dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 137
  1. #1

    Domyślnie okna MS - potrzebne opinie

    witam
    znalazłem okna MS o ramie U=1,1, szyba 0,6

    cieka jestem Waszych opinii o tych oknach, czy warto je kupić?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie Re: okna MS - potrzebne opinie

    Cytat Napisał aero
    witam
    znalazłem okna MS o ramie U=1,1, szyba 0,6

    cieka jestem Waszych opinii o tych oknach, czy warto je kupić?
    Okna od tak znanego producenta będą OK a czy warto kupić to musisz odpowiedzieć sobie sam przeliczając koszty w stosunku do korzyści. To tak samo jak z reku albo PC.

  3. #3

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedz
    nie chodzi mi analizę ekonomiczną mojego zamiaru
    chcę tylko uzyskać opinie techniczne
    podobno zamiast wzmocnienia stalowego jest wzmocnienie z włókna szklanego
    ciekawy jestem czy po takim zabiegu okna nie stracą na sztywności - u mnie okna mają ponad 2 m wysokości

  4. #4

    Domyślnie

    My mamy od kilku miesiecy okna z M&S.
    Jak do tej pory zero problemow,sam montaz jak i wczesniejsza wspolpraca(kontakt) ukladala sie jak najlepej.

  5. #5

    Domyślnie

    Wszystkie okna w naszym domu maja ciepla ramke (PCV orzech) ale tylko jedno, najwieksze okno (jakies 2x3m) ciepla szybe 0,6. Teraz wszedzie dalibysmy 0,6, łacznie z balkonowym! Do przeprowadzki jeszcze daleko... ciezko powiedziec jak sprawdzi sie nasz wybor, choc to, co teraz cieszy, to bardzo dobre wykonanie.
    sąsiad i sąsiadka

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał karlasta
    Wszystkie okna w naszym domu maja ciepla ramke (PCV orzech) ale tylko jedno, najwieksze okno (jakies 2x3m) ciepla szybe 0,6. Teraz wszedzie dalibysmy 0,6, łacznie z balkonowym! Do przeprowadzki jeszcze daleko... ciezko powiedziec jak sprawdzi sie nasz wybor, choc to, co teraz cieszy, to bardzo dobre wykonanie.

    a jak wygląda gwarancja na szybki 0,6 ?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał karlasta
    Wszystkie okna w naszym domu maja ciepla ramke (PCV orzech) ale tylko jedno, najwieksze okno (jakies 2x3m) ciepla szybe 0,6. Teraz wszedzie dalibysmy 0,6, łacznie z balkonowym!
    A ja po obliczeniach zrezygnowałem z tego zamiaru bo mi sie to zwróci przy dzisiejszych cenach węgla, a tym będe grzał za... 37 lat. Przy grzaniu prądem za ponad 9. Ale to już zależy od projektu. Za tą kasę będzie reku. Mam okna MS z wzmocnieniami z włókna w obustronnej okleinie i na razie OK. Nie mam się czego przyczepić poza drobiazgiem- w drzwiach balkonowych z ruchomym słupkiem jest taki języczek blokujący możliwość złego ustawienia klamki przy otwartym skrzydle. Nie wiem czy z czasem nie wytrze słupka z którym współpracuje.

  8. #8

    Domyślnie

    gwarancja na szyby 0,6?? dobre pytanie..... zapytam meza, jak wroci...... na swieta
    jesli dobrze pamietam, nie ma gwarancji na szyby, jest na cale okna - 5 lat
    sąsiad i sąsiadka

  9. #9

    Domyślnie

    miałem na myśli całe okno
    pytam ponieważ dostałem ofertę z mazowieckiej/warszawskiej fabryki okien (nie pamiętam nazwy) gdzie na okna z szybą 0,6 dają 12 miesięcy gwarancji !!

  10. #10

    Domyślnie

    Odświeżam wątek

    Co sądzicie o oknach MS jak się sprawdzają po roku użytkowania.

    Jak pozycję zajmują okna MS w stosunku do Oknoplast czy Jezierskiego.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro
    Odświeżam wątek

    Co sądzicie o oknach MS jak się sprawdzają po roku użytkowania.

    Jak pozycję zajmują okna MS w stosunku do Oknoplast czy Jezierskiego.
    spytaj się w kwietniu 2009 ja mam zamontowane MS ale jeszcze nie mieszkam. koniec sierpnia powninienem się już wprowadzić to po zimie moge ci napisać

    jesli chodzi o montaż to nie mam zastrzeżeń, mam dwa duże okna ( o ile to możńa nazwać oknem ). Jedno nie otwieralne o szerokości 210 cm i wysokości 230 podzielone na 2 części, drugie o tych samych wymiarach o jedym skrzydle otwieralno-suwalnym. Oba z szybą termo.

  12. #12

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Z oknami MS spotkałam sie juz 11 lat temu. Miałam w łazience w starym domu - po latach plastik biały i wszystko ok. Teraz tez mam okna PCV z MS - kolor machoń, barwione w srodku w masie, mam tez patio z przesuwką i wszystko ok. Cenowo wyszło taniej niż Oknoplast czy pare innych gdzie prosiłam o wycenę.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wciornastek
    . Cenowo wyszło taniej niż Oknoplast czy pare innych gdzie prosiłam o wycenę.
    A u mnie odwrotnie Oknoplast wyszedł taniej ...nie rozumiem
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro
    Cytat Napisał Wciornastek
    . Cenowo wyszło taniej niż Oknoplast czy pare innych gdzie prosiłam o wycenę.
    A u mnie odwrotnie Oknoplast wyszedł taniej ...nie rozumiem
    Wszystko zalezy od chęci sprzedawcy. I zdolności negocjacyjnych kupującego

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wciornastek
    Cytat Napisał odaro
    Cytat Napisał Wciornastek
    . Cenowo wyszło taniej niż Oknoplast czy pare innych gdzie prosiłam o wycenę.
    A u mnie odwrotnie Oknoplast wyszedł taniej ...nie rozumiem
    Wszystko zalezy od chęci sprzedawcy. I zdolności negocjacyjnych kupującego
    Sprzedawca MS ma chyba słabe chęci
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  17. #17

    Domyślnie

    U mnie bez zmian, wszystko OK. były montowane na jesieni i teraz przy pierwszych upałach musiałem podregulować, poza tym spoko.

  18. #18

    Domyślnie

    Mam okna drewniane MS od 8 lat. Dwie sztuki przez ten czas musiałem podregulować. W tym roku zamierzam je pomalować - gdzieniegdzie widać odpryski. Poza tym wszystko ok.

  19. #19

    Domyślnie

    Zastanawiałam się nad tymi oknami, koleżanka je ma i sobie chwali.
    Ale nie mają tego koloru który potrzebowałam, przynajmniej na stronie internetowej kolorystyka uboga. A ja jestem fanką internetu i nie trace czasu na oglądanie wszystkich produktów.
    Będę mała okna z wimarolu.

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar esara
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    9

    Domyślnie

    My również zamówiliśmy okna PCV z" MS okna", po zapoznaniu sie z oferta na rynku,uznaliśmy, że te sełniaja nasze wymagania. Wybraliśmy okna SuperThermo z szybą 0,6 i ramą z wzmocnieniami z włókna szklanego +pianka poliuretanowa -wsp.1,1 w obustronnej okleinie złoty dąb. Okno modelowe wykonane było bardzo estetycznie- więcej napisze po zamontowaniu. Cenowo tez nie tragedia w porównaniu ze standardowymi oknami o wsp. szyby 1,0. Trzeba pamietać, że przy tak ciepłych oknach niezbędna jest wentylacja mechaniczna.

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony