dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Nasz dom ale tylko Mój!!!

    Jestem właścicielem działki i właśnie zostały oddane dokumenty o pozwolenie na budowę niestety uświadomiłam sobie ,że jako inwestor widnieję tylko Ja!! Doradźcie proszę co mam zrobić aby Mój dom był Naszym czyli mój i męża!! Czy można to jakoś bezproblemowo gdzieś zgłosić i kiedy najlepiej?

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    czy ktoś z was rozwiązywał taki problem - koszty. Bo obawiam się że mając działkę i dom tylko na siebie mogą być problemy z kredytem hipotecznym jeżeli dochody ma tylko mąż a działka na mnie!? Sama już nie wiem prawo i przepisy to nie na moje nerwy doradźcie.

  4. #4

    Domyślnie

    nie bedzie zadnych problemów jeżeli pozwolenie na budowę bedzie na oboje małżonków-w moim przypadku tak było

  5. #5

    Domyślnie

    pawed2 ja to zrobiłem u notariusza za 400zł.Ustanowienie wspólnoty majątkowej z żoną.Chwila i po kłopocie.
    A jeśli chodzi o kredyt,to bank będzie chciał mieć i ciebie i męża w papierach.
    Jestem aktywnym członkiem "forum"

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Małżeńska wspólnota majątkowa. To jest chyba najlepsze.
    Choć część notariuszy śmieje się w kułak przy takich aktach - oni częściej wprowadzają rozdzielność majątkową (z innych powodów, niekoniecznie budowlanych).
    http://www.gifandgif.eu/animated_gif...%20%281%29.gif
    OSKAR (przepraszam, że czasem znikam na dłużej)

  7. #7

    Domyślnie

    wielkie dzięki i znowu jestem troszkę mądrzejsza

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał oskar0259
    Małżeńska wspólnota majątkowa. To jest chyba najlepsze.
    Choć część notariuszy śmieje się w kułak przy takich aktach - oni częściej wprowadzają rozdzielność majątkową (z innych powodów, niekoniecznie budowlanych).
    To fakt robią wielkie oczy............ często działają odwrotnie(rozdzielność)
    Jestem aktywnym członkiem "forum"

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony