dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 42

Temat: Jakie RYNNY

WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rubi16

Domyślnie Jakie RYNNY

Jestem przed założeniem rynien lecz mam problem z wyborem czy ocynk czy plastik jak plastik to jaki ??

Domyślnie

a pokrycie dachowe już wybrałeś? a elewację? ogrodzenie? piec?
    no sorry ale poszukaj w tematach, sporo tego było.
    i nie gańcie mnie za taką odpowiedź no bo jak tu się odnieść do takiego pytania (też są dyskusje na ten temat )

3. Termomodernizacja budynku gospodarczego. Ocieplanie od wewnątrz czy od zewnątrz? Jak zmienić budynek gospodarczy na budynek mieszkalny. Łączenie konstrukcji Budynek gospodarczy. Adaptacja poddasza na cele mieszkalne Adaptacja budynku gospodarczego na mieszkalny. Kiedy będzie możliwa?

Domyślnie

Savage7
    Można się odnieść na przykład jak niżej

rubi16
    Ja mam stalowe powlekane galeco. Są solidne i łatwe w montażu. Niestety są też nieco zbyt płytkie, co zwłaszcza na łukach skutkuje słabym wyłapywaniem wody (kosze!).

Domyślnie

niestety ale nie dałeś odpowiedzi na pytanie rubiego. przeczytaj je jeszcze raz i spróbuj odpowiedzieć (postaraj się troszkę bardziej )

Domyślnie

Cytat Napisał SAVAGE7
    niestety ale nie dałeś odpowiedzi na pytanie rubiego. przeczytaj je jeszcze raz i spróbuj odpowiedzieć (postaraj się troszkę bardziej )
    Savage7,
    Umiem czytać ze zrozumieniem i wypowiadam się kiedy mam coś konstruktywnego do powiedzenia. Uważam, że lepiej dostać odpowiedż na temat rynien (nieważne, że akurat nie tego rodzaju - funkcja ta sama) niż mentorską gadkę nt. szukania na forum

Domyślnie

Ja mam ocynkowane i jestem bardzo zadowolona,tak mi doradził dekarz a potem pomaluję pod kolor elewacji

Domyślnie

Ja mam plastikowego Marleya.
    Pewnie dlatego, że mi się kaska kończyła.
    Rynny są solidne, nic sie nie łamie, woda płynie a wygląd, no cóż - ot takie zwykłe.
    Teraz pewnie bym zamontował coś metalowego.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

Domyślnie

Cytat Napisał KiZ
    Savage7

rubi16
    Ja mam stalowe powlekane galeco. Są solidne i łatwe w montażu. Niestety są też nieco zbyt płytkie, co zwłaszcza na łukach skutkuje słabym wyłapywaniem wody (kosze!).
    Galeco zbyt płytkie? chyba płytkich nie widziałeś(najgłębsze z wszystkich powlekanych systemów metalowych) kosz przeleje każdą rynnę, chyba że sobie założysz kosz zlewowy generalnie temat rzeka, ale moim zdaniem lepszy najgorszy ocynk niż najlepsze z pcv

Domyślnie

...
    my plebs mamy tylko płacić PIT,CIT,ZUS,US,VAT,opłaty,koncesje,akcyzy,podatki ,zezwolenia,legalizacje,homologacje,licencje,prowi zje i wszyskie inne myta co krok, w sumie oddajemy 86%!! zarobku, w zamian co? super kolej, super drogi, super szpitale, super prawo itd itd

Domyślnie

A nie jest tak,ze im mniejsza srednica rynny tym jest ona(wydaje sie,ze jest) plytsza.Jak srednica rynny bedzie zbyt mala,to zawsze bedzie wydawac sie ze jest za plytka.

Domyślnie

Cytat Napisał iwonaszczytno
    Cytat Napisał KiZ
    Savage7

rubi16
    Galeco zbyt płytkie? chyba płytkich nie widziałeś(najgłębsze z wszystkich powlekanych systemów metalowych) kosz przeleje każdą rynnę, chyba że sobie założysz kosz zlewowy generalnie temat rzeka, ale moim zdaniem lepszy najgorszy ocynk niż najlepsze z pcv
    No cóż, nie porównywałem ich z innymi stalowymi. To moje subiektywne opinie

Nie mam koszy zlewowych, ale moje majstry wycięli z odpadów takie nadstawki na łuki, które następnie przynitowali. Teraz nawet w duże ulewy kosz nie przelewa

Domyślnie

A widzisz, jak by Twoje majstry wiedziały, że są takie gotowe zapory systemowe, to by nie musiały grzebać w odpadach

Domyślnie

Może i wiedzieli, ale ja swoje ekipy uczulam żeby byli oszczędni

Domyślnie

rubi16
    lepszy najgorszy ocynk niż najlepsze z pcv[/quote]

Kiepski ocynk zakwitnie ci po paru miesiącach – a wygląda to nader gustownie
    Kiedyś blachę ocynkowaną malowało się po 15 latach dziś po 2 wygląda jakby na nią ktoś…
    Generalnie newralgicznym miejscem w systemach rynnowych są uszczelki i tu należy zwrócić uwagę czy są one dobrze schowane przed słońcem oraz na materiał, z którego są wykonane
    "...największym problemem tego świata jest to, że głupcy są absolutnie pewni, a mędrcy pełni wątpliwości."

Zawsze można zrobić inaczej

Domyślnie

A ile taka stalówka np.Lindbad teraz leci ? mam do kupienia około 60 metrów rynny i i 20 metrów spadowych .Duża różnica np. miedzy marleyem ?

Domyślnie

Ja zamówie Galeco stalowe.
    Cena całkiem dobra (tyle co Braas czy Wavin PCV) a wyglądaja solidniej.
    Czekam tylko na wzornik nowych kolorów.

Domyślnie

Tyko miedź... Bebeg jest ok...

Domyślnie

Cytat Napisał Damro
    Ja mam ocynkowane i jestem bardzo zadowolona,tak mi doradził dekarz a potem pomaluję pod kolor elewacji
    Malować rynny w dzisiejszych czasach???
    Tzn nie było takiego koloru jak chciałaś czy co?

Domyślnie

A no tak kolorystyka jaką oferują bardzo uboga

JACKIE P
    Guest
    JACKIE P

Domyślnie

ja mam od 3 lat lindab w kolorze srebrnym - jak na razie odpukać - ok. Marzyły mi się cynkowe /nie ocynk/ firmy Rhein Zink, ale cena mnie powaliła. Fakt, ze to lexus wśród rynien.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia