dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    serox

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Oława
    Kod pocztowy
    63-234
    Posty
    17

    Domyślnie Zapłata za materiały - co mogą w to wliczyć?

    Moi wykonawcy dostali pieniądze na materiały do wykończenia mieszkania, na paragonie wszystko wyszczególnione, kleje, płyty etc.
    Widzę że jednak pojawiły się tam takie pozycje jak płyta diamentowa czy worki do odkurzacza przemysłowego ( po 40zł) - czy to mieści się w ramach "materiałów", czy też próbują naciągać - w końcu czemu mam płacić za ich narzędzia pracy.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Właściwie ja w większości płaciłem za takie zużywalne elementy. Majstrowie wnosili jedynie swoje maszyny, urządzenia i narzędzia. Pojedyncze ekipy liczyły cenę za całość usługi i nie kupowałem im niczego.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Generalnie i tak za to zapłacisz....będzie wkalkulowane w cenę usługi....
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  4. #4
    Gos**c
    Guest
    Gos**c

    Domyślnie

    Cytat Napisał serox Zobacz post
    Moi wykonawcy dostali pieniądze na materiały do wykończenia mieszkania, na paragonie wszystko wyszczególnione, kleje, płyty etc.
    Widzę że jednak pojawiły się tam takie pozycje jak płyta diamentowa czy worki do odkurzacza przemysłowego ( po 40zł) - czy to mieści się w ramach "materiałów", czy też próbują naciągać - w końcu czemu mam płacić za ich narzędzia pracy.
    Wszystko zależy od zakresu prac, rodzaju umowy itd. Owszem Ty za to zapłacisz ale bardzo często jest to dodatkowe naciąganie.

    Czy wykonawcy przedstawili również rachunki za paliwo na dojazdy, odzież roboczą, amortyzację samochodu jeśli mieli, koszty utrzymania biura itd?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony