dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 145
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 2891
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar rogbog
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    ...od 15.07.2008 z naszego domku:)
    Posty
    4.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    355

    Domyślnie Komentarz do dziennika Bogusi i Rysia-APS 71

    Jak postrzegacie naszą budowę ?
    Uwagi mile widziane
    Pozdrawiam Bogusia

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar rogbog
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    ...od 15.07.2008 z naszego domku:)
    Posty
    4.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    355

    Domyślnie

    Dlaczego w moim dzienniku pod hasłem-komentarz wyświetla się też dziennik?
    Proszę o wskazzówki co mam zmienić
    Bogusia

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar rogbog
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    ...od 15.07.2008 z naszego domku:)
    Posty
    4.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    355

    Domyślnie

    Wreszcie doszłam dlaczego nie wyświetlaja mi się komentarze-dokonałam zmian w profilu i są Hurra!! A to dzięki Maksiowi
    Maksiu jesteś wielki!!
    A teraz proszę o komentarze ,podpowiedzi.Krytyką też nie pogardzę

    Pozdrawiam Bogusia

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Mato
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    362
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Serdeczne życzenia Noworoczne!
    Uważam, że bardzo dobrze zrobiliście odsyłając ekipę od płotu - nawet jeśli w dzień jest około 0 to w nocy temperatura spada grupo niżej!
    Jak widzę na zdjęciach, zamontowaliście piec Viessmanna Vitodens 200 (jeśli się mylę skorygujcie mnie). Jaką macie moc pieca i powierzchnię użytkową domu - u nas firma zaproponowała nam dokładnie taki sam piec o mocy 24 kV a pow. użytkowa domu to około 180m2 - nie wydaje się Wam za mocny???

    Pozdrawiam Tomek

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar rogbog
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    ...od 15.07.2008 z naszego domku:)
    Posty
    4.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    355

    Domyślnie

    Dziekuję za życzenia .My również życzymy Wam wszystkiego najlepszego w Nowym Roku-sukcesów w budowaniu .
    Zgadza się to piec Vitodens 200 i ma też moc 24kW(całą instalację grzewczo-hydrauliczna robiła nam firma naszego kierownika budowy i myślę,że chyba dobrze wyliczyli nam parametry).Całkowita powierzchnia do ogrzania to ok.215m2-w garażu,kotłowni i pom.gospodarczym też mamy grzejniki.Na dole-podłogówka +pojedyncze grzejniki-salon,łazienka.
    Nasz kierownik budowy-prywatnie bliski kolega ma firme od lat i polegam na jego doświadczeniu.To on zaproponował 2 małe grzejniki w salonie(wykusz),aby szybciej nagrzewało się pomieszczenie.Natomiast po uzyskaniu odpowiedniej temp. podłogówki grzejniki maja się wyłączać.
    Takie cóś
    Co do mebli to warto porównać ceny w kilku firmach.Ja miałam ułatwione zadanie-rynek w moim mieście Nysie nie jest tak duży,firmę znałam-robiłą mi meble min.do pracyPoza tym w sklepie firmowym widziałam zrobione meble z mdf-patyna.Naprawdę wyglądają dobrze i stojąc przy drewnianych nie wyglądają jak ubodzy krewni .Natomiast sprzęty kupowałam w sklepach internetowych-zaoszczędziłam trochę.

    Pozdrawiam Bogusia

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie PRZENIESIONY Z DZIENNIKA BUDOWY

    Cytat Napisał tomaszbart
    Witam serdecznie
    Miło się ogląda postępy prac na Waszej budowie. My z żoną również wybraliśmy ten projekt i jesteśmy na podobnym etapie jak Wy. Z tym, że może bardziej trzymamy się oryginału. Po przeczytaniu części wpisów widzę, że nie jesteśmy jedyni, którzy mają problemy z wykonaniem niektórych elementów.
    Właśnie zastanawiamy się z żoną nad projektem obudowy kominka. Podobnie jak u Was po zamontowaniu obudowy powstanie duża wnęka w salonie. W tej właśnie wnęce planowaliśmy telewizor i jakieś audio, ale zastanawiam się czy nie będzie za bardzo schowane. Jestem ciekawy gdzie u Was będzie kącik TV.

    Pozdrawiam TB

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie PRZENIESIONY Z DZIENNIKA BUDOWY

    Cytat Napisał tomaszbart
    Nasz domek - zdjęcie jesienne
    http://www.sufczyniak.nazwa.pl/fotki/foto1.jpg

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar rogbog
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    ...od 15.07.2008 z naszego domku:)
    Posty
    4.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    355

    Domyślnie

    Witam.Cieszę się,że w końcu znalazł się taki domek jak nasz .My zrobiliśmy sporo przeróbek.Wcześniej nie zastanowiliśmy się nad kominkiem i dlatego teraz to wyszło.Ale trudno .U nas TV będzie w kącie przy wyjściu na taras.Ponoć nie powinny być na jednej ścianie światła-kominka i TV.
    Natomiast wnęka przy kominku może nie będzie tak wielka-będzie może miejsce na wygodny fotel.,kapcie ,gorąca herbatka...
    Można prosić o zdjęcia z wnętrz?
    Pozdrawiam Bogusia

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar rogbog
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    ...od 15.07.2008 z naszego domku:)
    Posty
    4.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    355

    Domyślnie

    Tak wygląda mój"skończony" w/g "mistrza"-kominek
    Oceńcie sami


    Reszta szczegółów w dzienniku.
    Pozdrawiam Bogusia

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Amtla
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    8.088
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    274

    Domyślnie

    Bogusiu,

    zmieniaj, zmieniaj ten kominek, bo też myślę, że nie te proporcje, nie ta jakość.
    Lepiej teraz " przekopać" niż potem resztę życia to to cuś patrzeć.

    Pozdrawiam i ściskam kciuki za powodzenie

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nastka79
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Bogusiu, możesz mi napisać czy jesteście zadowoleni z Waszej dachówki, bo ja chcę zamówić też Bogen Innovo, ale szczerze mówiąc nie znam opinii na temat tych dachówek. Co mówili dekarze jak ją kładli?

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar rogbog
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    ...od 15.07.2008 z naszego domku:)
    Posty
    4.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    355

    Domyślnie

    Cytat Napisał Amtla
    Bogusiu,

    zmieniaj, zmieniaj ten kominek, bo też myślę, że nie te proporcje, nie ta jakość.
    Lepiej teraz " przekopać" niż potem resztę życia to to cuś patrzeć.

    Pozdrawiam i ściskam kciuki za powodzenie
    Od rana dzisiaj "wojujemy",ja po pracy jade na budowę.Dzwoniłam nawet do producenta wkładów w sprawie szczelin wymaganych.U nas jest 17 mm -nasz "mistrz"twierdzi że tak ma być.Pani z firmy powiedziała,że"oj to za dużo",wystarczy 3-5 mm
    Pokazalismy mu też zdjęcie z wczoraj zrobione u naszych znajomych.Nie dociera do niego nic.Narazie jestem na łaczach telefonicznych z mężem,dogląda tego
    Dzięki za kciuki proszę dalej trzymać
    Pozdrawiam Bogusia

    [/quote]

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar rogbog
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    ...od 15.07.2008 z naszego domku:)
    Posty
    4.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    355

    Domyślnie

    Cytat Napisał nastka79
    Bogusiu, możesz mi napisać czy jesteście zadowoleni z Waszej dachówki, bo ja chcę zamówić też Bogen Innovo, ale szczerze mówiąc nie znam opinii na temat tych dachówek. Co mówili dekarze jak ją kładli?
    Jesteśmy bardzo zadowoleni,bardzo ładnie wygląda-szczególnie w słońcu.Dobra jakość, mało odpadów.Dekarze nie kwiczeli to chyba było ok.
    Polecam.

    Pozdrawiam Bogusia

  14. #14

    Domyślnie

    witam pani Bogusiu, tu sąsiadka z naprzeciwka, jak znalazłam panią na forum i zobaczyłam nasze okolice to jakoś swojsko mi się tak zrobiło, a ładne te nasze tereny, prawda?, dawno pani tu nie zaglądała a wykończeniówka tuż tuż, (u Państwa oczywiście, niestety nie u nas - na razie) pozdrawiam.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nastka79
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał rogbog
    Cytat Napisał nastka79
    Bogusiu, możesz mi napisać czy jesteście zadowoleni z Waszej dachówki, bo ja chcę zamówić też Bogen Innovo, ale szczerze mówiąc nie znam opinii na temat tych dachówek. Co mówili dekarze jak ją kładli?
    Jesteśmy bardzo zadowoleni,bardzo ładnie wygląda-szczególnie w słońcu.Dobra jakość, mało odpadów.Dekarze nie kwiczeli to chyba było ok.
    Polecam.

    Pozdrawiam Bogusia
    Zamówiliśmy, ale wersję prawie najtańszą - czerwoną angobę.

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar rogbog
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    ...od 15.07.2008 z naszego domku:)
    Posty
    4.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    355

    Domyślnie

    Cytat Napisał anat
    witam pani Bogusiu, tu sąsiadka z naprzeciwka, jak znalazłam panią na forum i zobaczyłam nasze okolice to jakoś swojsko mi się tak zrobiło, a ładne te nasze tereny, prawda?, dawno pani tu nie zaglądała a wykończeniówka tuż tuż, (u Państwa oczywiście, niestety nie u nas - na razie) pozdrawiam.
    Witam sąsiadkę ( powoli dojdę do tego która to osóbka ).Nasza okolica jest N A J P I Ę K N I E J SZ A!!! Wieje ja Emma , widoki jak z bajki
    samorząd mieszkańców jak na Wspólnej -Wiejskiej a droga uuuu... jak autostrada do nieba
    Ale, bedzie dobrze
    A dzisiaj własnie wpadłam na chwilkę na budowę -mam pierwsze kwiaty w domu.Darowane przez naszą kochaną sąsiadkę z dawnego mieszkania-piękna paproć ( będzie stać w wykuszu) oraz beniaminek.
    I małż zasadził naszego świąteczenego świerka -pierwsze drzewko w ogrodzie!!! Mam nadzieję,że się przyjmie

    A wykończeniówka,no cóż powoli.

    Pozdrawiam cieplo Bogusia

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar rogbog
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    ...od 15.07.2008 z naszego domku:)
    Posty
    4.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    355

    Domyślnie

    Cytat Napisał nastka79
    Cytat Napisał rogbog
    Cytat Napisał nastka79
    Bogusiu, możesz mi napisać czy jesteście zadowoleni z Waszej dachówki, bo ja chcę zamówić też Bogen Innovo, ale szczerze mówiąc nie znam opinii na temat tych dachówek. Co mówili dekarze jak ją kładli?
    Jesteśmy bardzo zadowoleni,bardzo ładnie wygląda-szczególnie w słońcu.Dobra jakość, mało odpadów.Dekarze nie kwiczeli to chyba było ok.
    Polecam.

    Pozdrawiam Bogusia
    Zamówiliśmy, ale wersję prawie najtańszą - czerwoną angobę.
    Myślę,że będziecie zadowoleni.Bogen to dobra dachówka, my trochę zaszaleliśmy ale mieliśmy trzy zasadnicze założenia budowy
    - dobry dach -żeby nie lało się nam na głowę
    -dobre okna -coby nie wiało ,były praktyczne( ciemne ramy nie żółkną,brudu nie widać ,plastik-nie będzie malowania
    -ciepłe ściany- coby na starość nie pójść z torbami z powodu kosztów

    Jak zrobicie dach wklej proszę zdjęcia-napewno będzie ładnie
    Pozdrawiam Bogusia

  18. #18

    Domyślnie

    Nie trzeba żadnego śledztwa przeprowadzać p. Bogusiu, ja spod 102, pozdrawiam serdecznie.

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar rogbog
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    ...od 15.07.2008 z naszego domku:)
    Posty
    4.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    355

    Domyślnie

    E..Ja tam nie wiem jak te numery u nas idom Ale czy to mama dwóch fajnych dziewczynek,a zwłaszcza takiej małej istotki?
    Zmyliło mnie to na przeciwko Swoich sąsiadów vis avis nigdy nie widziałam.
    A myśmy chyba latem czasami sobie gadałyśmy ,tak?
    Po nitce do kłębka i dojdę
    Jak już będą nr na domach to nikogo nie pomylę
    Pozdrawiam Bogusia i do zobaczenia na "dzielnicy"

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Amtla
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    8.088
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    274

    Domyślnie

    Zdrowych, pogodnych
    Świąt Wielkanocnych,
    pełnych wiary, nadziei i miłości.
    Radosnego, wiosennego nastroju,
    serdecznych spotkań w gronie
    rodziny i wśród przyjaciół



Strona 1 z 145

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony