dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 18
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 344
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Wcale Ci się nie dziwię, że... już Twoje!

    Trochę roboty przy tym jest.
    Szykujesz jaką przycinkę sanitarną tego zielska?
    Bardzo "utonął" w zieleni. Z okien niewiele widać, a chyba nie tak było w zamysłach...
    Śliczne...

    Masz fotki wnętrz? Po framugach okien i płatach drzwi sądząc - ciekawe powinno być.
    Pozdrawiam Adam M.

  2. #22

    Domyślnie

    coś pięknego!! i dom i miejsce
    wszyscy szukający swojego miejsca na ziemi na rowery (ja swoją podobnie znalazłam)
    ....i myśli sobie Ikar,
    co nieraz już w dół runął
    jakby powiało zdrowo,
    tobym jeszcze raz pofrunął......
    A Osiecka

  3. #23

    Domyślnie

    obecnie jest z grubsza uzywilizowane otoczenie zajelo nam to dwa miesiacei jesli sie nie myle juz powinny byc zdjecia z tego okresu (ufff..)
    drzwi faktycznie sa piekne. koszt budowy ganku byl wiekszy niz calego domu. oczywiscie bierze sie to stad ze ganek dobudowano duzo pozniej (iflacja itd).
    sam dom jest z 1922r. i byl zbudowany przez pana ktory tam zamieszkal. taki multimajster. ciesla, kowal dekarz a jednoczesni rolnik no i zolnierz. odnalazlem na strychu dokumenty (wyobrazcie sobie: porzadkujac odkrywam w trocinach skrzyneczke z haczykiem)) ktore uporzadkowalem chronologicznie i poznalem historie tego miejsca i ludzi tam mieszkajacych. byli to zolnierze j. pilsudskiego, ktorzy za sluzbe otrzymali ziemie na osiedlenie z majatku carskiego oficera Kawelina (Kawelin patrz wikipedia). dostali tez pozyczke na kupno materialow budowlanych ktora splacali na bardzo korzystnych warunkach. jednoczesnie byli doinwestowani w postaci wiedzy rolniczej najnowoczesniejszych osiagniec na specjalnych kursach ktore odbywaly sie w warszawie. rolnictwo na tych terenach "kulalo" wiec postanowiono ze ci ludzie sami beda pozniej organizowac kursy i uczyc ludzi z miejscowych wsi itd itd. faktem jest ze dzieki takim dzialaniom byla to bardzo bogata wies. fakt ze byli to wyksztalceni ludzie (kazdy gospodarz byl oficerem) spowodowal ze byla to pierwsza miejscowosc jaka byla spacyfikowana przez rosjan w czasie IIWP i wszyscy zostali wyslani na Sybir. niewielu tez powrocilo. w poblizu tego siedliska odnalazlem stara lipe na ktorej byl krzyz i tabliczka poswiecona Krystynie Przekop ktora zmarla calkiem niedawno a byla lokalna pisarka. polecam jej dwie ksiazki "ciernisty raj" i "żurawi klangor". druga na pierwszych stronach opisuje bardzo dokladnie owe moje siedlisko. jak czytalem mialem dreszcze

  4. #24

    Domyślnie

    wlascicielka opowiadala o swoim pradziadku z ogomnym szacunkiema zreszta miejscowi jak przychodzili zobaczyc co sie dzieje to zdejmowali czapki gdy sie wspomnialo o Jakubie. uslyszalem tez historie o tym jak ow p. Jakub dzialal jako "leśny" i czasami sie zdazalo ze znikaly patrole niemieckie jezdzace po wsiach. ponoc po jednej z takich akcji zostal pozostawiony corpus delicti ktory doprowadzil do tej chaty niemcow i rozpoczeli "taniec" wywalili wszystko lacznie z pierzem i inwetarzem ale nic nie znalezli. dali kilka razy w twarz i poszli. pare dni pozniej przysli rusy i to juz nie bylo dobre... karabin zostal zakopany gdzies w lesie a bagnet ukryty w obejsciu. wielu ponoc go szukalo i nic. a teraz zagdnijcie co znalazlem pod belka stropowa gdy wlazlem na drabinke i uszczelnialem szpary przy kominie i gdy mnie "bujnelo" tak ze jedna reke musialem belke chwycic...

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Bagnet.

    Piękny dom z historią.
    Mojej komturii sam historię muszę pisać.

  6. #26

    Domyślnie

    dobrze jest znac historie swojego siedliska-czlowiek nabiera dystansu i szacunku dla "sypiacej sie ruiny"....

  7. #27

    Domyślnie

    Uwielbiam domy drewniane i sam będę taki miał.....chcę bez napinania się, tak zwyczajnie.


    Ale nie potrafię zrozumieć,co was skłania do restaurowania ruin zagrzybiałych,brudnych,rozpadających się?

    Podpowiedzcie,jestem ciekaw

  8. #28

    Domyślnie

    Moze wlasnie fascynacja historia i madroscia ludzi ktorzy tam mieszkali...
    Moze to ze NIKT niebedzie mial takiego samego jak ja
    Moze miejsce do ktorego nie pasuje funkiel nowy drewniak
    I moze bardziej prozaicznie-finanse ?
    W kazdym badzrazie jesli tego nie poczujesz to nie zrozumiesz!!!

  9. #29

    Domyślnie

    Dziękuję.....anka och(..)

    A czy jest ktoś,kto zrozumiał co napisałem i przedstawi konkretne argumenty.Bardzo mnie to interesuje,wiele razy nad tym myślałem i zawsze padły argumenty na >>nie.Jednak coś mnie ciągnie do tego,ale nie wiem co...

  10. #30

    Domyślnie

    Red sorry pozno jest i pewnie mozg mi sie zlansowal..

  11. #31

    Domyślnie

    Aniu,spoko...... sypnij lepiej z rękawa
    Poważnie jestem ciekawy,gościłem często na allegro w tym temacie.Rynek faktycznie istnieje,ale dlaczego to nie wiem.

    ps.

    Zlasował raczej

  12. #32

    Domyślnie

    Poklikamy jak sie rozjasni...nie tylko za oknem

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Cytat Napisał Red72
    Dziękuję.....anka och(..)

    A czy jest ktoś,kto zrozumiał co napisałem i przedstawi konkretne argumenty.Bardzo mnie to interesuje,wiele razy nad tym myślałem i zawsze padły argumenty na >>nie.Jednak coś mnie ciągnie do tego,ale nie wiem co...
    Może nie ma argumentów na "tak"? Jest tylko ten pociąg nie wiadomo do czego U niektórych silniejszy

  14. #34

    Domyślnie

    już gdzieś pisałam co mnie ciągnie .....
    po pierwsze domy budowane ponad 60 lat temu były budowane dobrze i z dobrych materiałów (potem raczej nie )
    po drugie historia i duch tych domów i dobra energia?
    po trzecie tęsknota za sielanką (skojarzenia z dzieciństwem)
    jakieś takie przeświadczenie że w drewnianych domach żyją szczęśliwi ludzie(albo odwrotnie)
    po czwarte miłość od pierwszego wejrzenia
    na pewno nie względy finansowe albo lenistwo(czesto wymagają więcej pracy i forsy niż budowa nowych)
    kiedy sobie coś przypomnę napiszę
    ....i myśli sobie Ikar,
    co nieraz już w dół runął
    jakby powiało zdrowo,
    tobym jeszcze raz pofrunął......
    A Osiecka

  15. #35

    Domyślnie

    Logicznie tego nie ogarniesz ale
    Moze wlasnie fascynacja historia i madroscia ludzi ktorzy tam mieszkali...
    Moze to ze NIKT niebedzie mial takiego samego jak ja
    Moze miejsce do ktorego nie pasuje funkiel nowy drewniak
    I moze bardziej prozaicznie-finanse ?
    W kazdym badzrazie jesli tego nie poczujesz
    a Ty cos tam....

  16. #36

    Domyślnie

    i taka jest prawda.
    to mieszanka rzeczywistości i metafizyki. juz dawno przestalem zadawac pytania typu dlaczego ja to robie. bo ja tego nie robie. ja tak zyje. to wlasnie jest moj pomysl na zycie.
    pozdrawiam wszystkich w ta piekna grudniowa niedziele

    uaktualnilem juz zdjecia. sa tez foty z dzisiejszego dnia

  17. #37

    Domyślnie

    Moje dzieci za 30 lat będą tak pisały o domu który postawię w 2008 roku.
    Jestem aktywnym członkiem "forum"

  18. #38

    Domyślnie

    mysle ze go sprzedadza przy lada okazji... jesli bedzie z kiepskich materialow.

  19. #39

    Domyślnie

    Jestem aktywnym członkiem "forum"

  20. #40

    Domyślnie

    Red czy to beda stawiac ciesle ktorzy uczyli sie "od ojca" czy wykwalifikowana firma???

Strona 2 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony