dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Sosna i świerk w jednej więźbie dachowej??????

    Jestem straszliwie wkur.... bo zamówiłem więźbę z sosny
    w Nadarzynie
    www.impregnacja-ciśnieniowa.pl

    Dzisiaj cięgla zaczął kłaść więźbę i okazało się że jak na razie mam więcej świerka niż sosny.


    Jak myślicie czy można mieszać na jedną więźbę sosnę z świerkiem.

    Gdyby to było kilka elementów z świerka to nie robił bym problemów ale jak na razie wychodzi że świerka będzie bardzo dużo może nawet więcej niż sosny.


    Jak myślicie czy można łączyć w sposób dowolny świerk i sosnę w jednej konstrukcji więźby???

    Dodatkowo jestem wkur.... na jakość impregnacji ciśnieniowo-próżniowej w Nadarzynie o czym pisałem tutaj
    http://forum.muratordom.pl/impregnac...pa,t119073.htm

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Świerk jest lepszy od sosny, bo ma mniejsze sęki - mniej punktów, gdzie więźba jest słabsza. Jeśli któreś elementy nie mają wyraźnych wad (duże sęki, skręcane słoje) to wg mnie nie ma problemu.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    Świerk jest lepszy od sosny, bo ma mniejsze sęki - mniej punktów, gdzie więźba jest słabsza. Jeśli któreś elementy nie mają wyraźnych wad (duże sęki, skręcane słoje) to wg mnie nie ma problemu.
    Dzięki za wsparcie bo już nerwowo nie daję rady ma serdecznie dość już tej budowy.

    Mnie bardzo stresuje to czy można tak po prostu mieszać dowolnie poszczególne elementy więźby

    Bo np kilka słupów podpierających ramę będzie z sosny a kilka z świerka albo elementy ramy które są z płatwi 12x24cm

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    mozna mieszac

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Ja nie jestem specjalistą od drewna, ale elektrykiem i na naprawach maszyn w zakładach drzewnych spędziłem trochę czasu. Więc słyszałem to i owo, skierowane nie tylko do klientów, ale i w rozmowach pracowników pomiędzy sobą. Więc opinie takie (gdy się powtarzały, szczególnie w różnych miejscach)) uważam za wiarygodne.
    Poza tym latem tematy więźby często sie powtarzały na forum. Spróbuj trochę poszukać, bo ja nie mam teraz czasu, ale z tego wszystkiego wynika, że technicznie nie masz się bardzo czym przejmować oprócz tego, że wydałeś niepotrzebnie za dużo kasy. To powinno byc tańsze.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro
    Dzięki za wsparcie bo już nerwowo nie daję rady ma serdecznie dość już tej budowy.
    he, he, he... nie przejmuj się, to wszyscy mają
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro
    Dzięki za wsparcie bo już nerwowo nie daję rady ma serdecznie dość już tej budowy.
    OT
    czytając o Twoich "problemach" wydaje mi się,
    że roboty wykończeniowe w Twoim domu zakończą się Twoim rozległym zawałem
    a może nawet wcześniej
    w opcje wchodzą inne, równie tragiczne przypadłości, które mogą się wątłemu ciału ludzkiemu przytrafić
    nie szkoda Ci samego siebie?

    i widzę, że nie lubisz czytać co miektórzy mądrzy ludzie piszą,
    (vide posty Andrzeja Wilhelmiego w innym temacie)
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    Cytat Napisał odaro
    Dzięki za wsparcie bo już nerwowo nie daję rady ma serdecznie dość już tej budowy.
    OT
    czytając o Twoich "problemach" wydaje mi się,
    że roboty wykończeniowe w Twoim domu zakończą się Twoim rozległym zawałem
    a może nawet wcześniej
    Dzięki Barbossa ze martwisz się o moje zdrowie. Jak widać każdy ma inne problemy.

    Może z tym zawałem to jeszcze nie teraz chociaż te 2 ostatnie dni...

    Cytat Napisał Barbossa
    i widzę, że nie lubisz czytać co miektórzy mądrzy ludzie piszą,
    (vide posty Andrzeja Wilhelmiego w innym temacie)
    Nieprawda chętnie poczytam tylko powiedz gdzie tego szukać.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Pod względem wytrzymałościowym problemu nie ma , technologicznie chyba też nie powinno być.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony