dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar orzesznik
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Orzesze
    Kod pocztowy
    43-186
    Posty
    16

    Domyślnie Ile wynosi robocizna budowy domu ?

    Jestem bardzo ciekaw jaki jest koszt wybudowania domu (tylko robocizna) parterowego ok 200mkw (poddasze nieużytkowe, niepodpiwniczony). Firma buduje mi dom Kastalia i za samą robociznę do stanu surowego otwartego życzą sobie 60tyś (w tym dach ma być orynnowany i kominy wykończone). Jak rozmawiam ze znajomymi to mi jedni mówią że drogo a drudzy że cena przystępna. Ile Wy płaciliście za robociznę?
    http://www.wybieramydom.pl/projekty_...-kastalia.html

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Jarek EM08
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Festung Posen
    Posty
    666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Generalnie zasada jest taka, że płacimy tyle, ile się zgadzamy płacić... A zależy to od wielu czynników. Np.:
    - od tego jak bardzo się nam spieszy,
    - ile mamy kasy,
    - ile fachowiec ma zaklepanej innej roboty,
    - od stopnia skomplikowana danego budynku
    - różnych detali technologicznych, o których laik/inwestor nie ma pojęcia, a dla wykonawcy są ważne,
    - regionu w którym się buduje - no bo jest przecież różnica między Warszawą a Kozią Wólką...

    Na takie pytania jest ciężko odpowiedzieć. Najlepszym rozwiązaniem jest zawsze wycena w paru miejscach i wybranie nie najtańszej oferty... No chyba, że mamy zaufanie do jakości najtańszego oferenta i wybieramy jego...

    Ja akurat poszukiwałem w Poznaniu wykonawcy przyłącza wody. Jedni za 16 m chcieli 4500(n), inni 3200(n), jakiś nienormalny 10000(n), a w rezultacie udało mi się znaleźć kogoś za 2500(b) i tego właśnie biorę...


  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Za dom o większym metrażu, ale bardziej zwartej bryle, jedni fachowcy rzucili mi cenę 40tys, inni - 82tys, więc sam widzisz...
    U ciebie ma to być firma, więc jak rozumiem, zajmą się wszystkim - przy takim układzie cena 60tys nie wydaje się duża.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  4. #4

    Domyślnie

    Jak budują to się nie martw ceną. Raczej nie zgodzą się renegocjować umowy. Duży dom, sporo fundamentów, dachu. Cena przyzwoita.

  5. #5

    Domyślnie

    jak pokazują doświadczenia użytkowników - koszt robocizny za SSO oscyluje w granicach 200-300zł za m2 powierchni - także w widełkach się mieścisz..

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar orzesznik
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Orzesze
    Kod pocztowy
    43-186
    Posty
    16

    Domyślnie

    Mieszkam sobie w tym domu ponad 2 lata. Koszt samej robocizny do stanu deweloperskiego to ok 100tyś. Bałem się że dom będzie drogi w ogrzewaniu (wydaję mniej na ogrzewanie niż sąsiad w kanadyjce ) Ten dom jest SUPER!!!

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał orzesznik Zobacz post
    J... Firma buduje mi dom Kastalia i za samą robociznę do stanu surowego otwartego życzą sobie 60tyś (w tym dach ma być orynnowany i kominy wykończone).
    Na cenę składa się wiele czynników. Ekipa powiedziała tobie cenę i budują- w umowie warto wpisać termin zakończenia i co jeśłi w terminie się nie zmieszczą. Na cenę składa się wiele czynników. Ja u siebie miałem rozpisane poszczególne etapy i na tej podstawie się rozliczałem. Zrobione - kierbud odebrał to i była zapłata. Gorzej jak z tego co pamiętam było tak 3 razy - kierbud przyjechał i na różnych etapach nie odebrał. Wtedy się dopiero działo.
    No Panie my tak zawsze robimy ten Pana kierbud to jakiś... Zapłać Pan bo Panu nabijemy itd itp. Poprawione to i zapłacone. Gorzej jak poprawka wiązała się z dokupieniem materiałów- oj działo się działo. Rok temu miałem robioną elewację i parapet był tak wstawiony i zapiankowany, że woda zlatywała w kierunku okna zamiast podwórka. No i co 350zł było odjęte bo parapet trzeba było zamówić nowy. Grunt to dobrze skonstruowana umowa!
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bleki123

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    czestochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam podłaczam sie pod temat ile płaciliście z metra za pobudowanie domu od podstaw stawki ??? region czestochowa

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jamel23

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Posty
    48
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał PliP Zobacz post
    Grunt to dobrze skonstruowana umowa!
    No własnie, dobra umowa..nie napotkałem nawet tu na FM wzorów umów z wykonawcami..jeżeli są takowe albo jakis zapobiegawczy i przezorny prawnik się budował i chciałby się swoja podzielić..myslę że nie ja jeden byłbym zainteresowany skopiowaniem takich ładnych podpunktów, które by pomogły chronić nasze interesy, czas itp..

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kal_b_E

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-461
    Posty
    239

    Domyślnie

    Proponuję policzyć sobie robociznę na kalkulatorze http://kb.pl/budowa/
    a następnie porównać różne opcje cenowe z ofertami różnych firm. Warto zejść w rozmowie z wykonawcą na większy poziom szczegółowości niż "40 tys. za wybudowanie domu" to pozwoli uniknąć potem nieporozumień i wielu problemów. Polecam stworzyć sobie u nas kosztorys i na jego podstawie dopiero rozmwiać z wykonawcami

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Mr A
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    341

    Domyślnie

    Cytat Napisał bleki123 Zobacz post
    witam podłaczam sie pod temat ile płaciliście z metra za pobudowanie domu od podstaw stawki ??? region czestochowa
    Ja miałem propozycje od 40 do ponad 100 tys. (80 do stropu plus ileś tam za strop) - dokładnej ceny nie pamiętam, bo nie miałem okazji więcej na ten temat z tą firmą rozmawiać

    My mieliśmy rozpisane poszczególne etapy na konkretną kasę. Fundament - tyle i tyle od bloczka, ściany od metra itd.

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    wojte

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Wronki
    Kod pocztowy
    64-510
    Posty
    3

    Domyślnie koszt robocizny

    [QUOTE=orzesznik;4876789]Jestem bardzo ciekaw jaki jest koszt wybudowania domu (tylko robocizna) parterowego ok 200mkw (poddasze nieużytkowe, niepodpiwniczony). Firma buduje mi dom Kastalia i za samą robociznę do stanu surowego otwartego życzą sobie 60tyś (w tym dach ma być orynnowany i kominy wykończone). Jak rozmawiam ze znajomymi to mi jedni mówią że drogo a drudzy że cena przystępna. Ile Wy płaciliście za robociznę?
    http://www.wybieramydom.pl/projekty_...-kastalia.html[/


    U nas budowała firma FPiS z Bończy. Robota była czysta i dokładna. Za robociznę zapłaciliśmy po 190 zł za m2 pełnej kondygnacji oraz 150 zł za m2 poddasza z dachem. W cenie były materiały szalunkowe i rusztowania. Właściciel okazał się fachowcem godnym zaufania, uczciwy, opanowany i bardzo stanowczy. Nie mieliśmy żadnych problemów, mogę podać jego maila i telefon: [email protected] 733121254
    .

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    wojte k - nie możesz się normalnie jak człowiek zareklamować ....
    WARTO? WARTO!

  14. #14
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Dominikaa188

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    3

    Domyślnie Koszt budowy z matriałem

    Witam,

    Chcemy pobudować ten dom:

    http://www.archdesign.pl/projekty/do...051,e348875120

    Otrzymaliśmy ofertę od firmy budowlanej, że koszt robocizny Z MATERIAŁEM będzie wynosić 270.000 zł.

    Chodzi o STAN SUROWY ZAMKNIĘTY.

    Czy według Was koszt ten jest ok? Czy może zaśpiewali sobie za dużo?

    Dodam, że budujemy się w okolicach Warszawy.

    Z góry dziękuję za odpowiedź.

    Pozdrawiam,

  15. #15

    Domyślnie

    Wszytko zależy od materiałów. Te 270 to wydaje mi sie takim minimum na byle jakich materiałach.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dominikaa188 Zobacz post
    Witam,

    Chcemy pobudować ten dom:

    http://www.archdesign.pl/projekty/do...051,e348875120

    Otrzymaliśmy ofertę od firmy budowlanej, że koszt robocizny Z MATERIAŁEM będzie wynosić 270.000 zł.

    Chodzi o STAN SUROWY ZAMKNIĘTY.

    Czy według Was koszt ten jest ok? Czy może zaśpiewali sobie za dużo?

    Dodam, że budujemy się w okolicach Warszawy.

    Z góry dziękuję za odpowiedź.

    Pozdrawiam,
    Jeśli materiał był jakiś zaproponowany w dobrej jakości to cenę masz atrakcyjną .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony