dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Jak izolowac odplyw ze zlewozmywaka?

    Witam, mam problem ze zlewozmywakiem a konkretnie z jego odplywem
    Jak skutecznie uszczelnic rure odplywu ktora idzie do sciany?
    Samo zagipsowanie pewnie nie wystarczy.
    Czy nalezy uzyc jakiegos silikonu?

    Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    A dlaczego chcesz ją uszczelniać. Rury odpływowe mają w kielichach gumowe uszczelki i to wystarcza. No chyba, że masz jakieś inne, niestandardowe rozwiązanie.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  3. #3

    Domyślnie

    Odplyw mam zrobiony w scianie, gdzie wchodzi kolanko od zlewozmywaka i mozna je swobodnie wyjac, przez co przy wiekszym strumieniu wody woda sie "wraca"
    Chcialbym to kolanko jakos zasklepic ze sciana, bo inaczej zalewa mi kuchnie :/
    Dokladnie nie wiem jak to jest dziala gdyz to nie moje mieszkanie a po prostu chcialbym pomoc.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Należaloby najpierw sprawdzić to "wejście" które jest w ścianie. Przede wszystkim czy jest całe, bez pęknięć.
    jeśli tam jest początek normalnej rury kanalizacyjnej, to powinien mieć takie zgrubienie na obwodzie, gdzie wkłada się uszczelkę. Uszczelka powinna załatwić sprawę.
    jeśli takiego zgrubienia nie ma, to można poróbować owinąć wyjście z kolanka zlewozmywaka konopiami lub tasmą teflonową i spróbować "wkręcić w ten otwór.
    Sam gips sprawy nie załatwi, bo jest sztywny.
    Ale wybór metody zależy jednak od oględzin tego miejsca. Trudno wyrokować jak się go nie widzi.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  5. #5

    Domyślnie

    Dziekuje za podpowiedzi

    Niestety uszczelka nie wchodzi w gre, ta rura w scianie nie ma punktu zaczepienia, bede probowal owijac ta tasma i wkrecac a potem moze jeszcze jakims silikonem czerwonym

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał aglar
    Dziekuje za podpowiedzi

    Niestety uszczelka nie wchodzi w gre, ta rura w scianie nie ma punktu zaczepienia, bede probowal owijac ta tasma i wkrecac a potem moze jeszcze jakims silikonem czerwonym
    Silikonem mokrego nie uszczelnisz na długo. Spróbuj jakimś klejem montażowym -np. FIX ALL - skleisz na zawsze i w obecności wody się nie odklei.)
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    Sam gips sprawy nie załatwi, bo jest sztywny.
    Pomijając już fakt, że pije wodę jak gąbka

  8. #8

    Domyślnie

    Uważam że jak wytrzesz do sucha i skleisz silikonem sanitarnym to będzie na pewno dobrze wystarczy parę minut bez wody

  9. #9

    Domyślnie

    POPIERAM METODE PANA STANISLAWA Z KLEIEM DOBRY JEST POXIPOL CENA 10 DO15ZL PAMIETAJ CZY TO BEDZIE KLEJ CZY SYLIKON ZAWSZE DOBRZE OCZYSC IODTLUSC PRZED KLEJENIEM

  10. #10

    Domyślnie

    witam
    podepne sie do tematu poniewaz:
    z głownej rury kanalizacyjnej w pionie w bloku wychodzi rura odpływowado wanny i zeby było ciekawiej to jest ona metalowa. nie moge jej wyjac bo jest zalana w posadzce wiec wymiana na plastik z uszczelka odpada.
    poprzedni własciciel miał syfon wannowy wcisniety tylko w ta rure ala sie boje ze moze przeciekac
    moje pytanie jest takie czy skleic na poksipol kolanko wchodzace do tej rury metalowej czy zastosowac cos innego?????
    dzieki za odpwowiedz

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony