dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Płyta warstwowa na dach

    Aktualnie na dachu mam eternit falisty, planuję zmienić na blachę. Są takie płyty warstwowe zrobione z dwóch blach i pianki w środku. Trochę drogie, ale jeżeli się policzy ocieplenie i nowe listewki potrzebne do blachy to może być podobna cena. Myślę że taki dach nie tłucze się przy deszczu tak jak zwykły. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z takimi dachami?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Wiem dużo o płycie warstwowej. Pracowałem kiedyś u producenta.
    To wygodny sposób robienia dachu, ale czy na budynkach mieszkalnych? Producenci nie zalecają. W ogóle w obiektach z płyty warstwowej ludzie nie powinni przebywać dłużej niż 8 godzin. należy pamiętać, że powierzchnia jest nieprzepuszczalna. natomiast zastosować jakieś nieizolowane boki w charakterze wywietrznika, to tracimy calą zaletę jesli chodzi o izolacyjność cieplną. Wtedy wychodzi za duży koszt w stosunku do zalet.
    Nie wiem co poradzić. Pytaj. jak bedę wiedział - odpowiem. Technologiczne zasady pracy z płytą znam bardzo dobrze.

    Chociaż gdyby się zastanowić... można zamawiać płytę, która ma blache tylko z jednej strony. Warstwa styropianu też może być różna, od 5 cm w górę, nawet do 20 cm.

    PS. Oczywiście, że deszcz jest wytłumiony.
    niedaleko ciebie jest PREKON. zadzwoń do nich, niech ci wyslą katalog i opis techniczny, to sam się dużo dowiesz.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź, napisałem zapytanie do tej firmy. Nie wiedziałem że tak blisko mnie jest producent tych płyt. Jak się coś dowiem to napiszę.

  4. #4

    Domyślnie

    Masakra!! Cena jednego metra kwadratowego 140zł a po "negocjacjach" 120zł. Już wiem dlaczego w domach prywatnych nie zakładają płyt warstwowych.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał lopiola
    Masakra!! Cena jednego metra kwadratowego 140zł a po "negocjacjach" 120zł. Już wiem dlaczego w domach prywatnych nie zakładają płyt warstwowych.

    Heh, fajnie się to czyta
    2007 rok- i teraz dokładnie widać jak konkurencja wpływa na ceny.
    Realnie cena spadła o.... 30-50%
    Niech żyje wolny rynek !

  6. #6

    Domyślnie

    Nie zmieniłem jeszcze tego dachu. Nie spotkałem też nigdzie takiego dachu w domku jednorodzinnym. Co Pan sądzi o takim rozwiązaniu?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał lopiola
    Nie zmieniłem jeszcze tego dachu. Nie spotkałem też nigdzie takiego dachu w domku jednorodzinnym. Co Pan sądzi o takim rozwiązaniu?
    Sprawa wygląda tak, że coraz więcej w budownictwie indywidualnym jest z przemysłowego Kiedyś tendencja była inna- to budownictwo przemysłowe czerpało z indywidualnego.

    Jest nawet taki produkt - płyta warstwowa blachodachówkowa - z pianką PUR. Niestety - produkowana "na zachodzie" i koszt sprowadzenia skutecznie eliminuje pomysły zastosowania tego u nas. Choć być może niedługo jedna z polskich firm będzie to produkować. Problemem nadal pozostanie cena - "zwykła" płyta warstwowa - PUR 100 z okładziną trapezową to koszt ok 70 pln/m2 netto. Blachodachówkowa płyta ma kosztować ok 100 pln/m2. Związane jest to z kosztami przezbrajania linii i dużo mniejszym wolumenem w jakim będzie produkowana ta "płyta blachodachówkowa". Teraz jak policzymy sobie koszty.. to samą blachodachówkę kupimy za ok 20 pln, 100 płytę PUR (tzw. płytę pur do dociepleń lub płytę pur w miękkiej okładzinie) za ok 50-60 pln.. więc mamy 30% taniej.

    Jako ciekawostka zdjęcie blachodachówki z dociepleniem:



    Jeżeli chodzi zaś o zastosowanie płyty warstwowej "trapezowej" pozostaje jedynie problem efektu wizualnego. Niestety to zawsze wysokie trapezy (30-45 mm) i tak sobie prezentuje się "toto" na dachu.


    Pozdrawiam !

  8. #8

    Domyślnie

    [QUOTE=retrofood;2149735]Wiem dużo o płycie warstwowej. Pracowałem kiedyś u producenta.
    Odkopałam ten wątek dopiero teraz bo jestem na etapie szukania dostawcy płyty warstwowej(budowa hali magazynowej) i zastanawiam się między Izo panel a Balex. Czy wiesz i możesz mi powiedzieć coś więcej o ich płytach? Z tego co się orientuję Izo panel od niedawna produkuje płyty warstwowe ( ja chce z rdzeniem z pouliretanu i niewidocznym łączeniem płyt) i podobno mają jeszcze jakieś niedociągnięcia. Jeśli coś wiesz na ten temat to z góry dzięki za info. Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    [QUOTE=koktajl; Odkopałam ten wątek dopiero teraz bo jestem na etapie szukania dostawcy płyty warstwowej(budowa hali magazynowej) i zastanawiam się między Izo panel a Balex. Czy wiesz i możesz mi powiedzieć coś więcej o ich płytach? Z tego co się orientuję Izo panel od niedawna produkuje płyty warstwowe ( ja chce z rdzeniem z pouliretanu i niewidocznym łączeniem płyt) i podobno mają jeszcze jakieś niedociągnięcia. Jeśli coś wiesz na ten temat to z góry dzięki za info. Pozdrawiam[/QUOTE]

    Tutaj =

    www.panel-info.pl

    masz większy wybór wśród producentów. Ciekawy portal i wiele informacji dla początkujących.
    W ogóle płyta ma swój czas teraz, bo buduje się przede wszystkim szybko i do zastosowań przemysłowych jak najbardziej przydatne. Co do zastowsowań w budownictwie mieszkalnym to tak jak z technologią kanadyjską, czy norweską nie będzie popularne, dlaczego? Siła przyzwyczajenia a ceramika w naszej kulturze jest mocno zakorzeniona.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rigmec

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Radochów
    Kod pocztowy
    47-540
    Posty
    134

    Domyślnie

    Nie chcę zaśmiecać forum nowym tematem dlatego zapytam się tu.
    Powolutku remontuję sobie dom a, że teraz mam przerwę zimową to szukam rozwiązań które będę u siebie stosować. Niestety z braku laku szukam rozwiązań które można "tymi ręcami". I stąd rodzi się pytanie o płytę warstwową jako ocieplenie między krokwiami. Teoretycznie to ma sens. Sprawdzam co w tej chwili używa się "na zachodzie" i piana pur a właściwie jej lepsza siostra pir staje się standardem. Trzeba zwrócić uwagę, że płyty te są prawie zawsze oklejone obustronnie folią aluminiową stanowiącą barierę dla pary wodnej. Wybór aluminium jest sensowny jako, że jest lekkie i łatwo się je docina na budowie. No ale suma sumarum jest to nic innego jak płyta warstwowa. Na naszym narodowym serwisie aukcyjnym można kupić płyty warstwowe w cenie wełny mineranej. Wentylacja będzie mechaniczna więc nie ma obawy o wykraplanie się pary wodnej.
    Jakie są waszym zdaniem argumenty przeciw płytom z rdzeniem stalowym ale nie w porównaniu z wełną czy innymi systemami ale w porównaniu z tymi super duper systemami na bazie pir.
    ...bo ja mówi jestem z lasu i już...

  11. #11

    Domyślnie

    Trochę lat upłynęło odkąd zainteresowałem się tym tematem, ale nareszcie wymieniłem eternit na płytę warstwową z pianką poliuretanową grubość 8cm.
    Zobaczymy czy będzie mniejsze zużycie opału.

  12. #12

    Domyślnie

    Tez planuje na dach płyty warstwowe. Czy ktoś znalazł jakieś wady tego rozwiązania?

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar matiix
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Siepraw
    Kod pocztowy
    32-040
    Posty
    314

    Domyślnie

    Panowie czy płyta poliuretanowa z Alu po 1 stronie stosowana do ocieplenia nakrokwiowego będzie jakoś odbijała lub nie przepuszczała nagrzewania sie pomieszczen w poddaszu podczas upalnych dni. Chodzi mi oto ze zastanawiam się czy lepiej dachówke którą tak wszyscy chwalą i itp, czy nie lepsze rozwiązanie blachodachówka a podnia płyty PIR 8 lub 10cm z Alu oraz dodatkowo ocieplenie wełną miedzy krokwiowe i płyty G-K.

  14. #14

    Domyślnie

    Widzę, ze to bardzo mało popularne zagadnienie... Czy są obecnie samonośne płyty warstwowe możliwe do stosowania w budownictwie mieszkaniowym (czyli bez aluminium w dolnej warstwie)? Samonośne, by nie było trzeba robić już krokwi (bo jak trzeba je robić to też oddzielną okładzinę dolną z płyt g-k, co niweluje sens płyt gotowych).

  15. #15

    Domyślnie

    Szkoda, ze tak mało osób się wypowiada. Płyty są znanym materiałem na budownictwo przemysłowe, ale na mieszkaniowe - dopiero raczkują. Też jestem na etapie myślenia o wymianie pokrycia dachowego i właśnie zastanawiam się nad płytą warstwową wypełnioną pianą. Chodzi o istniejący budynek mieszkalny, kryty na dziś papą, po przejrzeniu neta i różnych opinii, bardzo podoba mi się ta technika ale brakuje fachowej wiedzy co do szczegółów. Część osób radzi, żeby stare poszycie zerwać, część żeby zostawić i tylko położyć nowe łaty... Ma ktoś doświadczenie w tym temacie?

  16. #16

    Domyślnie

    W zeszłym tygodniu dostałem ofertę na takie płyty od polskiego producenta. Niestety oferent zamilkł, jak zapytałem o dopuszczenie do użytku w budynkach mieszkalnych. Mimo, że płyty nie mają aluminium (ono powoduje brak możliwości stosowania w domach), to z jakiegoś powodu producent chyba nie stara się o takie dopuszczenie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony