dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Piec HEF-wymiana doswiadczeń

    Witam,

    Od niedawna jestem użytkownikiem tego pieca (Hef 25 KW), sterownik Geco, pieć użytkuje dopiero pierwszy rok, dane domu:
    - dom piętrowy +poddasze nie ocieplony, okna wymienione, parter stara instalacja z grzejnikami żeliwnymi, piętro wszystkie grzejniki aluminowe rozprowadzone w miedzi, poddasze nie ogrzewane, ocieplone na razie 15 cm wełny. Temrostat pokojowy radiowy ustawiony na 21 stopni w dzień i 19 stopni w nocy, przy 3 programie, grzejniki bez głowic termostatycznych

    Moje ustawienia:
    Uo -60 stopni
    U1 - 18 s.
    U2 - 45 s.
    U3 - 20 minut
    U4 - 45 s
    ustaienia serwisowe:
    Co - 0
    C1- 01
    C2- 80
    C3 - 20
    C4 - 01
    C5 - 00
    C6 - 02
    D1 - 85
    D2 - 35
    D3 - 02
    D4 - 50
    wentylator odłonięty na 2 cm.
    dwie pompy CO i CWU

    a teraz spostrzeżenia
    przy takich ustawieniach nie ma problemu z uzyskaniem 60 st, pozostaje jednak trochę nie dopalonego węgla i trochę spieków wielkości orzechów laskowych. Inna sprawa to ciepłota grzejników gdy piec jest długo w stanie blokady przez sterownik niektóre grzejniki są ledwo ciepłe a reszta jest gorąca.


    Czym to może być spowodowane ?

    Zawór czterodrogowy ustawiony mam na 7 nie wiem czy to dobrze.

    Może ktoś ma jakieś uwagi co do ustawień będę bardzo wdzięczny.

    Aha spalanie kształtuje się na około 18 kg dziennie.

    Pozdrawiam,

    Radek

    Jeszcze jedno pytanie czy w tym piecu i sterowniku Geco można zmienić siłę nadmuchu bo nigdzie tego nie znalazłem.

  2. #2

    Domyślnie

    Witam,
    zastanawiam się nad zakupem tego pieca - moje pytanie: ile wynosi powierzchnia Twojego domu? U nas z garażem (ogrzewany) bedzie ok. 180 m2 (+gorąca woda dla 3 osób) i zastanawiam się nad mocą pieca. W sklepie powiedzieli że najlepiej 25 KW, jednak mi wydaje się że to lekka przesada, chyba wystarczy 20 KW?

    Czy za duża moc pieca w stosunku do zapotrzebowania nie jest przyczyną problemów w jego pracy?

    Który konkretnie piec użytkujesz?

    pozdrawiam,

  3. #3

    Domyślnie

    Witam,

    Dom do ogrzania to około 160 m kw + 100 mkw poddasza + 100 l zbiornik cwu.
    Kupiłem piec z dodatkowym rusztem i przez lato i jesień paliłem w nim pozostałościami po rozbudowie oraz normalnym węglem który mi pozostał z tamtego roku - grzałem tylko ciepłą wodę

    Pozdrawiam,

    Radek

  4. #4

    Domyślnie

    na 180m2,też wydaje mi 25kw za duży, ale chyba nie ma 20kw,tylko 18kw,i to wzupełnośći wystarczy,poprostu bedzie mniejsze zużycie a efekt taki sam, natomiast ja też się zastanawiam nad zakupem tego pieca, ale u mnie musi być 25kw -245 kw i cztery osoby i bojler min.200 l. A opinie na ich temat słyszałem same pozytywne

  5. #5

    Domyślnie

    Witam,

    Taka cisza, czyżby mało było użytkowników tego pieca ?

    Pozdrawiam,

    Radek

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    paulpw

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam
    Używam pieca HEF EKO-PLUS 20kw. Ostatnio spalil mi 200 kg na 11 dni czyli podobnie do kolgi wyżej. Jednak ustawienia pieca mam troszke inne.

    U0 55
    U1 15
    U2 20
    U3 50
    U4 20

    No i właśnie brakuje kogoś do podpowiedzenia. Ostatnio zmienilem te ustawienia na
    U1 12
    U2 30

    zobaczymy co sie wydarzy. Mam przykręcony zawór trójdrożny na mniej więcej połowę i ogrzewam tez zasobnik z ciepłą wodą 100l.
    Dom wraz z poddaszem ma powierzchnię ok 180 m2. Jest oceiplony 10 cm styropianu a poddasze sufit 20 cm wełny mineralnej.
    Mam wrażenie że da się to ustawić tak by był mniejszy pobór paliwa.
    A ostatnio brałem ekogroszek z różnych źródeł i jeden drugiemu nierówny. Ostatnio praktycznie całkowicie wypala mi sie z kopalni JULIAN.
    Wentylator mam otwarty na m/w połowę
    W domu jest cieplutko
    No i czekam na opinie
    pozdrawiam
    Pawel
    pozdrofionka

  7. #7

    Domyślnie

    sluchajcie,a ja mam takie pytanie dot. tego pieca,czy mogę palić w nim pelletami??ewentualnie jakie skutki to za soba niesie,wady zalety??
    pozdrawiam serdecznie

  8. #8

    Domyślnie

    Witam,

    Mam pytanie do kolegi PaulPw a jak z ustawieniami serwisowymi jak masz ustawione czy coś zmieniałeś?

    Radek

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    paulpw

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    5

    Domyślnie

    nie niezmieniałem serwisowych. W tej chwili ich niepamiętam wieczorem wpisze jakie są. A co sadzicie o moich ustawieniach?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony