dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37
  1. #21

  2. #22

    Domyślnie

    A ja za 85 zł wykupiłam ubezpieczenie OC (w tym 15 zł za pieska). Teraz za nic nie odpowiadam A powaznie - to może uchronic nas od przykrych konsekwencji. A pieniądze nieduże (za rok).

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gabriela
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    869

    Domyślnie ubezpieczenie

    Czy jezeli wykupie ubezpieczenie OC to moge zatrudnic nawet na czarno?Czy wykupuje sie je na okreslone osoby?

  4. #24

    Domyślnie

    Oficjalnie nie możesz zatrudnić na czarno, ale też nie możesz się przyznać,że to pracownicy. "Odwiedzili" cię i np. przydarzył sie im wypadek. A ponieważ "na czarno"=bez umowy wszystko gra. Nikt cie nie będzie ciągał o jakąś np. rentę. OC wykupuje się DLA konkretnych osób, tzn. np. dla twojej rodziny (rodzice + dzieci+ewentualny piesek jakby np. kogos ugryzł). Polisa działa na terenie całego kraju chyba, że wykupisz na cały swiat. Moja rodzina ma polisę w Allianz.

  5. #25
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jarpol
    Zarejestrowany
    May 2002
    Skąd
    Jarosław
    Kod pocztowy
    37-500
    Dzielnica
    Dolnoleżajska 14
    Posty
    489

    Domyślnie

    Cytat Napisał anna99
    . "Odwiedzili" cię i np. przydarzył sie im wypadek. A ponieważ "na czarno"=bez umowy wszystko gra. .

    Kodeks Pracy mowi chyba co innego. Sa rozne umowy ktore mozna stosowac i nimi sie zabezpieczac. Obecnie nie mozna zatrudnic o godz 8 .00 a pracownik o 12.00 nie ma umowy.

  6. #26

    Domyślnie

    Kodeks Pracy wyklucza zatrudnienie na "czarno". A zatrudnienie na"czarno" wyklucza umowę. Więc nie o tym mówimy.
    Oczywiście sporządzając umowę nalezy uwzględnić BHP.

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gabriela
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    869

    Domyślnie ubezpieczenie

    Anna99 , a kto odpowiada za wydarzenia na budowie, kiedy jest ona np. na 6 miesiecy w roku zabezpieczona, nie wykonuje sie w tym okresie zadnych robot , a wkradna sie tam jakies pijaczki i przypuscmy jeden z nich spadnie ze schodow na leb i skreci sobie kark. Czy za to odpowiada inwestor? Czy na taka okolicznosc mozna wykupic ubezpieczenie OC?

  8. #28

    Domyślnie

    Teoretycznie taki gość odpowiada sam za siebie (po coś wlazł? ). Ale poniewaz zawsze można sie przyczepić, że budowa była żle zabezpieczona - to właśnie od tego jest OC. Wówczas odszkodowanie (jesli takie będzie przyznane i wskazana Twoja wina) wypłaca ubezpieczyciel.

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Tak nieco zmieniając temat. To inspektorzy z inspekcji pracy mają chyba bardzo słaby wzrok i niedowidzą. Ich interwencje ograniczają się do reakcji na donosy i gdy zaistnieje wypadek. Tyle jest budów np. w Warszawie gdzie żurawie budowlane przenoszą ładunki nad ruchliwymi ulicami lub przemieszczana jest nad nimi potężna betonowa przeciwwaga. Ciekawe jak to jest że inspektorzy nie nakazują demontażu takich żurawi.

    Wracając do tematu zabezpieczenia placu budowy to jest to sprawa trywialna. Wystarczy w widocznych miejscach umieścić tablice "Teren budowy wstęp wzbroniony" i sprawa z głowy. Nie ma obowiązku wykonywania jakichkolwiek zabezpieczeń i grodzeń. Jak ktoś wlezie i coś mu się stanie to już jego problem.
    Pozdrawiam

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Bezpieczeństwo na budowie a co ma zrobić wykonawca pracujący legalnie który nie zatrudnia pracowników przecież on nie może kupić sobie legalnie odzieży roboczej czy tez ochronnej
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  11. #31

    Domyślnie

    Za sprawy BHP przy wykańczaniu mojego dachu odpowiada wykonawca ... co zapisano w umowie...
    Co do ,,strat własnych" to ... no cóż, budowa to pot i krew...
    kto by tam się przejmował otarciami czy potłuczonymi paluszkami...

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał niezły
    Bezpieczeństwo na budowie a co ma zrobić wykonawca pracujący legalnie który nie zatrudnia pracowników przecież on nie może kupić sobie legalnie odzieży roboczej czy tez ochronnej
    Co to za dziwne rzeczy wypisujesz ???
    Jak to nie może sobie kupić odzieży. Jak potrzebowałem fartuch czy rekawice poszedłem do sklepu i sobie kupiłem. Nikt mnie nie pytał przy kasie czy kogoś zatrudniam czy też nie.
    Pozdrawiam

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    No pewnie że tak można ale ja mówię o legalnym kupowaniu na fakturę skoro mam jakąś firmę płace podatki to oprócz paliwa czy tez materiałów chciałbym kupić sobie również okulary ochronne czy tez rękawice niestety jest to niemożliwe Ktoś mądry wymyślił ze hydraulik, malarz, czy glazurnik prowadzący samodzielnie działalność bez zatrudniania pracowników jest tylko szefem a nie robolem
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  14. #34

    Domyślnie

    Ja dzięki temu postowi właśnie podpisałem umowę na wykonanie więźby, a niebawem pokrycie dachu i do umowy dodałem pkt. że za sprawy BHP i przeszkolenie pracowników odpowiada wykonawca itp.

    Dzięki za podpowiedzi, na takie posty liczę dalej z których można korzystać i się douczać . DZIEKI DZIEKI DZIEKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    PRO

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    doOh

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Skoczów
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    87

    Domyślnie

    To już podchodzi pod rekord !! 14 !! Lat !!

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Chyba z 10 lat temu, budowa nietypowej konstrukcji nośnej, mają byc słupy stalowe z hebów, osadzane w szklankach (blok betonowy z otworem) , docelowo do zalania betonem. Koniec dniówki, zostaje jeszcze jeden słup do wstawienia do szklanki, właściciel firmy śpieszy się i namawia aby słup zapiąć do żurawia i wstawić w szklankę żeby na jutro żuraw nie musiał przyjeżdżać - oszczędnośc dniówki wynajętego żurawia. Słup zapięty, wstawiony ale trzeba wejśc odpiąc pasy. Rzucił się właściciel firmy - ja to migiem- oczywiście bez szelek i pasa. Faktycznie migiem był na słupie niczym małpa, w tym momencie słup przesuną się w szklance i gwałtownie oparł o krawędź.
    Nikt tego nie wytrzyma oprócz pasa z szelkami leżącego na ziemi. Człowiek fiknął z kilku metrów. Przeżył - w pakiecie ma wózek do końca życia. Zlekceważył zasady których miał pilnować. Sroga kara od losu.

  17. #37

    Domyślnie

    Dlatego tak ważne są kursy bhp. Jeśli ktoś skrupulatnie przestrzega zasad bhp, nie powinien mieć problemów. Głównie pośpiech przyczynia się do takich sytuacji.
    Ostatnio edytowane przez karolgrzelak10 ; 14-09-2018 o 14:35

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony