dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie spadek cisnienia w hydroforze

    zainstalowałem hydrofor ktory nie jest jeszcze wpiety w instalacje w domu tylko ma zrobiony kranik.na rurze doprawadzajacej wode jest zawor zwrotny.Czy w hydroforze po jakims czasie moze samo spasc cisnienie mimo niepobierania wody? co moze byc powodem spadku cisnienia w hydroforze po odłaczeniu zasilania mimo ze wszystko jest niby szczelne?
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Nieszczelny korek u góry. Sytuacja bardzo częsta. On lubi tracić szczelność nawet po kilku, czy kilkunastu miesiącach od montażu.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    Nieszczelny korek u góry. Sytuacja bardzo częsta. On lubi tracić szczelność nawet po kilku, czy kilkunastu miesiącach od montażu.
    czy piszesz o tym korku co pokazałem strzałka?

    bo posmarowałem go mydlinami i nie było widac zeby był nie szczelny.
    czy np nie szczelny zawor zwrotny ktory jest w studni moze to powodowac?
    jak sprawdzic ten zawor bo wode niby trzyma .gdzie moge szukac tej nie szczelnosci? hydrofor jest połaczony ze studnia rura fi32 dlugosci 26m ,a wode ciagnie z okolo 3m
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_u
    Cytat Napisał retrofood
    Nieszczelny korek u góry. Sytuacja bardzo częsta. On lubi tracić szczelność nawet po kilku, czy kilkunastu miesiącach od montażu.
    czy piszesz o tym korku co pokazałem strzałka?
    Niestety, nie wiem. Ja miałem na myśli trochę inną konstrukcję zbiornika. U mnie nieszczelności zawsze powstawały w korku, w który wkręcany był manometr. Czasem po paru miesiącach, czasem po kilku latach eksploatacji. Tej konstrukcji nie znam. Jednak zaworu zwrotnego czepiał bym się dopiero po sprawdzeniu innych połączeń. Chociaż wykluczyć nic nie można.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony