dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Malybialy
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    84
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Witam odświeżę temat. Wykonawca w wycenie napisał mi 6.000 tyś zł za strop w technologii teriva. Czy to w miarę normalna cena, czy urwał się z choinki z tą ceną?

  2. #22

    Domyślnie

    Dalibyście komuś zarobić
    Nikt kto bierze za to pieniądze wam nie napisze.
    Ci co robili też napiszą ile dali a to ile dali to ogromna rozbieżność.
    Za darmo napisze Wam, że koszt netto ułożenia m2 stropu TERIVA I to 39,973PLN

    nie zapomnijcie o belkach, podciągach, schodach, balkonach, deskowaniu itd.

    za darmo jeszcze napiszę, że w większości powtarzalnych projektów udział % kosztów robocizny konstrukcji stropu to 18,34% SSO
    Ostatnio edytowane przez helixwroclaw2005 ; 06-03-2011 o 15:00

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Malybialy
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    84
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    ok heli, że są duże rozbieżności to ja wiem, chodzi mi tylko o to czy nie chce np. 150% tego co powinienem zapłacić za uczciwą prace.

  4. #24

    Domyślnie

    Witam.
    Materiały na strop 7400 (belki+pustaki). Resztę już mam. Lublin

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Wódowlaniec
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    139

    Domyślnie

    U mnie ekipa już zaczęła robić strop. Strop ma 8m na 20m + dwa balkony 1,4m x 7m każdy + dwa podciągi długie na 6mb.Za całą robotę biorą 8 tys.
    Za strop teriva płacę 5,5tys. netto zbrojenia na: belki,wieniec, balkony,podciągi -2.4tys. brutto(kupowane w styczniu)
    stempli kupiłem za 800zł
    desek dokupiłem za 650zł (mam jeszcze dużo blatów pozostałych z wieńca fundamentu)
    betonu wejdzie na to koło 17m3(muszę zadzwonić do betoniarni i spytać jakie mają obecnie ceny).
    wiadomo że jeszcze jakieś dodatki typu gwoździe ,kołki,śruby itp.
    Mam nadzieję ,że w 20 tys. się bez problemu zmieszczę.W przyszłym tygodniu jak skończa to sobie to wszystko zliczę dokładnie.

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Witaj Wódowlaniec.
    I jak Ci wyszły realne koszty tego stropu po wykonaniu - wydaje mi sie, ze sie w 20 tyś nie zmieściłeś.
    Czy dużo więcej betonu wyszło na nadlewki niż planowałeś. Podobno poprzez podciągi wychodzi znacznie większa grubość.
    Czy masz poddasze jesli tak jakie ścianki działowe.

    "Strop ma 8m na 20m + dwa balkony 1,4m x 7m każdy + dwa podciągi długie na 6mb.
    Za całą robotę biorą 8 tys.
    Za strop teriva płacę 5,5tys. netto
    zbrojenia na: belki,wieniec, balkony,podciągi -2.4tys. brutto(kupowane w styczniu)
    stempli kupiłem za 800zł
    desek dokupiłem za 650zł (mam jeszcze dużo blatów pozostałych z wieńca fundamentu)
    betonu wejdzie na to koło 17m3(muszę zadzwonić do betoniarni i spytać jakie mają obecnie ceny).
    wiadomo że jeszcze jakieś dodatki typu gwoździe ,kołki,śruby itp.
    Mam nadzieję ,że w 20 tys. się bez problemu zmieszczę"

    Z twoich wyliczeń wychodzi
    robota 8tyś
    teriva 5,5+vat=6765zł
    zbrojenia 2,4tyś
    stęple 800zł
    deski 650zł
    beton np 17m3x230zł=3900zł
    pozostałe ?
    razem minimum 22515zł

    Napisz proszę bo chce sobie skalkulować teriva vs monolit.
    Przy czym u mnie bedzie teriva II bo zwykła teriwa jest najsłabsza obciążeniowo. To pewnie bedzie droższa.

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Wódowlaniec
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    139

    Domyślnie

    Cytat Napisał m@rio Zobacz post
    Witaj Wódowlaniec.
    I jak Ci wyszły realne koszty tego stropu po wykonaniu - wydaje mi sie, ze sie w 20 tyś nie zmieściłeś.
    Czy dużo więcej betonu wyszło na nadlewki niż planowałeś. Podobno poprzez podciągi wychodzi znacznie większa grubość.
    Czy masz poddasze jesli tak jakie ścianki działowe.

    "Strop ma 8m na 20m + dwa balkony 1,4m x 7m każdy + dwa podciągi długie na 6mb.
    Za całą robotę biorą 8 tys.
    Za strop teriva płacę 5,5tys. netto
    zbrojenia na: belki,wieniec, balkony,podciągi -2.4tys. brutto(kupowane w styczniu)
    stempli kupiłem za 800zł
    desek dokupiłem za 650zł (mam jeszcze dużo blatów pozostałych z wieńca fundamentu)
    betonu wejdzie na to koło 17m3(muszę zadzwonić do betoniarni i spytać jakie mają obecnie ceny).
    wiadomo że jeszcze jakieś dodatki typu gwoździe ,kołki,śruby itp.
    Mam nadzieję ,że w 20 tys. się bez problemu zmieszczę"

    Z twoich wyliczeń wychodzi
    robota 8tyś
    teriva 5,5+vat=6765zł
    zbrojenia 2,4tyś
    stęple 800zł
    deski 650zł
    beton np 17m3x230zł=3900zł
    pozostałe ?
    razem minimum 22515zł

    Napisz proszę bo chce sobie skalkulować teriva vs monolit.
    Przy czym u mnie bedzie teriva II bo zwykła teriwa jest najsłabsza obciążeniowo. To pewnie bedzie droższa.
    Wyszło mi na gotowo 23 tys. Przy czym cena terivy wzrosła do 6300 zł netto ( załatwiłem u producenta bez vatu) bo musiałem dokupić troche belek , pustaków.Zbrojenia też mi brakło.
    Najbardziej rozczarowałem się na zużyciu betonu (wyszło mi chyba z 21m3 ) już nie pamiętam.Beton poszedł głównie na wieniec ,balkony ,stężenia ,wymiany kominów itp. a na pustaki tak koło 5cm.Ogólnie koszty stropu lanego wyjdą podobnie( zamiast terivy kasa idzie wtedy na stal,deski i dodatkowe stemple).
    Na pewno plusem takiego stropu jest to że ma lepszą izolację akustyczną niż lany.Minusem jest grubośc ponieważ ma 25cm a lany koło 15cm i oczywiście monolit jest sztywniejszy i bardziej spaja ściany budynku ,w terivie wieniec jest za to odpowiedzialny.
    Panowie wykonawcy kasują podobnie za terivę czy lany strop.
    Wybór więc należy do inwestora.
    Dodam jeszcze że całkowity koszt wykonania stropu z balkonami i podciągami w cenie 23 tys. zł wydaje się dość atrakcyjny ponieważ jest to budynek bliźniaczy łatwo obliczyć że wyszło po 11,5 tys. od segmentu.

  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kwiatek341

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Konin
    Posty
    1

    Domyślnie

    Gdzie w Wielkopolsce można kupic terivę za 3750 zł ?

  9. #29

    Domyślnie

    podnosze temat, jaki jest koszt stropy teriva( bez robocizny)?
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  10. #30

    Domyślnie

    No cóż ten odgrzebany wątek pomógł mi w podjęciu decyzji Teriva czy monolit. Tym bardziej że projekt ma być indywidualny z badaniem gruntu.
    Liczę że stropy nie będą przewymiarowane, więc na monolicie jeszcze bardziej przyoszczędzę.
    Biorę co tańsze, a że podobno i lepsze oraz, że to raczej wykonawcy będą robić to mniej się liczy, że trudniejsze.
    Ostatnio edytowane przez Darkat ; 19-01-2016 o 14:10

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ksosik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Gniezno
    Posty
    210

    Domyślnie

    No to u mnie wyszło za strop do tego kształtki L i C z transportem - generalnie całość za 8939 zł. Buduję w okolicach Gniezna, a brałem z Bożacina. Pozdrawiam

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony