dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 45
  1. #21
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kedar50

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Gorlice
    Kod pocztowy
    38-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam

    Bardzo proszę o przesłanie wzoru protokołu odbioru instalacji elektryczne na [email protected]

    Z góry dziękuje

    Pozdrawiam

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Też bym prosił. Maila wyśle na priv. Żeby spamu nie kusić.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  3. #23
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    michał_jag

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Staszów
    Kod pocztowy
    28-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam jestem tu nowy . istnieje możliwość podeslania wzoru odbioru instalacji elektrycznej

  4. #24
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brzeszczot_33

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Północ
    Posty
    327
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    I czy ja mogę również prosić o taki protokół?

  5. #25

    Domyślnie

    Również poproszę wzór jeśli można [email protected]

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brzeszczot_33

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Północ
    Posty
    327
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    I ktoś otrzymał taki protokół?

  7. #27
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Krzyś82

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Kraśnik
    Kod pocztowy
    23-230
    Posty
    1

    Domyślnie

    Bardzo bym prosił o wzór takiego protokołu [email protected] z góry serdecznie dziękuje

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    A po co wam wzór skoro musi go podpisać elektryk z odpowiednimi uprawnieniami a on wie najlepiej jak ma wyglądać.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Pewnie elektryk krzyknął 300 lub więcej za papier.

  10. #30

    Domyślnie

    w poście #4 jest link do opracowania gdzie są wszystkie wzory. Ci co podają maila aby im wysłać, to albo lenie, albo ignoranci, albo im to do niczego potrzebne.


  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    witam
    Możecie wkleić albo opisać jak wyglądał wasz protokół odbiorczy instalacji elektrycznej? ten końcowy potrzebny do złożenia do nadzoru celem oddania budynku do użytkowania? Bo moj elektryk chyba coś zbyt uproszczony mi dał bo jest na nim jedno rozbudowane zdanie, że budynek spełnia wymogi poslkich norm, układ przetestowano i pomierzono, data, pieczatka, numer uprawnien i podpis. Jedyna konkretna informacja to wartosc oporu do ziemi. Czy takie coś przejdzie? Moj KB jest na nartach do 10tego więc nie wiem czy to starczy.

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    witam
    Możecie wkleić albo opisać jak wyglądał wasz protokół odbiorczy instalacji elektrycznej? ten końcowy potrzebny do złożenia do nadzoru celem oddania budynku do użytkowania? Bo moj elektryk chyba coś zbyt uproszczony mi dał bo jest na nim jedno rozbudowane zdanie, że budynek spełnia wymogi poslkich norm, układ przetestowano i pomierzono, data, pieczatka, numer uprawnien i podpis. Jedyna konkretna informacja to wartosc oporu do ziemi. Czy takie coś przejdzie? Moj KB jest na nartach do 10tego więc nie wiem czy to starczy.
    Powinny być protokoły z pomiarów instalacji. Ale co nadzór to inaczej. U mnie w mieście na pewno by coś takiego nie przeszło.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Powinny być protokoły z pomiarów instalacji. Ale co nadzór to inaczej. U mnie w mieście na pewno by coś takiego nie przeszło.
    A jaka podstawa wymagania przez nadzór (rozumiem budowlany) protokołów z pomiarów instalacji elektrycznej przy zgłaszaniu do użytkowania domu jednorodzinnego?

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A jaka podstawa wymagania przez nadzór (rozumiem budowlany) protokołów z pomiarów instalacji elektrycznej przy zgłaszaniu do użytkowania domu jednorodzinnego?
    Idź się zapytaj nadzoru Jest nowy budynek muszą być wykonane pomiary instalacji więc jaki problem je przekazać nadzorowi? Chyba, że ktoś takowych nie ma to wtedy zadaje takie pytania jak Ty

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Idź się zapytaj nadzoru Jest nowy budynek muszą być wykonane pomiary instalacji więc jaki problem je przekazać nadzorowi? Chyba, że ktoś takowych nie ma to wtedy zadaje takie pytania jak Ty
    Bywają potulne baranki i uniżenie pana urzędnika starają się obłaskawić. I wawelską, i bombonierkę przyniosą.
    A ja wszelkie nadużycia wolę tępić. I tym sposobem mam np. G11 gdy jeszcze stropu nie było (i pomiarów też nie było, bo instalacja to erbetka była).

    Podasz tę podstawę prawną, że protokoły z pomiarów mam pokazywać nadzorowi?

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post

    Podasz tę podstawę prawną, że protokoły z pomiarów mam pokazywać nadzorowi?
    Nie podam bo jej nie znam i szczerze to mnie ona nie interesuje. Wiem natomiast, że u mnie w mieście bez tych pomiarów budynku nie oddasz. Być może gdzie indziej wystarczy takie oświadczenie elektryka , że te pomiary wykonał. Wiem również, że mało jest inwestorów którzy będą tak jak Ty walczyć z wiatrakami i na siłę kopać się z koniem.
    Mam uwierzyć, że przed założeniem licznika ZE nie żądał od Ciebie protokołu z pomiarów linii zasilającej ta "erbetke" ? W ogóle przykład jest bezsensu bo w tym przypadku masz realne korzyści z wywalczenia G11 a co Ci stanowi dołączyć do materiałów odbiorowych protokół z pomiarów który powinieneś posiadać?? Chyba , że nie posiadasz jak i uziomu fundamentowego to wtedy trzeba szukać podstaw prawnych

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Chyba , że nie posiadasz jak i uziomu fundamentowego to wtedy trzeba szukać podstaw prawnych
    To po wynikach pomiarów da się ustalić rodzaj uziomu?

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To po wynikach pomiarów da się ustalić rodzaj uziomu?
    Nic takiego nie sugerowałem. Chodziło o to , że nie dopilnowałeś jednego to i może innych rzeczy też więc być może i protokołu z pomiarów instalacji elektrycznej nie posiadasz dlatego szukasz podstaw prawnych. Za brak Twojego uziomu powinien tak naprawdę odpowiedzieć KB bo on powinien wiedzieć, że taki być powinien wykonany.

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Mam uwierzyć, że przed założeniem licznika ZE nie żądał od Ciebie protokołu z pomiarów linii zasilającej ta "erbetke" ? W ogóle przykład jest bezsensu bo w tym przypadku masz realne korzyści z wywalczenia G11
    Przez całą przygodę z PGE od złożenia papierów o wydanie warunków przyłączenia, poprzez zmianę taryfy z C11 na G11 do dnia dzisiejszego, nikt nigdy z ZE nie chciał ode mnie jakichkolwiek protokołów z pomiarów elektrycznych, zarówno WLZ jak i instalacji w domu. nadmienię, że pierwszą "erbetką" u mnie była róznicówka na ścianie(tylko, żadnych instalacji, żadnych zabezpieczeń, nic, tylko sama róznicówka do której był podłączony WLZ od skrzynki z licznikiem).


  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    No jak widać różnie to bywa w różnych rejonach. U mnie nikt ci nie założy licznika bez protokołu pomiarów WLZ i schematu jednokreskowego podpisanego przez kogoś z uprawnieniami. Tyle , że u nas jest ENEA.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony