka jak bańka przy pierwszej okazji.

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    A ja nie polecam drzwi sosnowych malowanych na bialo.. ze swoich doswiadczen.
    Każde zabrudzenie - rzuca się w oczy. Ale to da się wyczyścić. Szczeliny przy listewkach i potencjalnie rozsychające się ramiaki - pokazuje się ciemna dziura..
    Więc - albo dobra konstrukcji i producent drzwi drewnianych - albo drzwi białe.. z plyty.. Ale tez dobrego producenta.

  7. #47

    Domyślnie

    Odświeżam wątek i mam pytanie do tych osób, które już mają białe drewniane drzwi. Czy coś się z nimi dzieje? Stolarz mnie straszy, że przy krawędziach filongów (płycin) i przy zawiasach biała farba popęka, bo drzwi pracują - i będzie to wygladac brzydko. Czy tak rzeczywiście jest? Facet ze sklepu z farbami też tak uważa...

    A czy ewentualnie jest różnica, gdy się nie pomaluje białą farbą, tylko białą bejcą, a potem lakierem?

  8. #48

    Domyślnie

    jesli pomalujesz bejcą i lakierem będą widoczne słoje - to też ma swój urok.. ale chyba zrobiłabym z trzy warstwy bejcy

    ja w tej chwili szukam odpowiedniej farby do pomalowania parapetów i drzwi, myślałam, że zrobi to stolarz.. ale niestety kazał mi samej dobrać farbę

    poleci ktoś farbę?
    Prawo Van Herpena:
    Rozwiązanie problemu leży w znalezieniu osób, które umieją go rozwiązać

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    Cytat Napisał Joasia
    Odświeżam wątek i mam pytanie do tych osób, które już mają białe drewniane drzwi. Czy coś się z nimi dzieje? Stolarz mnie straszy, że przy krawędziach filongów (płycin) i przy zawiasach biała farba popęka, bo drzwi pracują - i będzie to wygladac brzydko. Czy tak rzeczywiście jest? Facet ze sklepu z farbami też tak uważa...
    u mnie niestety tak sie stalo, zrobily sie szpary przy plycinach ale zamierzam to troche zeszlifowc dziury zaszpachlowac i pomalowac jeszcze raz, zobaczymy co bedzie

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Joasia
    Stolarz mnie straszy, że przy krawędziach filongów (płycin) i przy zawiasach biała farba popęka, bo drzwi pracują - i będzie to wygladac brzydko.
    Zmień stolarza. U mnie drzwi ponad rok i nic nie pęka.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  11. #51

    Domyślnie

    W przedwojennych kamienicach są drewniane drzwi malowane na bialo i jakos wtedy nikt nie uwazał tego za barbarzynstwo. Ja tez kupilam drzwi sosnowe i pomaluje je na biało,te sosnowe wcale nie pasuja do staromodnej szyby kocie łapki jaka jest w nich zamontowana.Do tego biale cokoły do debowego olejowanego parkietu.Wszyscy moi znajomi mowia ze malowanie tych drzwi to zły pomysł ale ja i tak to zrobie tylko nie wiem czym malowac .Myslalam o alkidowej fafbie duluxa może ktoś majakies doswiadczenie w tej kwesti ,bede wdzieczna za pomoc, pozdrowienia dla Bogusi

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał syberia
    W przedwojennych kamienicach są drewniane drzwi malowane na bialo i jakos wtedy nikt nie uwazał tego za barbarzynstwo. Ja tez kupilam drzwi sosnowe i pomaluje je na biało,te sosnowe wcale nie pasuja do staromodnej szyby kocie łapki jaka jest w nich zamontowana.Do tego biale cokoły do debowego olejowanego parkietu.Wszyscy moi znajomi mowia ze malowanie tych drzwi to zły pomysł ale ja i tak to zrobie tylko nie wiem czym malowac .Myslalam o alkidowej fafbie duluxa może ktoś majakies doswiadczenie w tej kwesti ,bede wdzieczna za pomoc, pozdrowienia dla Bogusi
    Juz to gdzies pisalam polecam:
    dulxa, emalie matowa o nazwie pastelowa orchidea.
    "And no one sings me lullabies
    And no one makes me close my eyes
    So I throw the windows wide
    And call to you across the skies..."

  13. #53

    Domyślnie

    A trzeba pod to jakis podkład na surowe drewno czy od razu farbą?

  14. #54

    Domyślnie

    YYyy moze zapytaj fachowca, ja co prawda malowalam na surowym drewnie ale ono bylo wczesniej juz kiedys malowane, a farbe zdzieralam, do "zywego" , no ale, mimo wszystko, bylo kiedys malowane...
    "And no one sings me lullabies
    And no one makes me close my eyes
    So I throw the windows wide
    And call to you across the skies..."

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jasia
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    2.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    161

    Domyślnie białe drzwi

    Witam wszystkich!

    Czy ktoś z Was ma może drzwi jak na zdjęciu?


    Poszukuję drzwi białych, ecru lub kość słoniowa w rozsądnej cenie w Wielkopolsce. Znalazłam, ale w cenie 1500 PLN bez montażu, więc trochę za dużo...

    Albo może ktoś może polecić jakiegoś stolarza?

    Będę wdzięczna za pomoc!
    Pozdrawiam!

  16. #56

    Domyślnie

    polecam firmę z krakowa, zrobią cokolwiek chcesz i tanio
    http://drzwi.krakow.pl/
    kolory wybierasz z palety RAL (mozna dostać oczopląsu)
    Hollly

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jasia
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    2.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    161

    Domyślnie

    dziękuję bardzo za namiary - już kiedyś tam byłam, ale nie znałam cen - wysłałam zapytanie, zobaczymy jaką uzyskam odpowiedź...

  18. #58

    Domyślnie

    Jasia podziel się z nami informacjami na temat ceny takich drzwi

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jasia
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    2.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    161

    Domyślnie

    już się dzielę :
    dostałam odpowiedź od producenta w postaci tabeli, w której musiałam poszukać ceny wybranych drzwi i z moich wyliczeń wynika, że drzwi kosztowałyby:
    - 1300 (skrzydło + ościeżnica + zawiasy i klamka) + 20% za rozmiar 90 - czyli 1560
    - 7%, jeżeli z ich montażem (nie wiem ile za sam montaż)
    - opłata za transport (nie znam)

    w tej sytuacji, skromnie licząc, musiałabym zapłacić około 1840 zł za jedną parę drzwi i jeszcze dodatkowo za transport...

    hollly ma niestety stare informacje (że tanio), choć faktycznie firma ma duże możliwości; niestety, ma także wiele zamówień, bo drzwi wewnętrzne robią na I kwartał roku 2008...

    i jeszcze jedno - odwiedzając ich partnera w Poznaniu (salon Ebro na Głogowskiej) dowiedziałam się, że oni właściwie już drzwi wewnętrznych nie robią... (domyślam się, że przyjmują tylko zamównienia u siebie, czyli w Krakowie...)

    w tej sytuacji szukam dalej
    i liczę na Was

  20. #60

    Domyślnie

    az tak poszły ceny ???robili mi drzwi w kwietniu 2006 r.
    Za 9 drzwi (w tym 2 systemy przesuwne) wraz z montażem zapłaciliśmy 8000 pln. Czyli dużo taniej niż teraz... Firma wogóle zajmuje się produkcją drzwi zewnetrznych (wlasciwie nie chcieli nam robić wewnetrznych) ale jednak je zrobili.Wszystko zależy od umiejętności negocjacyjnych
    pozdrawiam
    Przyznam ze mi było latwiej ponieważ mieszkam od tej firmy jakies 100 km
    Hollly

Strona 3 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony