dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie stropu

    podczas ostatnich kilkunastostopniowych mrozów zauwazyłem że na strychu
    jest dosc ciepło jak na temperaturę na zewnatrz - 15, na stychu miałem temp około 2 stopni ciepła. dach blacha ocynk niczym nie ocieplona . na stropie leży około 5 cm trocin mieszanych z wapnem ,wniosek że ciepło ucieka przez strop.
    chciałem teraz to jakoś docieplić i prosze o radę czym i jaka grubość

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie Re: Ocieplenie stropu

    Cytat Napisał lolo-75
    podczas ostatnich kilkunastostopniowych mrozów zauwazyłem że na strychu
    jest dosc ciepło jak na temperaturę na zewnatrz - 15, na stychu miałem temp około 2 stopni ciepła. dach blacha ocynk niczym nie ocieplona . na stropie leży około 5 cm trocin mieszanych z wapnem ,wniosek że ciepło ucieka przez strop.
    chciałem teraz to jakoś docieplić i prosze o radę czym i jaka grubość
    Napisz jeszcze jaki masz strop i co planujesz robić na górze. Jeśli jednak strop betonowy (jak się domyślam) i planujesz tam co najwyżej graciarnię to połóż na podłodze belki drewniane, między nie wsyp materiał izolacyjny (wełna granulowana, styropian w granulkach, perlit, czy co tam chcesz) i przykryj to deskami.
    To jedna z wielu opcji.

  3. #3

    Domyślnie

    co do stropu to prawdopodobnie jest wykonany z cegieł zalewanych betonem. ze strychu nie planuje korzystać. Myslałem położyć 12 cm twardego steropianu i na to dać siatke i klej , myśle ze by było taniej niz deskowac podłoge. nie wiem co zrobić z trocinami , czy można na nie dac styropian czy lepiej je wszystkie usunąć.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony