dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar andy_n
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    672
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie Strop Teriva - jaka cena?

    Jakiego kosztu stropu Teriva mogę spodziewać przy powierzchni domu 140 m2?
    Zależy mi tylko o orientacyjnej kwocie.

    Pytam tylko o koszt materiałów.
    Cena usługi jest zawarta w całkowitym koszcie wybudowania domu.

  2. #2

    Domyślnie

    W listopadzie zapłaciłem 8tys brutto za strop na powierzchnię stropu 16x10. Pustaki plus belki.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar andy_n
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    672
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Do tego dojdzie jeszcze beton.
    Jaka powinna być optymalna grubość betonu ponad garami?
    Jeżeli beton to B15 czy B20?

  4. #4

    Domyślnie

    Co do betonu, to ja będę dawał B20.Kupowałem B20 na zalanie ław fundamentowych i płaciłem 270 za m/3 brutto z transportem. Ale myślę że jak będę robił strop ( czyli kwiecin/maj ) to niestety ale ceny bedą wyższe. Co do grubości to muszę to skonsultować z moim kierbudem.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja za stropp 8,8 x10,2 zapłaciłem 8000 brutto do tego stal deski beton całkiem sporo wyszło i teraz wiem, że to sie nie opłaciło wylewany byłby tańszy. Jeśli chodzi o beton to min B20 u mnie grubość nadbetonu 4 cm.
    Potrzebujesz połozyć płytki, zrobić łazienkę itp. pisz na PW.

  6. #6

    Domyślnie

    U mnie będzie 120 m2 teriva i wstępny koszt za same belki i pustaki to 9500 zł grubość nadbetonu 3 cm.
    stan prawie deweloperski
    "...każdy kilogram Obywatela z wyższym wykształceniem - szczególnym dobrem Narodu.."

  7. #7

    Domyślnie cd

    Witam ja za 150 m2 dałem 7800 za terive no i beton ok 16m3 ok 5500 zl niby 4-5 cm ale wyszlo jak wyszlo Mysle ze B15 wystarczy jak na terive Nie zapominaj o przeslach rozdzielczych itp a wiec stal ok 600-800 zl
    Jak masz dobra ekipe lej zwykly ja mialem badziewiakow wiec sie balem poprawek, szpachlowania .... Drogo wyszla ta teriva....

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał maro74
    Ja za stropp 8,8 x10,2 zapłaciłem 8000 brutto do tego stal deski beton całkiem sporo wyszło i teraz wiem, że to sie nie opłaciło wylewany byłby tańszy. Jeśli chodzi o beton to min B20 u mnie grubość nadbetonu 4 cm.
    Wątpie zeby był tańszy.Może cieńszy o te 9 cm.Pozatym znaleźc dobrego zbrojarza to cud a terivę to i jakiś badziewiak położy najwyżej bedzie poprawiał do skutku( jeśli kierbud będzie w porzadku i na budowie)

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał maro74
    Ja za stropp 8,8 x10,2 zapłaciłem 8000 brutto do tego stal deski beton całkiem sporo wyszło i teraz wiem, że to sie nie opłaciło wylewany byłby tańszy. Jeśli chodzi o beton to min B20 u mnie grubość nadbetonu 4 cm.
    A gdzie zamawiałeś terivę?
    Dziękuję

  10. #10

    Domyślnie

    Ja za swój wylewany 9m x 10m i 12 cm grubości zapłaciłem 8tys zł - w tym stal ,beton B20, i robocizna z szalowaniem

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał zako
    Ja za swój wylewany 9m x 10m i 12 cm grubości zapłaciłem 8tys zł - w tym stal ,beton B20, i robocizna z szalowaniem
    Ciekawe 3000,- za beton,3000,- za stal i robocizna 2000,- gdzie tak tanio robia.

  12. #12

    Domyślnie

    Nie przypuszczałem że wylewany strop wychodzi dwa razy taniej niż teriva.
    Do tej pory myślałem że są to porównywalne stropy cenowo a wylewany bardziej pracochłonny i odpowiedzialny (szalowanie, poprawne zbrojenie).

  13. #13

    Domyślnie

    To jak to jest ? Czy monolityczny strop bedzie tanszy niz z prefabrykatow?

    Ja mam zaplanowany wlasnie monolityczny ....

  14. #14

    Domyślnie

    u nas materiały 5400 właśnie wczoraj kupione, belki i pustaki teriva 1
    do tego jeszcze dojdzie koszt szalunków oraz zbrojenia (idzie jedno żebro rozdzielcze) żebra i wieńców.
    B20 to około 11m3 wyjdzie za zalewanie jakieś 3000
    Stal - ?? tu nie wiem około 1000

    Powierzchnia stropu około 110 m2

    Cena zależy jeszcze od skomplikowania - ilość kominów - schody...
    Nasz wygląda tak:

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar andy_n
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    672
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Mój strop 110 m2 będzie kosztował:
    - 7 500 zł za elementy terivy: pustaki keramzytowe 775 szt + mnóstwo belek ( w tym 18szt 5,6m)
    - stal - jeszcze zobaczę ile wejdzie na strop. Na razie zakupiłem stali na cały dom (2,65 zł/kg)
    - nadbeton - ???

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał andy_n
    Mój strop 110 m2 będzie kosztował:
    - 7 500 zł za elementy terivy: pustaki keramzytowe 775 szt + mnóstwo belek ( w tym 18szt 5,6m)
    - stal - jeszcze zobaczę ile wejdzie na strop. Na razie zakupiłem stali na cały dom (2,65 zł/kg)
    - nadbeton - ???
    = ok 15 tys
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  17. #17

    Domyślnie

    Odświeżam temat. Czy ktoś może podać aktualne ceny ? Czy warto zmienić strop na monolityczny ?

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Wódowlaniec
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    139

    Domyślnie

    Też jestem zainteresowany jakie to koszty.Mój strop to 20.5m na 8m.W projekcie jest strop teriva a ja zastanawiam się ewentualnie nad betonowym monolitem.Interesuje mnie wycena robocizny bo materiały sobie wyliczę.I jeszcze do tego dwa balkony 1.2m na 6m.

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Wódowlaniec
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    139

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wódowlaniec Zobacz post
    Też jestem zainteresowany jakie to koszty.Mój strop to 20.5m na 8m.W projekcie jest strop teriva a ja zastanawiam się ewentualnie nad betonowym monolitem.Interesuje mnie wycena robocizny bo materiały sobie wyliczę.I jeszcze do tego dwa balkony 1.2m na 6m.
    Ponawiam pytanie :Ile orientacyjnie za robociznę?

  20. #20

    Domyślnie

    Witam, w wielkopolsce za strop 11,6x9,6 - belki + pustaki płaciłem 3750pln, razem z przywiezieniem i rozładunkiem,

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony