dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Problem z gminą

    Witam

    Właśnie dostałem odmowę na podłączenie do sieci wodno-kanalizacyjnej i teraz nie wiem co mam robić. Od początku nastawiałem się że raczej nie podłącze sie do kanalizacji planowałem POŚ ale z wodą to już mam problem. Posiadam niezbyt dużą działkę i nie mam możliwości wykopania studni i zrobienia POŚ. Wiem zę mogę zrobić szambo ale to będzie ostateczność. Do wodociągu mam może 30m, sąsiad 2 działki dalej ma wodę z wodociągu. Czy mogę skutecznie jakoś się odwołać od tej decyzji, może ktoś też to przerabiał. Jakoś przeraża mnie studnia Napisze, że gmina ta to Dobra Szczecińska, wieś Dołuje w Zachodniopomorskim.
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  2. #2

    Domyślnie

    To dołącz jeszcze skan ten decyzji odmownej albo przynajmniej zacytuj co Ci napisali, czemu się nie zgadzają.

  3. #3

    Domyślnie

    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  4. #4

    Domyślnie

    No to masz problem.
    Co prawda w stosunku do kanalizacji to na razie tego nie przeskoczysz - jak nie ma mocy przerobowej, to nie podłączą.

    Co do wodociągu - to niezbyt rozumiem co maja na myśli (brak odpowiedniego ciśnienia???). Na Twoim miejscu udał bym się do gminy i podyskutował, moze uda Ci sie choć tą wodę wytargowac (choć pewno na własny koszt).

    Jak nie, zostaje POŚ i studnia.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź
    Z POŚ mam problem gdyż mam małą działkę 730m2 i nie dam rady zrobić studni i w odległości 30m dać POŚ bezdrenażową
    Jeszcze będę męczył gminę o wodę
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  6. #6

    Domyślnie

    Zdołuj sąsiada tym pismem, a potem odkup od niego działkę za bezcen i zrób POŚ

  7. #7

    Domyślnie

    A nie orientujecie się czy można zrobić tak, że dogaduje się z sąsiadem iż na mojej działce stawiamy POŚ a na jego studnie?
    Jak to rozwiązać prawnie, czy gmina zgodzi się na to jak to będzie zapisane w warunkach zabudowy.
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał aLien01
    A nie orientujecie się czy można zrobić tak, że dogaduje się z sąsiadem iż na mojej działce stawiamy POŚ a na jego studnie?
    Jak to rozwiązać prawnie, czy gmina zgodzi się na to jak to będzie zapisane w warunkach zabudowy.
    Mówiły jaskółki, że niedobre są spółki - na razie szukaj może innego rozwiązania.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony