dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Cement oryginalny vs. przesypowy

    Witam,

    majster prosił mnie o kupno oryginalnej ,,1''. Jednak w składach osiągalna jest, na teraz, ,,1'' ale przesypowa. Do tego w jednym miejscu byłem przekonywany, że przesypowe (na popiołach) są mocniejsze niż oryginalne.

    Czy ktoś z Was wie jak to jest w rzeczywistości.

    Pozdrawiam.

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    zalezy do jakich robót potrzebna majstrowi ta jedynka
    - jesli muruje na zewnątrz i ma np. mokra cegłe - to owszem jedynka szybciej wiąze
    - jesli np. tynkuje wewnątrz - powiedz mu, ze nie dla psa kiełbasa ...

  3. #3

    Domyślnie

    Porównujesz tutaj 1 z 2 czy 1 oryginalną z 1 przesypową?

    Pozdrawiam.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar BMS
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    248

    Domyślnie

    Ja do wylewek używam jedynie oryginalnej jedynki. Na 1 z perzesypowni beton wychodzący z mixera jest dużo ciemniejszy, wałkuje się pod łatą, są problemy z prawidłowym zespoleniem, trudniej się zaciera i nigdy nie daje takiego efektu końcowego jak z oryginału.
    Poza tym 1 z przesypowni, przed użyciem, ma trwałość 60 dni a oryginał 90 dni, myślę że nie bez znaczenia jest tu skład obu "jedynek".
    Nie zależy mi na szybkości wiązania a wręcz przeciwnie, dodajemy plastyfikator opóźniający to wiązanie a mimo to pracujemy na oryginalnej "jedynce".
    Wypowiedź dotyczy wylewek, jak jest w przypadku innych zastosowań nie wypowiadam się.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MarcinIKS
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    301
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    To ja żeby jeszcze zamieszać Jeśli potrzebujesz tego do murowania to zobacz REYMIXa:
    http://www.ozarow.com.pl/index.php/s...?p=523&s=12808
    W zakupie był tańszy od cementu (nawet II, cena ok. 400zł/tonę) a moja ekipa sobie go chwali - jest mocny i zawiera już wapno (w odpowiedniej ilości, podobno muruje się bardzo dobrze). Z tego co wyczytałem jest na bazie cementu I 42,5R

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał BMS
    Ja do wylewek używam jedynie oryginalnej jedynki. Na 1 z perzesypowni beton wychodzący z mixera jest dużo ciemniejszy, wałkuje się pod łatą, są problemy z prawidłowym zespoleniem, trudniej się zaciera i nigdy nie daje takiego efektu końcowego jak z oryginału.
    u mnie robili w tym tygodniu posadzki z II nic im się nie wałkowało pod łatą (powiedzieli żeby kupićII bo lepszego nie trzeba) i powierzchnia jest idealnie gładka - co do "przydatności do spożycia" cementu - ten co kupowałem był jeszcze ciepły - wyprodukowany niecałe 2 tygodnie temu.
    a różnica w cenie cementu 30% - przy 4 paletach robi się z tego 700zł - czyli tyle co 25tpiachu do miksokreta (loco moja budowa)

    no chyba że tej 1 dodaje się w mniejszej proporcji - to rozumiem

  7. #7

    Domyślnie

    a moze napisalibyscie co to jest jedynak oryginalna a co to przesypowa, jade do hurtowni i kupuję np., ożarów czy cemex, na nim jest oznaczenie składu typu B-V , jka się rozpoznaje oryginał od przesypowego? o co w tym chodzi?

  8. #8

    Domyślnie

    a ja kupuje w niemczech cement lafarge w cenie 2 euro worek i jest super tylko niewiem czemu w polsce wołaja 12,5 zł za ten sam worek od tego samego producenta,a moze to był bład sprzedawac polskie cementowniei i zwracac 15% vat ,a mogło byc odwrotnie kolejki niemców za tanim cementem w polsce i limitowana sprzedaz po 100 kg na głowe bo cementownie nie wyrabiaja ,tak było w sierpniu na granicy w zgorzelcu ,kto zatesknił byc słupem w kolejce tym razem mugł zarobic w euro,pozdrowienia dla ministrów gospodarki i códow wszelakich

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał ersste
    a ja kupuje w niemczech cement lafarge w cenie 2 euro worek i jest super tylko niewiem czemu w polsce wołaja 12,5 zł za ten sam worek od tego samego producenta,a moze to był bład sprzedawac polskie cementowniei i zwracac 15% vat ,a mogło byc odwrotnie kolejki niemców za tanim cementem w polsce i limitowana sprzedaz po 100 kg na głowe bo cementownie nie wyrabiaja ,tak było w sierpniu na granicy w zgorzelcu ,kto zatesknił byc słupem w kolejce tym razem mugł zarobic w euro,pozdrowienia dla ministrów gospodarki i códow wszelakich
    chyba nie ten adres... nie to forum...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony