dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Czym wyrównać ścianę przed położeniem kafelek

    Witam,jak w temacie.W związku z remontem kuchni i zerwaniem starych kafelek ze ściany.A tak na dodatek potrzebuję jakiegoś pomysłu na zamaskowanie wodomierza.Jest coś takiego na magnesy tylko że ja potrzebuję większego formatu 40x50 cm(4 kafelki 20x25).Liczę na wasze pomysły.
    Pozdrawiam

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MiSiOr
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    137
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Równanie ściany - najlepiej działa stara siekiera... Całą łazienkę równałem, czasem nawet do 4 cm !!! Ach ci dawni fachowcy...
    Najlepiej małą siekierkę, zaostrz sobie, załóż okulary i ciosać. Przykładać narzędzie prawie stycznie do ściany i co jakiś czas kontrolować ścianę poziomnicą.. Dużo pracy (łazienkę 2x3m równałem w jedno popołudnie), dużo kurzu, ale i efekty widoczne. A co najważniejsze, tanio wychodzi...

    Co do drugiej części pytania - nie jestem w temacie.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Maskownice metalowe widziałam w najróżniejszych wymiarach - poszukaj.
    A jak nie, to mój glazurnik zrobił mi jedną z kawałka płyty kg, do niej dokręcony kawałek stali (płaskownik to się chyba nazywa ) z dwóch boków po jednej stronie i przyklejone kafelki po odwrotnej stronie. Magnesy się kupuje i montuje do "dziury". Chyba jakoś tak to było...

  4. #4

    Domyślnie

    Przepraszam za niesprecyzowanie pytania odnośnie równania sciany,chodziło mi o jakąś gotową zaprawę,ale pomysł z siekierą niezły

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Tylko trzeba uważać, żeby się nie rozpędzić

  6. #6

    Domyślnie Re: Czym wyrównać ścianę przed położeniem kafelek

    Cytat Napisał roni_71
    Witam,jak w temacie.W związku z remontem kuchni i zerwaniem starych kafelek ze ściany.
    Pozdrawiam
    jeśli duże odchyłki od pionu i kąta to zazwyczaj zielona płyta GK, jeśli mniejsze nierówności, ubytki itp to zazwyczaj używałem zapray wyrównującej Atlasa (choć klei do glazury tej firmy już nie)
    jednak sprowokowany tematem zajrzałem na stronę i znalazłem całkiem całkiem zaprawy, choć ich osobiście nie stosowałem więc co do jakości wypowiedzieć mi się trudno
    http://www.atlas.com.pl/oferta/zaprawy.php

    jeśli chodzi o drugą częśc pytania to na spoko znajdziesz drzwiczki rewizyjne pod glazurę w różnych rozmiarach,

  7. #7

    Domyślnie

    No to ciągnę dalej,dlaczego klej atlasa jest be.Zawsze kleiłem na atlasie i nigdy nie było żadnego problemu(pewnie dlatego że nie próbowałem czegoś lepszego)

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FOROWICZ - to brzmi dumnie i poprawnie! Avatar AXENTY
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    273

    Domyślnie

    Cytat Napisał roni_71
    chodziło mi o jakąś gotową zaprawę
    Najlepiej trzymać się jednej firmy. Skoro klej atlasa jest be, to proponuję Zaprawę Wyrównującą 427 Kreisel i klej Super Multi, lub Elasti Specjal. Sprawdzony zestaw.
    Maćko

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał roni_71
    No to ciągnę dalej,dlaczego klej atlasa jest be.Zawsze kleiłem na atlasie i nigdy nie było żadnego problemu(pewnie dlatego że nie próbowałem czegoś lepszego)
    używając swego czasu klei Atlas w workach tego samego kleju były różne zaprawy, raz wiązała zaprawa po 5min to znowu inny worek cały w kamieniach, inny na drugi dzień jeszcze był miękki
    co prawda dawno to było, jak jest teraz nie umiem powiedzieć bo nie używam

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MiSiOr
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    137
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Idziecie na łatwiznę.

    Siekiera to jest to !

    A tak naprawdę, płytki kładł mi wujek, jak powiedział "tnij waść" to ciąłem. Nie sprawdziłem że można inaczej. Ale nie żałuję, mam proste ściany i satysfakcję że nie wydałem dużo kasy na to

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiSiOr
    Idziecie na łatwiznę.

    Siekiera to jest to !
    nooo, jak trafi mi się prostowanie wielkiej płyty to zaproszę Cię z tą siekierą na instruktaż co najmniej

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MiSiOr
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    137
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    nooo, jak trafi mi się prostowanie wielkiej płyty to zaproszę Cię z tą siekierą na instruktaż co najmniej
    No nie ma problemu, piwo i ogień !

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony