dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 145
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 2891
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Mariola6
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    263
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam Cię Bogusiu,
    trafiłam do Ciebie po informacjach o dachówce BOGENA. Jestem na etapie wyboru dachówki. Podobała mi się rubinowa i miedziana, ale kiedy zobaczyłam Twój dach to powiem, że mnie zauroczył i od kilku dni żyję Granatem brązowym Bogena. Pozwoliłam sobie przeczytać Twoj dziennik budowy i z tego co widze to wiele nas aczy

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Mariola6
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    263
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    cd. łączy. Przepraszam ale coś mnie rozłączyło.
    Łączy nas opolszczyzna, ( jestem z Brzegu), mamy dzieci w porównywalnym wieku ( mam dwóch synów 22 lata i 20 lat), ale to co mnie zainteresowało to dach i okna które przyciągnęły moją uwagę, czyli podobny gust. To co piszesz o spokoju ciszy po pracy również mnie skłoniło da zakupu działki i budowy domu na wsi. Chciaż moja budowa mieści się na terenach sporego osiedla za Brzegiem , ale działka 17 arowa daje nam trochę intymności. I jeszcze jedno nam znajowy projektant też zaprojektował ogrzewanie tylko elektryczne chociaż wraz z projektem było gazowe, które wykreślił. Nasz projekt to DIUNA MIX z Biura Sniechowskich z Wrocławia i jesteśmy na etapie stropu nad parterem. Spróbuję wstawić linki.
    Nad projektem, wg którego budujecie dom też się zastanawialiśmy, ale wybraliśmy ostatecznie Diunę.

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Mariola6
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    263
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    http://www.domus.wroc.pl/projekt1.html?id=97
    a to moje zdjecia z budowy
    http://mariola6.fotosik.pl/albumy/274848.html


    Pozdrawiam jeszcze świątecznie i zyczę pieknych dalszych efektów budowlanych. A jaki kolor elewacji?

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar rogbog
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    ...od 15.07.2008 z naszego domku:)
    Posty
    4.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    355

    Domyślnie

    Witam Cię Mariolu.
    Ponieważ święta jeszcze trwają,życzę wszystkiego najlepszego.A w budowaniu domu samych sukcesów,zero stresów stropu zalanego,dachu szczelnego a wogóle...to domu pięknęgo!!!!

    Dziękuje za słowa komentarza.Mieszkamy niedaleko
    Cieszę się,że podoba Ci się moja dachówka-my jesteśmy zadowoleni,ja nie lubię czerwonej dachówki.A tak poza tym to ja zawsze chodziłam swoimi drogami miałam czasami odmienne zdanie i to też widać po naszym dachu.Ale oczywiście wybór koloru był wspólny ,rodzinny.Podobnie było z oknami.Mamy okna z Oknoplast-Kraków.Złoty dąb,plastikowe.Okleina jest bardzo ładna i z bliska wyglądają jak drewniane.Na forum czytałam,że złoty dąb to maja już wszyscy,są oklepane itd.bla,bla...Ale ja nie chciałam okien białych(z przyczyn praktycznych),natomiast inne kolory-mahoń,ciemny brąz,itp.
    myślę że są mniej praktyczne.Z zewnątrz może nie,ale w środku takie bardziej zdeklarowane kolory niejako wymuszają kolorystykę ścian, mebli.
    Poza tym, do naszego koloru dachówki one dobrze pasują.Co do koloru elewacji to zdecydujemy się chyba na kolor słoneczny.Już wstępnie wybraliśmy z Ceresitu-tunk akrylowy Floryda.Natomiast cokoły zrobimy z tynku mozaikowego-kolorystycznie dobranego do koloru dachówki.
    Jak czytałałaś w dzienniku,sen z powiek zabiera mi kominek .Nie możemy go poprawić-czekamy w naszej zaprzyjaźnionej hurtowni,na specjalny regips.

    Podoba mi się Wasz projekt,rozmieszczenie pomieszczeń.Nasz projekt został wybrany rodzinnie,chociaż gdybym wcześniej przeanalizowała kominek,to może jednak wybralibyśmy inny projekt,albo zrezygnowalibyśmy z kominka Ale jest jak jest,więc wykańczamy dalej i oby do czerwca
    W lipcu mam urlop i powoli z pomocą córek będziemy się zadomawiać

    Pozdrawiam serdecznie Bogusia

  5. #25

    Domyślnie

    Witam.
    Na wstępie gratuluję wybudowania (bo to już prawie koniec) ładnego domku.
    My jesteśmy dopiero na etapie papierów ale jak najwięcej rzeczy chcemy wiedzieć przed rozpoczęciem bo wiadomo, że w trakcie i tak trzeba podjąć tysiące decyzji.
    Między innymi zastanawiamy się nad roletami. Od takich ukrytych w specjalnych nadprożach, poprzez takie jak u was (montowane razem z oknami) po takie typowo zewnętrzne. Wasze rozwiązanie bardzo mi się podoba zarówno od strony estetycznej jak i funkcjonalnej. Możecie napisać jakiej firmy są te rolety i czy koniecznie trzeba je zamawiać razem z oknami? Musieliście powiększyć otwory okienne a o ile 20,30 cm? I jeszcze jedno jakie jest dojście serwisowe do rolet (jest jakaś osłona rewizyjna czy coś w tym stylu) w przypadku np. blokady czy uszkodzenia silnika?
    Z góry dziękuję i pozdrawiam życząc jak najszybszej przeprowadzki.
    Jarek

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar rogbog
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    ...od 15.07.2008 z naszego domku:)
    Posty
    4.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    355

    Domyślnie

    Witam.
    Mimo poszerzania wiedzy przed rozpoczęciem,w trakcie budowy wyniknie wiele rzeczy nie dających sie przewidzieć Moja podstawowa rada-przeanalizować położenia komina lub ew.tak ja u nas zmiana np.wejścia do komina(wtedy wkład mógłby być ustawiony z boku komina i wyszłoby lepiej ).
    Dzięki za uznanie.Co do okien i rolet.Nam podabają się tylko te z ukrytymi skrzynkami-otwory okienne były o ok.20 cm wyższe.Ale to nam wyliczył dostawca okien i rolet.Skrzynki zewnętrzne nie wyglądają ładnie i właściwie to wszyscy,którzy budują nowe domy wstawiają skrzynki takie jak nasze.
    Jeżeli chodzi o firmę skrzynek to niestety nie pamiętam.Były zamawiane razem z oknami,ale nie są to skrzynki Oknoplastu-Kraków.My zamawialiśmy całość jako usługę więc na fakturze nie mam wyszczególnionej firmy skrzynek.
    Jeżeli chodzi o dojście do mechanizmu skrzynek, to jest ono od dołu skrzynki-były już regulacje i dojście jest łatwe.Same rolety-ręcznie i elektryczne działają dobrze.Narazie używamy ich sporadycznie,reszta wyjdzie jak już zamieszkamy.
    Jedna ,praktyczna rada-żeby skrzynki zlicować ze ścianą od wewnątrz!Na zewnątrz przyjdzie ocieplenie,tynk i wtedy będą też zlicowane.Naszym znajomym załozono rolety zlicowane ze ścianą zewnętrzną od środka powstał duży uskok-musieliby nałożyć bardzo dużą warstwę tynku wewnetrznego.Poprawiali to.
    Chętnie służę moim skromnym doświadczeniem.Życzę sukcesów w budowaniu.
    Pozdrawiam Bogusia

  7. #27

    Domyślnie

    Witam.
    Dzięki za szybką odpowiedź i dobrą radę dotyczącą kominka. U nas faktycznie lepiej będzie zrobić dojście z boku komina i wkład ustawić obok komina. Właśnie jak tam wyszło ratowanie kominka?
    I jeszcze pytanko uściślające do rolet. Z tego co zrozumiałem to dojście do mechanizmu jest od wewnątrz domu. Jeśli tak to czy tak klapka będzie ciągle widoczna i jak z jej estetyką (jest z plastiku?) czy może na etapie wykończenia to dojście sie jakoś zabudowuje (karton-gipsem) i w przypadku awarii trzeba będzie trochę niszczyć wewnątrz? Jeśli nie sprawi Ci to problemu to czy mogłabyś jakąś fotkę dać jak to z bliska wygląda?
    Dziękuję i pozdrawiam
    Jarek

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar rogbog
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    ...od 15.07.2008 z naszego domku:)
    Posty
    4.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    355

    Domyślnie

    Witam Jarku
    Dojście do skrzynki jest od wewnątrz.Jest wykonany chyba z metalu-kolorystyka dowolna.My zdecydowaliśmy się-na częsci widocznejod środka- na okleinę okienną.Ale można to zamalowac farbą,nie trzeba tego zabudowywać k-g.I przy otwieraniu nie demoluje się tej części.Zresztą zobacz zdjęcie

    Natomiast z przodu został na skrzynki położony tynk.

    A nasz kominek-jeszcze czeka na lifting ,jutro mają nam przywieźc k-g.
    I będziemy dalej działać
    Dobra decyzja w temacie komina
    Pozdrawiam Bogusia

  9. #29

    Domyślnie

    Witam.
    Dziękuję bardzo za odpowiedź i zdjęcia. Przekonałaś mnie do tego rodzaju rozwiązania. Jest chyba optymalne zarówno pod względem estetycznym jak i praktycznym.
    Życzę udanej walki z kominkiem jednocześnie czekając na zdjęcia w Waszym dzienniku z "placu boju"
    Pozdrawiam
    Jarek

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Amtla
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    8.088
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    274

    Domyślnie

    Bogusiu,

    pomieszczenie gospodarcze super się już prezentuje Jakiej jest ono wielkości, bo wydaje się dosyć obszerne?
    Czy piec jest tam wstawony we wnękę, czy to jeszcze inne rozwiązanie? (bo od dołu widzę płytki)

    Trzymam kciuki za kominek...
    Pozdr

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar rogbog
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    ...od 15.07.2008 z naszego domku:)
    Posty
    4.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    355

    Domyślnie

    Witam
    To co wczoraj wkleiłam to kotłownia i tam zrobię tez suszarnię.Ma ok 5m2.
    Piec został wstawiony we wnękę między kominem a scianą.Wszystko zostało obudowane k-g.Drzwiczki na dole to dojscie do rurek,zaworów itp. a na górze-dojście do rury odprowadzające spaliny i komina.Ciesze sie,że sie podoba to rozwiązanie.Natomiast typowe pomieszczsenie gospodarcze wkleiłam wczesniej(to z moja torebką )Ono ma ok.8,5m2.Tam będa szafki,regały i jest wyjscie do ogrodu.
    Pozdrawiam Bogusia

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Amtla
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    8.088
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    274

    Domyślnie

    O szczęściaro jak świetnie mieć taką kotłownię jak niekotłownia i jeszcze spore pomieszczenie gospodarcze.
    Bardzo podoba mi się zabudowa w tej kotłowni. Wygląda czyściutko i podejrzewam,że jeszcze wiele funkcji to pomieszczenie spełni

    U mnie będzie dwa w jednym

  13. #33

    Domyślnie

    Witam
    Mam pytanie o oświetlenie w pokoju córki: co to za lampeczki i gdzie je można kupić?
    Z góry dziekuje za odpowiedź i pozdrawiam, Lidex

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar rogbog
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    ...od 15.07.2008 z naszego domku:)
    Posty
    4.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    355

    Domyślnie

    To są lampki diodowe.Jak się nazywają to nie wiem(na rachunku nie ma nazwy,a opakowań już nie mam).A kupiłam je w najzwyklejszym sklepie z oświetleniami,kosztowały coś ok.32 zł za sztukę+żarówka.Cieszę się,że Ci się podobają.Wyglądają naprawdę ładnie i wieczorem dają całkiem wystarczającą ilość światła.
    Pozdrawiam Bogusia

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar rogbog
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    ...od 15.07.2008 z naszego domku:)
    Posty
    4.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    355

    Domyślnie

    Cytat Napisał Amtla
    O szczęściaro jak świetnie mieć taką kotłownię jak niekotłownia i jeszcze spore pomieszczenie gospodarcze.
    Bardzo podoba mi się zabudowa w tej kotłowni. Wygląda czyściutko i podejrzewam,że jeszcze wiele funkcji to pomieszczenie spełni

    U mnie będzie dwa w jednym
    To szczęście wynikło z przeróbki projektu(muszę się pochwalić-to wyłącznie mój pomysł ).Zrobilismy garaż na dwa auta(mam dosyć skrabania szyb w samochodzie zimą ),od tyłu wyrównaliśmy ścianę ze ścianą domu i tak to wyszło.Żałuję jednej rzeczy.Nie zrobiłam hydrauliki w kotłowni-a wtedy mogłabym tam zmieścic tez pralkę.Ale i tak się cieszę,że wyszła suszarnia.Zresztą jak jesteśmy tylko z mężem-to prania nie ma dużo i wolę mieć pralkę w łazience"pod ręką"-wygodnicka jestem .Natomiast w czasie wakacji,jak zjadą córki ze szkół suszrnia jak znalazł.
    Natomiast pomieszczenie gospodarcze teraz wygląda ładnie,ale jak zacznie spełniać swoją funkcję(kosiarka,narzędzia itd.) to nie wiem jak to będzie
    Pozdrawiam Bogusia.

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Witaj,
    od jakiegoś czasu czytam Twój dziennik i obserwuje postepy robót wykończeniowych. Ktoś kiedyś powiedział Wam, że nie zdążycie się przeprowadzic na Świeta Bożego Narodzenia 2008... Mylił się. Jesteście już blisko a na pewno dalej od nas, a My chcemy przeprowadzic sie po wakacjach...Więc Wam przyjdzie to duuuużo szybciej....
    Trzymam kciuki za poprawke kominka - nie był udany....
    Pozdrawiam

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar rogbog
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    ...od 15.07.2008 z naszego domku:)
    Posty
    4.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    355

    Domyślnie

    Wasiek dzięki za opinię .
    Ja też czytałam Twój dziennik i widzę,że zapowiada się bardzo ładny dom.
    Przede wszystkim widzę,że kominek będzie miał swoje odpowiednie miejsce i że jest to miejsce dające dużo możliwości rozwiązań co do wzoru.
    Salon widzę piękny,duży.Co do naszego kominka to wczoraj zaczelismy go poprawiać, dzisiaj jeszcze z małżem ustalilismy końcowe elementy przebudowy.Ale zdjęcia to pokażę na forum jak już będzie całkiem wykończony A tak mi się marzył piękny kominek( chcieliśmy zaoszczędzić na wykonaniu-mimo, że wykonawca był polecony -i mamy za swoje ).
    Jak już będzie mój kominek na forum to proszę Cię o opinię.
    Oprócz domku gratuluję Ci wnuczka-fajny facet .Z tego wnoszę,że jesteśmy w podobnym wieku tzw.Panie w średnim wieku .

    A co do terminu naszej przeprowadzki to ekipa od wykończenia ma zakończyć prace do końca maja!(mimo że umawiali się do końca kwietnia -nierealne).Powiedziałam im,że to jest mój ostateczny termin A w czerwcu przeprowadazka

    Pozdrawiam,życzę też rychłej przeprowadzki.
    PS.widzę,że też macie reku.My jeszcze nie włączamy.Pan z firmy powiedział nam,żeby w trakcie trwających prac nie włączać.Szybko zapchają się filtry,efekt będzie mierny.Ale po pierwszym właczeniu to widzę,że wszystko działa ok.

    Pozdrawiam serdecznie Bogusia

  18. #38

    Domyślnie

    Witam
    Gratuluję domu i pomysłów. Podobają mi się lampki u córki, bardzo ciekawy efekt.
    Trzymam kciuki za wykończenie i "reanimację" kominka i podziwiam za wytrwałość. Mnie dawno by już trafiło.
    Myślę też że do czerwca dacie radę wykończyć.
    Jeszcze raz powodzenia i trzymam kciuki Będę śledzić postępy.
    Ewa

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar rogbog
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    ...od 15.07.2008 z naszego domku:)
    Posty
    4.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    355

    Domyślnie

    Dzięki Ewo za słowa otuchy.
    Ja tam wytrwała jestem -w moim wieku i z sercem po "remoncie-" dam radę )., nie mam innego wyjścia.
    Ja juz nie moge doczekać sie przeprowadzki
    A lampki sa naprawdę fajne, już kilka moich znajomych je "odgapia" A niech mają
    Pozdrawiam serdecznie Bogusia

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    przeglądałem zdjęcia kominka, brak doprowadzenia powietrza chłodzącego palenisko, do katastrofy jeden krok (jedno mocniejsze palenie) obudowa wykonana bez podstawowych zasad
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

Strona 2 z 145

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony