dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie kolejność sufit podwieszany czy ścianki działowe

    Planuje wykonać sufit podwieszany dom parter10 x 20 m na dźwigarach. Wykonałbym sufit przed murowaniem ścianek działowych. Jakie są argumenty żeby jednak w pierwszej kolejności wykonać ścianki działowe, zamiast sufitu?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drops2 Zobacz post
    Planuje wykonać sufit podwieszany dom parter10 x 20 m na dźwigarach. Wykonałbym sufit przed murowaniem ścianek działowych. Jakie są argumenty żeby jednak w pierwszej kolejności wykonać ścianki działowe, zamiast sufitu?
    Łatwiej murować ostatnią warstwę jak nie ma sufitu, jest do czego przykręcić profile UD

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomraider Zobacz post
    Łatwiej murować ostatnią warstwę jak nie ma sufitu, jest do czego przykręcić profile UD
    Rozumiem że chodzi:
    za sufitem podwieszonym - łatwiej wykonać UD
    przeciw - trudniej murować ostatnie warstwy ścianek działowych

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Sufity podwieszane po ściankach działowych.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drops2 Zobacz post
    Rozumiem że chodzi:
    za sufitem podwieszonym - łatwiej wykonać UD
    przeciw - trudniej murować ostatnie warstwy ścianek działowych
    Nie do końca, murując ściany działowe łatwiej wykonać ostatnią warstwę a potem do tej ściany można przykręcić profil przyścienny UD potrzebny do stelarza sufitu.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomraider Zobacz post
    Nie do końca, murując ściany działowe łatwiej wykonać ostatnią warstwę a potem do tej ściany można przykręcić profil przyścienny UD potrzebny do stelarza sufitu.
    W wersji bez ścianek dzialowych, mam prostokąt i profile kręcę po obwodzie jest jeden sufit, ze ściankami działowymi jest dużo więcej roboty z podwieszeniami ,wychodzi kilka sufitów.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Sufity podwieszane po ściankach działowych.
    dlaczego?

  8. #8

    Domyślnie

    nie rozumiem po co ludzie sobie utrudniają życie.

    ja bym robił scianki najpierw. To tak jakbym miał najpierw zrobić alejki i podjazd z kostki brukowej, zasypac piachem, zagęścić itp, a potem wyciagac pojedyncze kostki bo gdzie nie gdzie umysle sobie wsadzidz drzewo, zrobic klomb, wstawic lampe, posadzic kwiatek ...
    Ostatnio edytowane przez Krzysiek88 ; 05-01-2018 o 20:37

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drops2 Zobacz post
    W wersji bez ścianek dzialowych, mam prostokąt i profile kręcę po obwodzie jest jeden sufit, ze ściankami działowymi jest dużo więcej roboty z podwieszeniami ,wychodzi kilka sufitów.
    Z punktu widzenie wykonania sufitu na pewno masz rację. Jednak stawianie działek może okazać się trudniejsze, będą kłopoty z murowaniem ostatniej warstwy, pozostanie szczelina min 3 cm między górą ściany a wykonanym wcześniej sufitem i jak ją połączysz ze ścianą jeżeli powinno to być połączenie ślizgowe które będzie w poziomie a powinno być w pionie . Murując działówki ułatwiasz sobie pracę i masz wykonane tak że nawet jak gdzieś przy ścianie pęknie to będzie tylko ryska i nic się nie wykruszy .

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomraider Zobacz post
    Z punktu widzenie wykonania sufitu na pewno masz rację. Jednak stawianie działek może okazać się trudniejsze, będą kłopoty z murowaniem ostatniej warstwy, pozostanie szczelina min 3 cm między górą ściany a wykonanym wcześniej sufitem i jak ją połączysz ze ścianą jeżeli powinno to być połączenie ślizgowe które będzie w poziomie a powinno być w pionie . Murując działówki ułatwiasz sobie pracę i masz wykonane tak że nawet jak gdzieś przy ścianie pęknie to będzie tylko ryska i nic się nie wykruszy .
    Dajesz konkretne argumenty, dzięki. Dawno już nie murowałem. Na pewno sufit podwieszany bez działówek to 1/3 roboty tym bardziej że wełnienie czeka 30 cm. Na korzyść pierwszej wersji dodatkowo większa szczelność paroizolacji. "... pozostanie szczelina min 3 cm między górą ściany a wykonanym wcześniej sufitem" sufit mogę opuścić na 1cm. Szczelinę zarzucić zaprawą z tym najwięcej roboty tak mi się wydaje. Na styk k/g ścianka działowa taśma amerykanka. , Więc się zastanawiam jaki bilans wychodzi.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drops2 Zobacz post
    Dajesz konkretne argumenty, dzięki. Dawno już nie murowałem. Na pewno sufit podwieszany bez działówek to 1/3 roboty tym bardziej że wełnienie czeka 30 cm. Na korzyść pierwszej wersji dodatkowo większa szczelność paroizolacji. "... pozostanie szczelina min 3 cm między górą ściany a wykonanym wcześniej sufitem" sufit mogę opuścić na 1cm. Szczelinę zarzucić zaprawą z tym najwięcej roboty tak mi się wydaje. Na styk k/g ścianka działowa taśma amerykanka. , Więc się zastanawiam jaki bilans wychodzi.
    szczelność paroizolacji to mit, przecież podziurawisz ją setkami wkrętów i nie dokleisz jej szczelnie do ścian czy kolejne pasy ze sobą by trzymała się szczelnie np 50 lat, , Jeżeli zarzucisz szczelinę między sufitem a działówką zaprawą to każde naprężenie przez osiadający sufit lub naprężenie na boki przez wydłużający lub kurczący się gips płyt spowoduje spękanie regipsu lub połączeń płyt bo będzie sztywno podparty od dołu działówką, w takim układzie nie ma jak wykonać pionowego połączenia ślizgowego które daje największe szanse na brak spękań połączeń między płytami i połączenia sufitu ze ścianą.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony