dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie grzejnik elektryczny - jak obliczyć faktyczne zużycie prądu

    Witam,
    muszę dogrzać łazienkę o pow. 7m2 grzejnikiem elektrycznym. Producent pisze o mocy elektrycznej od 1000 do 2000W oraz natężenie od 4.6 - 9.1W. Grzejnik jest z termostatem. Proszę Was bardzo o pomoc w wyliczeniu ile taki grzejnik może zużyć kWh w ciągu doby. Nie znam sie zupełnie na tych wszystkich Watach itp, nie wiem też jak długo pomieszczenie może trzymać temperaturę, może pomożecie?

    Dzięki, pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Witam

    A może prosciej .............

    Jak włączysz grzejnik 2000 W na 10 godzin to zużyje 20kW .
    20 KW x powiedzmy 0,45 zł za KW to bedzie 9 zł .

    W ciągu doby zużyje 48KW x0,45 za KW = 21,60 zł . Oczywiście faktyczne zużycie będzie mniejsze bo grzejnik nie bedzie pracował non -stop tylko powiedzmy przez 6 godzin na dobę .

    pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie Re: grzejnik elektryczny - jak obliczyć faktyczne zużycie pr

    Cytat Napisał andopo
    Witam,
    muszę dogrzać łazienkę o pow. 7m2 grzejnikiem elektrycznym. Producent pisze o mocy elektrycznej od 1000 do 2000W oraz natężenie od 4.6 - 9.1W. Grzejnik jest z termostatem. Proszę Was bardzo o pomoc w wyliczeniu ile taki grzejnik może zużyć kWh w ciągu doby. Nie znam sie zupełnie na tych wszystkich Watach itp, nie wiem też jak długo pomieszczenie może trzymać temperaturę, może pomożecie?

    Dzięki, pozdrawiam
    Oczywiście chodzi o natężenie 4.6 - 9.1 A czyli amper.
    A tak na poważnie to nie da się tego zadania obliczyć. Maksymalnie grzejnik ten zużyje 48KW czyli jakieś 48*35groszy = 16,8 zł netto ( cena 1KW przyjęta = 0.35zl)
    Jest to obliczone dla najbardziej niekorzystnego przypadku - tzn grzejnik będzie grzał na maxa cay czas. W rzeczywistośći będzie się wyłączał. Ale ile to już za mało danych podajesz.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie wiem o jakie dane chodzi . Myślałem o przenośnym grzejniku GE-20, szczegółowe info jest http://www.convector.pl/grzejnikGE.htm - możecie zerknąć?.

    A może moglibyście polecić jakiś dobry i energooszczędny grzejnik?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał andopo
    A może moglibyście polecić jakiś dobry i energooszczędny grzejnik?
    Heh, jeśli chodzi o grzejniki elektryczne to "energooszczędny" znaczy tyle samo co "zepsuty". W grzejnikach elektrycznych sprawność jest bardzo wysoka i odzyskujesz 99% energii w postaci ciepła. Jak chcesz "energooszczędny" to znaczy tyle co "żeby mniej grzał"

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał andopo
    A może moglibyście polecić jakiś dobry i energooszczędny grzejnik?
    hmm... praktycznie wszystkie elektryczne grzejniki są energooszczędne - maja sprawność 100% (nawet kabel zasilający jak się grzeje - to grzeje)

    energooszczędny możesz mieć budynek...
    instalacje elektryczne, tv-sat, internet

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wbrat
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    88

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek Rz
    Witam

    A może prosciej .............

    Jak włączysz grzejnik 2000 W na 10 godzin to zużyje 20kW .
    20 KW x powiedzmy 0,45 zł za KW to bedzie 9 zł .
    To byłoby zbyt proste. Grzejnik ma termostat i po osiągnięciu pewnej temp. się wyłącza na jakiś czas. To co napisałeś, to maksymalne możliwe zużycie. Faktyczne będzie dużo niższe.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał wbrat
    Cytat Napisał Darek Rz
    Witam

    A może prosciej .............

    Jak włączysz grzejnik 2000 W na 10 godzin to zużyje 20kW .
    20 KW x powiedzmy 0,45 zł za KW to bedzie 9 zł .
    To byłoby zbyt proste. Grzejnik ma termostat i po osiągnięciu pewnej temp. się wyłącza na jakiś czas. To co napisałeś, to maksymalne możliwe zużycie. Faktyczne będzie dużo niższe.
    Tyle że to byłoby 20kWh jeżeli już, a nie 20kW.
    W warunkach domowych to jest możliwe do zmierzenia ale raczej teoretycznie. Wystarczy wyłączyć wszystkie odbiory również te stand by, zapisać stan licznika, włączyć grzejnik na np. 10h i znów odczytać.
    Bardzo trudno wykonalne z uwagi na konieczność pozbawienia napięcia choćby takich urządzeń jak piec co. w obecnych warunkach.
    Poza tym to zużycie będzie zależało od wielu czynników, z których główny to temp zewn.
    Trzeba zadać sobie pytanie co taki pomiar ma dać.

  9. #9

    Domyślnie

    Bardzo trudne bądź też niemozliwe wręcz jest policzenie ile taki grzejnik pobierze prądu. Zmiennych jest za wiele, wystarczy otworzyć okno 'na papieroska', albo otworzyć żeby po 'siedzeniu na tronie' się przewietrzyło i już całe obliczenia są niewłaściwe.

    Jeżeli jesteś dopiero przed kupnem (a jesteś), to fakt - jedynie takie obliczenia 'na oko' mogą Ci andopo pomóc. Niestety one mogą się okazać bardzo 'na oko'. Wydaje mi się że nie masz jednak wyjscia. Musisz dogrzać i tyle - Kup po prostu dobry grzejnik z termostatem.

    Jeżeli jesteś już po zakupie a przed rachunkiem to możesz zakupić po prostu licznik. Albo normalny taki montowany do skrzynki, to pare złoty kosztuje, albo naprzykład coś takiego:

    http://allegro.pl/item286283124_licz...to_60_6zl.html

  10. #10

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedzi (grzejnika jeszcze nie kupilem ),
    zastanawiam sie czy lepiej kupic grzejnik elektryczny olejowy czy taki zwykly z grzalka. Jakie sa Wasze opinie? Czy mozecie polecic jakis konkretny dobry grzejnik?

    Pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie

    Pewnie ile ludzi tyle zdań Ja swego czasu do dogrzewania kupiłem grzejnik 3 stopniowy elektryczny na allegro. Dużo ludzi kupowało takie, pozytywne komentarze i w ogóle. Okazało się, że hm.. grzał mizernie chodź na maxa pobierał 2kW. Był dość spory, ale w środku miał tylko 4 takie sprężynki które się nagrzewały. Do czerwonosci, ale jak na taki grzejnik cztery sprezynki jak od długopisu nie zdawały egzaminu.

    Zniesmaczony efektami od brata wziałem farelkę (taką starą prostokątną) która mu się walała po garażu niepotrzebna. W mig robiła miłe ciepłko.

  12. #12

    Domyślnie

    Trzeba zadać sobie pytanie co taki pomiar ma dać.
    No dla mnie taki pomiar jest istotny z racji tego, że normalnie ogrzewam dom gazem płynnym z butli. Regulator pokojowy mam umiejscowiony w salonie, który ogrzewam kominkiem i tym sposobem piec nie uruchamia się praktycznie wcale i w łazience jest zimno. Gaz z butli jest strasznie drogi i chciałem wyliczyć co bardziej mi się opłaci, czy na regulatorze pieca "sztucznie" zwiększać na jakiś czas temperaturę aby uruchomić grzejnik w łazience czy kupić grzejnik elektryczny.

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar rmffm1
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    05-213
    Posty
    1
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    By obliczyć zużycie prądu przez grzejnik możesz wejsc na stronę http://www.obliczeniaelektryczne.net tam wyliczysz ilość prądu zużywanego przez dane urządzenie

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał rmffm1 Zobacz post
    By obliczyć zużycie prądu przez grzejnik możesz wejsc na stronę http://www.obliczeniaelektryczne.net tam wyliczysz ilość prądu zużywanego przez dane urządzenie

    bez jaj - to sa działania z 2 -3 klasy szkoły podstawowej.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał andopo Zobacz post
    Regulator pokojowy mam umiejscowiony w salonie, który ogrzewam kominkiem i tym sposobem piec nie uruchamia się praktycznie wcale i w łazience jest zimno. Gaz z butli jest strasznie drogi i chciałem wyliczyć co bardziej mi się opłaci, czy na regulatorze pieca "sztucznie" zwiększać na jakiś czas temperaturę aby uruchomić grzejnik w łazience czy kupić grzejnik elektryczny.
    Najbardziej opłaci się w tej sytuacji palić ciut mniej i ustawić termostat tak aby piec grzał np ze 2-3 godziny.
    Grzejnik elektryczny zupełnie się nie opłaci tym bardziej, że jedna kwh to koszt raczej 0.6 zł a nie 0.35 jak tu ktoś już pisał.
    Ale jeśli już się uprzesz to kup promiennik - ładnie wygląda i grzeje błyskawicznie tylko ludzi a nie ściany - do łazienki w sam raz.
    Gala z Archetonu bez wykuszu i garażu (140 m^2 po podłodze z poddaszem użytkowym)+15m^2 piwniczki. Fundament lany w gruncie, ceramika, dach dwuspadowy kryty blachą. Ocieplenie 20+30+40. Ocieplenie fundamentu: opaska 0.5 m x 1m z proszku poliuretanowego. WM (podwójny wymiennik Siwickiego +dwa EBMy 175). Okna z szybami potrójnymi+5 "pasywnych" dachowych. CO+CWU+kuchenka: gaz (Immergas EOLO STAR 24KW+grzejniki 7kw)+koza ESPO II Flamingo.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał andopo Zobacz post
    No dla mnie taki pomiar jest istotny z racji tego, że normalnie ogrzewam dom gazem płynnym z butli. Regulator pokojowy mam umiejscowiony w salonie, który ogrzewam kominkiem i tym sposobem piec nie uruchamia się praktycznie wcale i w łazience jest zimno. Gaz z butli jest strasznie drogi i chciałem wyliczyć co bardziej mi się opłaci, czy na regulatorze pieca "sztucznie" zwiększać na jakiś czas temperaturę aby uruchomić grzejnik w łazience czy kupić grzejnik elektryczny.
    Bardziej opłaci się mieć swoją butlę. Gaz nie jest taki drogi

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Najprościej. Włącz grzejnik.Zapisz stan licznika. Nie używaj innych sprzętów zasilanych prądem. Po czasie który spowoduje nagrzanie pomieszczenia lub twoje znudzenie sprawdź licznik. Będziesz wiedział ile rzeczywiście zużywa twój grzejnik.

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sintel

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-089
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał andopo Zobacz post
    Witam,
    muszę dogrzać łazienkę o pow. 7m2 grzejnikiem elektrycznym. Producent pisze o mocy elektrycznej od 1000 do 2000W oraz natężenie od 4.6 - 9.1W. Grzejnik jest z termostatem. Proszę Was bardzo o pomoc w wyliczeniu ile taki grzejnik może zużyć kWh w ciągu doby. Nie znam sie zupełnie na tych wszystkich Watach itp, nie wiem też jak długo pomieszczenie może trzymać temperaturę, może pomożecie?

    Dzięki, pozdrawiam
    Zastosuj panel grzewczy ciepło masz natychmiast, wchodzisz właczasz i jest Ci ciepło. Z tego co pamiętam to kilkadziesiąt wat na m2 wystarczy. Tobie jest na pewno ciepło.Ogladałem taki fajna sprawa. Zresztą zobacz na ogrzewanie kośc0iłów, tego praktycznie bez podłogówki nie da się ogrzać, a wiernym jest ciepło.Są też do tego regulatory i pełne układy sterowania.Osobiście polecam.

  19. #19

    Domyślnie

    Wprawdzie temat stary, ale nowe rady groźne.
    Farelka, promiennik czy inne źródło ciepła przyłączane do gniazda czy butli gazowej w łazience to zaproszenie kostuchy do tańca.
    Aż dziw bierze, ze nikt nad takimi "radami" nie panuje.

    Ale chyba z tego właśnie płynie popularność tego łatwego forum i "ekspertów" (niektórych) tu zaistniałych.
    Na innych bowiem tematycznych forach racji bytu tacy "eksperci" nie mają.

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkas12 Zobacz post
    Wprawdzie temat stary, ale nowe rady groźne.
    Farelka, promiennik czy inne źródło ciepła przyłączane do gniazda
    Ja mam tak w całym domu. Na dole promienniki na górze konwektory. No i żyję.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony