dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Krzywa5

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    8

    Domyślnie płyty wiórowo - cementowe ???

    Niedawno zostaliśmy właścicielami "uroczego" domku z lat 60-tych. Dom wymaga bardzo kapitalnego remontu. Wczoraj po zbiciu tynków w jednym z pomieszczeń okazało się, że ściany zewnętrzne od środka obłożone są płytami wiórowo - cementowymi grubości ok. 5 cm. Co z tym "cudem" zrobić ??? Czy można zostawiając to cudo zrobić na tym tynk np. z płyt gk na stelażu?
    "Prosta" Krzywa

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Krzywa5

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    8

    Domyślnie

    Ponawiam prośbę o pomoc w rozwiązniu tego "problemu"!
    "Prosta" Krzywa

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Witaj
    Opisujesz jakiś problem. Gdzie on?
    No, bo te płyty to nie są złe! Nigdy nie były!
    Wyglądają może ochydnie, ale działają nieźle.
    Założyłbym tam tynki klasyczne. Mineralne.
    Ale płyta na stelażu też może być.

    Jak pamiętam, to każda zaprawa się na nich trzyma. Są całkiem nieźle ciepłochronne. Widywałem całe "budowle" z tego stawiane.
    Adam M.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Podzielam pogląd przedmówcy. Te płyty nosiły potoczną nazwę "suprema". Były jednak stosowane jako zewnętrze docieplenie. Skoro są od środka należałoby sprawdzić czy nie wystąpiło zawilgocenie ścian. Można je oczywiście wymienić na wełnę mineralną. Przy zastosowaniu od środka płyt GK na stelażu radzę rozważyć zastosowanie pod płytami folii paroizolacyjnej. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Krzywa5

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    8

    Domyślnie

    wielkie dzięki za odpowiedzi! mocno się zastanawiałam czy nie powinniśmy tych płyt jednak zdjąć, choć z drugiej strony wolałabym tego uniknąć. Prace remontowe ruszą pewnie pełną parą dopiero w marcu ( pozwolenia itp.) ale teraz, jak tylko czas pozwala sami chcemy trochę "przygotować" ruinkę do tego remontu-przebudowy.
    Pozdrawiam poświatecznie!
    "Prosta" Krzywa

  6. #6

    Domyślnie

    hm, suprema,miałem do czynienia niedawno z tym zjawiskiem. generalnie materiał niezły jesli chodzi o zastosowanie go jako podłoże pod tynk zwykły i jako docieplenie. ma jakieś wlaściwości termoizolacyjne, nie najgorsze. oczywiście dzisiejsza wełna czy styropian sa dużo lepszymi materiałami.
    Suprema jednak jest bardzo ciężkim materiałem i inestety kruchym. jest spore pawdopodobieństwo, że po latach na łączeniach płyt supremy będą pęknięcia widozne. podobnie jak to się zdarza przy płytach K-g z tym, że suprema ma wymiar ok. 50 /100 cm (nie pamiętam dokładnie) tak więc może być ich więcej. oczywiście to tylko hipoteza ale bardzo realna. ja też kupiłem dom lećż dużo młodszy i też od wewnątrz w kilku miejscach była suprema właśnie. efekt był nie zaciekawy. Już jej nie ma. są płyty K-G. i jest ok. roboty trochę było ale już mam to za sobą. ale cóż, dzisiejszy wybór da nam pożądany efekt w przyszłości...
    pozdrawiam,
    ten się nie myli, kto nic nie robi

  7. #7

    Domyślnie

    a zapomniałem dodac ze choc temać odległy to supremę spotyka się do dziś tak że może opinia komuś pomoże w decyzji jesli stanie przed podobnym dylematem
    ten się nie myli, kto nic nie robi

  8. #8

    Domyślnie

    Mój stary dom ma zamontowane płyty supremy na całym 1 piętrze, przymierzam się do kapitalnego remontu tego budynku (w tym również do nowej podłogi na parterze) i mam takie pytanie: jeśli superma ma właściwości "izolacyjne" to czy można ją wykorzystać jako izolację termiczną pomiędzy dwiema warstwami izolacji przeciwwilgociowej (papy)??? Wiem, że powinno się zastosować twardy styropian 100mm ale czy zastosowanie np. 150mm supremy nie załatwiłoby sprawy???

    Pozdrowienia

  9. #9

    Domyślnie

    Witam!
    Temat supremy mogę przytoczyć z własnego doświadczenia. Mieszkamy od 4 lat w starym domu (rok budowy ok 1939), budynek nieocieplony od zewnątrz, fundament kamienny, częściowo podpiwniczony (małe niskie piwniczki przy szczytach, częściowo zasypane i zamurowane przez poprzednich właścicieli) Latem zrobiliśmy generalny remont na parterze. Na jednej ze ścian szczytowych od wewnątrz była zamontowana suprema. Nie wyglądało to dobrze. Brak kątów, wybrzuszenia no i zapach stęchlizny. Postanowiliśmy płyty usunąć. Potem zastosowaliśmy tynk wapienny. Niestety ściany te są bardzo zimne. Zauważyliśmy, że w pomieszczeniu szybciej się ochładza. Teraz na wiosnę MUSIMY koniecznie ocieplić z zewnątrz budynek pomimo że nie planowaliśmy tego w naszych wydatkach.
    Radzę zastanowić się dobrze nad usunięciem supremy i przewidzieć ewentualne dodatkowe koszty docieplenia ściany (o ile takiego nie ma).

  10. #10

    Domyślnie

    potwierdzam suprema jest w miare ok.Mam nia jeden pokoj ocieplony i bardzo ladnie trzyma temperature .Pzdr

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał markomad
    ... izolację termiczną pomiędzy dwiema warstwami izolacji przeciwwilgociowej (papy)???
    Dwie warstwy paroizolacji?! W jakim celu?? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #12

    Domyślnie

    ostanio troche zglupilem ,bo w okolicy znalazlem producenta styrosupremy,wiec jak widac dalej sie ja produkuje

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony