dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 18
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 344
  1. #41

    Domyślnie

    a mnie się wydaje, że nasze domy, chociaz stare i brudne jak piszesz Red72 sa też połozone w pieknych okolicach. to nie jest zazwyczaj dzialka wyrwana miastu, całkiem pusta, ani jednego drzewa tylko pole wokół. zazwyczaj zachwycasz sie miejscem, okolicą. tak połozone domy maja i anka_ch i mark0wy i jak widzę erwicio. Moja chalupa jest w środku wsi, widok mam na ląki i rzekę, która jest granica mojej działki. to jest park krajobrazowy nadburzański, mnostwo ptactwa, klucze żurawi i bociany w tych okolicach liczne. moim zdaniem to ma znaczenie. Domy nowe z bala - tak sa piękne, jak dworki, ale to chyba nie o to chodzi
    jeszcze jedna myśl mi przychodzi do glowy. dużo tez zależy od tego, po co ci dom z bala te stare zazwyczaj nie są duże, mają ok 60-70 metrów. Ja i mój mąż pochodzimy z różnych miejsc w Polsce, mieszkamy i pracujemy w warszawie, mamy tutaj mieszkanie, ktore spełnia nasze wymagania. kupilismy dom w okolicach rodzinnych mojego męża żeby byl nasza ostoją, schronieniem i wypoczynkiem. tam nie robie tego, co w warszawie dlatego nie potrzebowałam nowiutkiego góralskiego domu, tylko podlaskiej chalupy tam, gdzie ją ktos wkomponowal w krajobraz po wojnie

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał erwicio
    wlascicielka opowiadala o swoim pradziadku z ogomnym szacunkiema zreszta miejscowi jak przychodzili zobaczyc co sie dzieje to zdejmowali czapki gdy sie wspomnialo o Jakubie. uslyszalem tez historie o tym jak ow p. Jakub dzialal jako "leśny" i czasami sie zdazalo ze znikaly patrole niemieckie jezdzace po wsiach. ponoc po jednej z takich akcji zostal pozostawiony corpus delicti ktory doprowadzil do tej chaty niemcow i rozpoczeli "taniec" wywalili wszystko lacznie z pierzem i inwetarzem ale nic nie znalezli. dali kilka razy w twarz i poszli. pare dni pozniej przysli rusy i to juz nie bylo dobre... karabin zostal zakopany gdzies w lesie a bagnet ukryty w obejsciu. wielu ponoc go szukalo i nic. a teraz zagdnijcie co znalazlem pod belka stropowa gdy wlazlem na drabinke i uszczelnialem szpary przy kominie i gdy mnie "bujnelo" tak ze jedna reke musialem belke chwycic...
    wspaniale, że to wszystko wiesz. ten dom jest cudowny, naprawdę piękny az mi dech zaparło

  3. #43

    Domyślnie

    Witam,

    To co napisała LuiLin jest bardzo ważne. Drewniane domy mają klimat, jak widać powyżej i ciekawą historię. Dla mnie jednak najważniejsze jest położenie.
    Mój domek stoi z dala od zabudowań (700m), z dala od hałasu, zgiełku, linii wysokiego napięcia, anten telefonii komórkowej. Jest cicho, spokojnie, zacisznie.
    Dużo ptaków i zwierząt. Jest to sam skraj lasu, a część działki w zasadzie w lesie. Stare dęby... jest... miło.

    To obrazki z mojej działki.

    Moje pole




    300ha rzepaku dla pszczół wspaniały pożytek


    Dwa spośród kilku dębów


    Widok z domku



    Pozdrawiam
    Mark0wy

  4. #44

    Domyślnie

    sielanka po prostu krajobraz jak z Pana Tadeusza to chyba nasze polskie tęsknoty

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał anka och
    Red czy to beda stawiac ciesle ktorzy uczyli sie "od ojca" czy wykwalifikowana firma???
    Cieśla Stefano będzie stawiał.
    Jestem aktywnym członkiem "forum"

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324

    Domyślnie

    Ja mam wprawdzie murowany akle stary i klimaty podobne
    Na stronce zobaczycie co i jak

    sebo8877
    Już niedługo już niebawem u siebie...

  7. #47

    Domyślnie

    WITAJ RED
    No to bedziesz mial czysto,pachnaco ale za to bedzie cie stresowalo trzeszczenie i pekanie "swierzego" drzewa
    Tak serio to gratuluje ! A wlasciwie to dlaczego drewniany?

  8. #48

  9. #49

    Domyślnie

    A wlasciwie to dlaczego drewniany?
    dlatego że drewniany dom nie jest przytłaczający jak murowaniec,bunkier.
    Ma klimat,dochodzi jeszcze do tego położenie...on będzie w górach stał
    Jestem aktywnym członkiem "forum"

  10. #50

    Domyślnie

    Skoro w gorach to prawie oczywiste
    Skoro murowane to bunkry to czujesz klimat
    Powiedz po przeczytaniu tego wszystkiego powyzej czy ciagle nam sie dziwisz ze remontujemy starocie????
    Masz wybrany projekt swojej "chaty"-pochwal sie!!!!

  11. #51

    Domyślnie

    Matko dyrektorko!!!
    Odezwij sie,jestem ciekawa co u Ciebie

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał anka och
    Skoro w gorach to prawie oczywiste
    Skoro murowane to bunkry to czujesz klimat
    Powiedz po przeczytaniu tego wszystkiego powyzej czy ciagle nam sie dziwisz ze remontujemy starocie????
    Masz wybrany projekt swojej "chaty"-pochwal sie!!!!
    Projekt mam:

    http://www.dom-projekt.pl/projekt-domu-101.html

    Ciągle sie dziwię jeszcze,ale......
    Jestem aktywnym członkiem "forum"

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał erwicio
    polecam pieczenie chleba w domu, mój mąż się w tym specjalizuje jest pyyyyyyszny

  14. #54

    Domyślnie

    RED domek sliczniutki z zewnatrz sie zapowiada ale szczegulnie srodek mi sie podoba ,jak na moj gust 5 za funkcjonalnosc

  15. #55

    Domyślnie

    jak na moj gust 5 za funkcjonalnosc
    dzięki,a drugi będzie jeszcze ciekawszy,ale to za jakieś 5 lat.Najpierw ten
    Jestem aktywnym członkiem "forum"

  16. #56

    Domyślnie

    Wiesz jak mowia
    -pierwszy dla wroga
    -drugi dla przyjaciela
    -a TRZECI dla siebie
    Ty widze mobilny jestes to dasz rade !!

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Sam mieszkam w drewnianym (szkielecie). Domy drewniane darzę dużą sympatią. Cieszę się, że trafiłem na ten wątek. Może się przydam. Pozdrwiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  18. #58

    Domyślnie

    zaglądam cały czas
    mój remont stoi bo czasu brak i mróz straszny
    mam za to czas na planowanie i wymyślanie miliona wersji wykończenia od elewacji po krany często finanse mnie sprowadzają na ziemię i muszę zmieniać opcje
    byle do wiosny i ruszamy pełną parą
    a roboty mamy sporo
    podłogi i coś pod nie (wylewki czy wysypki)
    ogrzewanie jakieś
    cała elektryka
    coś na sciany
    wymyśliłam sobie murowaną zabudowę kuchni
    a tymczasem pierogi na wigilię kleję
    wesołych świąt wszystkim życzę a tym którzy jeszcze nie mieszkają następnej wigilii w nowym starym domku
    ....i myśli sobie Ikar,
    co nieraz już w dół runął
    jakby powiało zdrowo,
    tobym jeszcze raz pofrunął......
    A Osiecka

  19. #59

    Domyślnie

    byłam własnie w święta w naszym domku, chcielismy sprawdzić stan robót prawie skończone było ocieplenie ... i już marzą mi się następne święta urządzone na wsi
    oby do wiosny i malowanie!

  20. #60

    Domyślnie

    my remontujemy sami więc nie mamy co sprawdzać bez naszego udziału stan chałupki się nie zmienia doprawdy nie wiem dlaczego ???
    byle do wiosny
    ....i myśli sobie Ikar,
    co nieraz już w dół runął
    jakby powiało zdrowo,
    tobym jeszcze raz pofrunął......
    A Osiecka

Strona 3 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony