dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 45 z 45
  1. #41
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    No jak widać różnie to bywa w różnych rejonach. U mnie nikt ci nie założy licznika bez protokołu pomiarów WLZ i schematu jednokreskowego podpisanego przez kogoś z uprawnieniami. Tyle , że u nas jest ENEA.
    U mnie też ENEA i czegoś takiego nie ma.... Tak samo przy odbiorze budynku nie jest wymagany protokół z pomiarami tylko oświadczenie elektryka że instalacja spełnia normy

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    U mnie też ENEA i czegoś takiego nie ma.... Tak samo przy odbiorze budynku nie jest wymagany protokół z pomiarami tylko oświadczenie elektryka że instalacja spełnia normy
    A jak ta instalacja spełnia normy bez pomiarów?
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Panowie spytałem o konrketny dokument a dyskusja się rozjechała trochę. Dzwoniłem do innego elektryka i on ponoć przy swoich instalacjach daje prosty protokół z pomiarów plus to oswiadczenie i jeszcze nie miał reklamacji od inwestorów. Musze pogadać z moim żeby też jakiś protokół zrobił na papierze dla świetego spokoju. Szkoda że nie ma jakiegoś ujednoliconego wzoru na takie coś.

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Musze pogadać z moim żeby też jakiś protokół zrobił na papierze dla świetego spokoju.
    To jest własnie myślenie w tym kraju jeśli chodzi o instalacje elektryczną. Zrobić byle co aby tylko przeszło. Nikt nie pomyśli, że w zasadzie instalacja elektryczna jest najbardziej zagrażająca życiu w takim domu i może przydałoby się wyegzekwować od elektryka który ją wykonywał szczegółowych pomiarów i normalnego protokołu? I nie dla "świętego spokoju" tylko dla bezpieczeństwa swojego i całej rodziny. Wiecie co jest częstą przyczyną bardzo dużej ilości pożarów w budynkach? Niesprawna instalacja elektryczna. Już nie wspomnę o porażeniach.

  5. #45

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony