dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Ściana Działowa Kuchnia a łazienka

    Witam z powodu oszczędności i problemami z pracownikiem, musze postawić sam ściane działową między kuchnia a łazienką. Chciałbym skorzystać z profili U na podłoge i strop oraz profili C na piony, a ściana bedzie z GK. Mam odnośnie tej ściany pare pytań. 1. Od strony kuchni na ścianie powieszone będą szafki kuchenne, co wiąże się z dużym obciążeniem. Co myślicie aby od strony kuchni pod płyte GK przykrecić pierw płyte OSB aby wzmocnić konstrukcje ? taki patent utrzyma szafki kuchenne ? 2. Cała łazienka będzie w kafłach, rozumiem że płyta GK spokojnie udżwignie kafle na ścianach ? 3. Co ile cm rozstawic profile C ? 40cm będzie ok? 4. W jednym z poradników wyczytałem, że nie przykręca się profili C do profili U, taki manewr wydaje mi się mało wytrzymały, to prawda co tam wyczytałem ? dlaczego tak sie robi ? 5. Czy między profilami C dawać jeszcze jakieś poprzeczne wzmocnienia ? Wiem, że niektóre pytania mogą wydawać się głupie i oczywiste, ale jestem początkujący, jednak mam obie rączki sprawne i robiłem kiedyś na budowie przy szalunkach i szło ok, także myśle że sobie poradze z tą scianką działową


    Za wszystkie odpowiedzi i rady z góry dziękuje

  2. #2

    Domyślnie

    na taka sciane płyta osb z dwóch stron to obowiązek a nie widzi mi się. - takie moje zdanie, ostatecznie moze od strony lazienki podwójna płyta GK zamiast osb, jak lazienke bedziesz robił to ta sciane nalezaly by zaizolowac tj. hydroizolacje zrobic tzw. folią w płynie. Jak sięgam pamiecia jezeli na sciane ida plytki, profile sie daje co 40cm. oczywiście musisz to sobie fajnie wymierzyć, w zależnosci jakie płyty osb kupisz (rozstaw profili wymierzyć). nie wiem co tam masz wylewke? na dól trzeba dać pod profil specjalna pianke dylatacjna, zreszta po bokach i na suficie chyba tez (sprawdz lub moze ktos dopisze, taka pianka co ma tasme przylepna z jednej strony i kleisz do profila a potem go przykrecasz). w sciane daj wełne aby wyciszyć jak chcesz.mozesz cos ekstra dac np. jeszcze jedna osb, a wlasciwie pasek osb albo deske w miejscu gdzie mniej wiecej beda haki od szafek, możesz też zaznaczyć sobie gdzie profil idzie może akurat trafisz na niego jak bedziesz szafke wieszał - zresztą to można sobie zapias i potem metrem już na gotowej scianie odmierzysz. do osb sa chyba specjalne wkrety ktore po wkrecenie w profil nie obkrecaja sie w plycie tylko trzymaja ( tak cos kojarze mi doradzali choć ja jechałem normalnymi jak raz taką scianke robiłem i jak sie czlowiek przyłoży to wyszło okej), pamiętaj, jak bedziesz krecił płyty, żeby ci nie odpychało profili, najlepiej narysuj sobie kreski na płycie tak zeby wkrety Ci wchodzily jak najblizej zalamania profila a nie jak najdalej bo wtedy na pewno skojarzysz Ty bedziesz wkrecal a blacha profila bedzie sie odginac zamiast poddać się wkrętowi, to ważne bo juz nie raz widzialem spekane sciany bo fachowcy tak wkrecali na widzi mi sie i z paru srub tak naprawde trzymaly 2-3, z jednej strony bedziesz widzial jak Ci to wchodzi i DOCIĄGA OSB, ale jak juz bedziesz zamykal sciane z drugiej strony to lipa nie sprawdzisz czy Ci dociaglo czy nie wiec sie przylóż, rozrysuj sobie dobrze. porządnie zakotw w suficie profil jak szafki beda Ci wisiec w kuchni na tej scianie.
    Ostatnio edytowane przez Krzysiek88 ; 17-01-2018 o 17:53

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony