dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 42

Temat: Jakie RYNNY

  1. #1

    Domyślnie Jakie RYNNY

    Jestem przed założeniem rynien lecz mam problem z wyborem czy ocynk czy plastik jak plastik to jaki ??

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SAVAGE7
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    granica śląskiego i małopolski
    Posty
    2.379

    Domyślnie

    a pokrycie dachowe już wybrałeś? a elewację? ogrodzenie? piec?
    no sorry ale poszukaj w tematach, sporo tego było.
    i nie gańcie mnie za taką odpowiedź no bo jak tu się odnieść do takiego pytania (też są dyskusje na ten temat )

  3. #3

    Domyślnie

    Savage7
    Można się odnieść na przykład jak niżej

    rubi16
    Ja mam stalowe powlekane galeco. Są solidne i łatwe w montażu. Niestety są też nieco zbyt płytkie, co zwłaszcza na łukach skutkuje słabym wyłapywaniem wody (kosze!).

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SAVAGE7
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    granica śląskiego i małopolski
    Posty
    2.379

    Domyślnie

    niestety ale nie dałeś odpowiedzi na pytanie rubiego. przeczytaj je jeszcze raz i spróbuj odpowiedzieć (postaraj się troszkę bardziej )

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał SAVAGE7
    niestety ale nie dałeś odpowiedzi na pytanie rubiego. przeczytaj je jeszcze raz i spróbuj odpowiedzieć (postaraj się troszkę bardziej )
    Savage7,
    Umiem czytać ze zrozumieniem i wypowiadam się kiedy mam coś konstruktywnego do powiedzenia. Uważam, że lepiej dostać odpowiedż na temat rynien (nieważne, że akurat nie tego rodzaju - funkcja ta sama) niż mentorską gadkę nt. szukania na forum

  6. #6

    Domyślnie

    Ja mam ocynkowane i jestem bardzo zadowolona,tak mi doradził dekarz a potem pomaluję pod kolor elewacji

  7. #7

    Domyślnie

    Ja mam plastikowego Marleya.
    Pewnie dlatego, że mi się kaska kończyła.
    Rynny są solidne, nic sie nie łamie, woda płynie a wygląd, no cóż - ot takie zwykłe.
    Teraz pewnie bym zamontował coś metalowego.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał KiZ
    Savage7
    Można się odnieść na przykład jak niżej

    rubi16
    Ja mam stalowe powlekane galeco. Są solidne i łatwe w montażu. Niestety są też nieco zbyt płytkie, co zwłaszcza na łukach skutkuje słabym wyłapywaniem wody (kosze!).
    Galeco zbyt płytkie? chyba płytkich nie widziałeś(najgłębsze z wszystkich powlekanych systemów metalowych) kosz przeleje każdą rynnę, chyba że sobie założysz kosz zlewowy generalnie temat rzeka, ale moim zdaniem lepszy najgorszy ocynk niż najlepsze z pcv

  9. #9

    Domyślnie

    ...
    my plebs mamy tylko płacić PIT,CIT,ZUS,US,VAT,opłaty,koncesje,akcyzy,podatki ,zezwolenia,legalizacje,homologacje,licencje,prowi zje i wszyskie inne myta co krok, w sumie oddajemy 86%!! zarobku, w zamian co? super kolej, super drogi, super szpitale, super prawo itd itd

  10. #10

    Domyślnie

    A nie jest tak,ze im mniejsza srednica rynny tym jest ona(wydaje sie,ze jest) plytsza.Jak srednica rynny bedzie zbyt mala,to zawsze bedzie wydawac sie ze jest za plytka.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał iwonaszczytno
    Cytat Napisał KiZ
    Savage7
    Można się odnieść na przykład jak niżej

    rubi16
    Ja mam stalowe powlekane galeco. Są solidne i łatwe w montażu. Niestety są też nieco zbyt płytkie, co zwłaszcza na łukach skutkuje słabym wyłapywaniem wody (kosze!).
    Galeco zbyt płytkie? chyba płytkich nie widziałeś(najgłębsze z wszystkich powlekanych systemów metalowych) kosz przeleje każdą rynnę, chyba że sobie założysz kosz zlewowy generalnie temat rzeka, ale moim zdaniem lepszy najgorszy ocynk niż najlepsze z pcv
    No cóż, nie porównywałem ich z innymi stalowymi. To moje subiektywne opinie

    Nie mam koszy zlewowych, ale moje majstry wycięli z odpadów takie nadstawki na łuki, które następnie przynitowali. Teraz nawet w duże ulewy kosz nie przelewa

  12. #12

    Domyślnie

    A widzisz, jak by Twoje majstry wiedziały, że są takie gotowe zapory systemowe, to by nie musiały grzebać w odpadach

  13. #13

    Domyślnie

    Może i wiedzieli, ale ja swoje ekipy uczulam żeby byli oszczędni

  14. #14

    Domyślnie

    rubi16
    lepszy najgorszy ocynk niż najlepsze z pcv[/quote]


    Kiepski ocynk zakwitnie ci po paru miesiącach – a wygląda to nader gustownie
    Kiedyś blachę ocynkowaną malowało się po 15 latach dziś po 2 wygląda jakby na nią ktoś…
    Generalnie newralgicznym miejscem w systemach rynnowych są uszczelki i tu należy zwrócić uwagę czy są one dobrze schowane przed słońcem oraz na materiał, z którego są wykonane
    "...największym problemem tego świata jest to, że głupcy są absolutnie pewni, a mędrcy pełni wątpliwości."

    Zawsze można zrobić inaczej

  15. #15

    Domyślnie

    A ile taka stalówka np.Lindbad teraz leci ? mam do kupienia około 60 metrów rynny i i 20 metrów spadowych .Duża różnica np. miedzy marleyem ?

  16. #16

    Domyślnie

    Ja zamówie Galeco stalowe.
    Cena całkiem dobra (tyle co Braas czy Wavin PCV) a wyglądaja solidniej.
    Czekam tylko na wzornik nowych kolorów.

  17. #17

    Domyślnie

    Tyko miedź... Bebeg jest ok...

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damro
    Ja mam ocynkowane i jestem bardzo zadowolona,tak mi doradził dekarz a potem pomaluję pod kolor elewacji
    Malować rynny w dzisiejszych czasach???
    Tzn nie było takiego koloru jak chciałaś czy co?

  19. #19

    Domyślnie

    A no tak kolorystyka jaką oferują bardzo uboga

  20. #20
    JACKIE P
    Guest
    JACKIE P

    Domyślnie

    ja mam od 3 lat lindab w kolorze srebrnym - jak na razie odpukać - ok. Marzyły mi się cynkowe /nie ocynk/ firmy Rhein Zink, ale cena mnie powaliła. Fakt, ze to lexus wśród rynien.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony