dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkas12 Zobacz post
    Wprawdzie temat stary, ale nowe rady groźne.
    Farelka, promiennik czy inne źródło ciepła przyłączane do gniazda czy butli gazowej w łazience to zaproszenie kostuchy do tańca.
    Jak można podłączyć farelka do butli gazowej kolego ekspercie? Pytam tak, ze zwykłej ciekawości.

    PS.
    Trochę mnie dziwi, że kolega, który jest już prawie rodowitym wyspiarzem, nie wie, że śmierć jest mężczyzną, nie kobietą. Kobiety dają życie, a odbierają je głównie mężczyźni.

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Ja mam tak w całym domu. Na dole promienniki na górze konwektory. No i żyję.
    A jak ci idzie taniec z kostuchem? Słyszałem, że czasami lubi nadepnąć podczas tańca.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 19-02-2012 o 09:15
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  2. #22

    Domyślnie

    Ja mam tak w całym domu. Na dole promienniki na górze konwektory. No i żyję.
    W całym domu ma kolega jedną wielką łazienkę?

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkas12 Zobacz post
    W całym domu ma kolega jedną wielką łazienkę?
    Ponieważ poziom merytorycznych odpowiedzi kolegi i rozwiązań jest proporcjonalny do forum, na którym kolega jest moderatorem, przypomnę, że to forum jest dla zwykłych zjadaczy chleba.
    Ale ponieważ jak zwykle nic merytorycznego od kolegi nie otrzymamy, wezmę na siebie ten obowiązek i wytłumaczę na czym polega problem z dogrzewaniem się w łazienkach. I co ekspert z forum elektroda miał na myśli pisząc
    Cytat Napisał kkas12 Zobacz post
    Farelka, promiennik czy inne źródło ciepła przyłączane do gniazda czy butli gazowej w łazience to zaproszenie kostuchy do tańca.
    Problem z dogrzewaniem się w łazienkach występuje przeważnie w starych budynkach ze słabą wentylacją, która może być dodatkowo zakryta w celu zapobieżenia utraty ciepła w mieszkaniu, posiadających instalację elektryczną, która nie spełnia jakichkolwiek standardów bezpiecznej instalacji, które obowiązują dzisiaj.
    Oczywiście pomysł kolegi kkas12, który w celu zabezpieczenia życia i zdrowia mieszkańców, a polegający na odłączeniu ich od prądu i gazu do czasu, aż użytkownik doprowadzi wszystko do obowiązujących dzisiaj standardów należy pozostawić bez komentarza.
    Problem pierwszy
    Ogrzewanie przy pomocy elektrycznego źródła ciepła (farelek, słoneczko) w łazience.
    Problemem jest oczywiście samo urządzenie, które nie spełnia, bo nie może, jakichkolwiek norm umożliwiających używanie w pomieszczeniach wilgotnych.
    Dodatkowo podczas kąpieli mamy wodę zmieszaną z mydłem, która w połączeniu z prądem stanowi dodatkowe niebezpieczeństwo.
    Stare instalacje nie posiadają uziemień i wyłączników różnicowoprądowych. W takim przypadku może dojść do śmiertelnego porażenia prądem.
    Rozwiązaniem może być nagrzanie pomieszczenia przed kąpielą i odłączenie elektrycznych urządzeń w trakcie kąpieli. W starych obiektach powinno odłączać się również pralki, które często stoją w łazienkach i pamiętają niejedną naprawę przez mechanika od pralek.
    Lepszym rozwiązaniem może być oczywiście "olejak", który również będzie odłączany na czas kąpieli.
    Trzeba również pamiętać o wytarciu do sucha podłogi, ścian przed podłączeniem urządzenia grzewczego do prądu.

    Problem drugi.
    Ogrzewanie przy pomocy gazowego źródła ciepła w łazience.
    W przypadku gazowego ogrzewania może powstać problem niepełnego spalania się gazu i powstania czadu. W przypadku czadu szczególnie niebezpieczne są sypialnie i łazienki, gdzie głowa znajduje się "tuż nad ziemią" w miejscu gdzie czad się zbiera. Rozwiązaniem problemu może być również nagrzanie pomieszczenia przed kąpielą z dodatkowo uchylonymi drzwiami i rozszczelnionym oknem lub kratką wentylacyjną w trakcie nagrzewania.

    PS.
    Jakimś dziwnym trafem marnuje kolega czas na zakładanie idiotycznych tematów na różnych forach mających wykazać jakim to jestem nieukiem, a kolega jakim to jest "PRO", zamiast zakładać tematy poprawiające bezpieczeństwo. Mnie akurat to nie dziwi, bo do takich tematów trzeba mieć odpowiednią wiedzę.
    A pomysł kolegi polegający na całkowitym usunięciu gniazdek z łazienki uważam po prostu za kretyński.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  4. #24

    Domyślnie

    Kolego i kretyn i idiota zawsze wszystko swoją miarą mierzy.
    Więc to co według ciebie jest kretyńskie czy idiotyczne wcale takim być nie musi.
    Bardzo często takie określenie oznacza tylko poziom "eksperta".

    Post (poza osobistymi wycieczkami) całkiem merytoryczny.
    Więc jednak można pisać kolego z sensem i na temat?
    Gdybyś dodał jeszcze informację o stosowaniu detektorów tlenku węgla i innych tego typu czujek było by widać że czujesz temat i na sercu leży Ci poprawa bezpieczeństwa.

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar 15kvmaciej
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Harwich
    Posty
    111

    Domyślnie

    @ dendrytus, potrafisz epitety typu "durny", "kretyński", zastąpić obszerniejszym wyjaśnieniem swojego postrzegania omawianego problemu?
    ..I oszczędź czasu na wklejanie linków do zagranicznych popcornów, sam je sobie oglądaj w toalecie

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkas12 Zobacz post
    Kolego i kretyn i idiota zawsze wszystko swoją miarą mierzy.
    Więc to co według ciebie jest kretyńskie czy idiotyczne wcale takim być nie musi.
    Ale ono po prostu jest kretyńskie i nic z tym nie zrobisz.
    Bardzo często takie określenie oznacza tylko poziom "eksperta".
    Święte słowa, twoje rozwiązania zawsze świadczą o twoim profesjonalizmie.
    Problem gniazdka w łazience? Jaki problem wystarczy go nie montować.
    Problem z podłączeniem ściemniacza w miejsce włącznika? Jaki problem? Wystarczy rozpruć ścianę i wymienić przewód na taki z właściwymi kolorami.

    Post (poza osobistymi wycieczkami) całkiem merytoryczny.
    Więc jednak można pisać kolego z sensem i na temat?
    Gdybyś dodał jeszcze informację o stosowaniu detektorów tlenku węgla i innych tego typu czujek było by widać że czujesz temat i na sercu leży Ci poprawa bezpieczeństwa.
    Ty nawet nie raczyłeś napisać o co ci właściwie chodzi.
    Wystarczyło abyś, to ty go stworzył.
    A co do detektorów to jest z nimi pewien problem niestety nie są za darmo. A problemy o których pisałem dotyczą ludzi których na ogół nie stać na drugie śniadanie dla swojego dziecka.
    Cytat Napisał 15kvmaciej Zobacz post
    @ dendrytus, potrafisz epitety typu "durny", "kretyński", zastąpić obszerniejszym wyjaśnieniem swojego postrzegania omawianego problemu?
    ..I oszczędź czasu na wklejanie linków do zagranicznych popcornów, sam je sobie oglądaj w toalecie
    WTF?
    Napisałeś to żeby coś napisać czy może wnieść coś konstruktywnego?
    Sorki, że zwracam uwagę wybitnemu "ekspertowi" z forum elektroda.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 19-02-2012 o 15:47
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar 15kvmaciej
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Harwich
    Posty
    111

    Domyślnie

    Ja tu wyłącznie piszę, by coś wnieść konstruktywnego. ..pocisz się???

  8. #28

    Domyślnie

    Jesteś elektrykiem czy doradcą finansowym?
    Od takiego rozumowania zapełniają się kroniki wypadków.
    To Ty i Tobie podobni stoją za tym, że w Polsce co roku z powodu kontaktem z prądem ginie prawie sześć osób na milion mieszkańców.
    W innych cywilizacjach wskaźnik jest wielokrotnie niższy.
    Do jednego wora ładujesz też nowe dziś wykonywane instalacje z tymi, które okres swej świetności dawno mają już za sobą.
    A to już nic innego jak czcza demagogia.

    Dla Ciebie ważne jest tylko aby żarówka świeciła a w gnieździe było napięcie.
    Tak rozumują kompletni laicy.
    I to oni tworzą mity o niezastąpionych "złotych rączkach", które to z niczego stworzą instalację.
    Nie ważne, że potencjalnie niebezpieczną, bo bez żyły ochronnej i z przewodami pod podłogą łazienki.
    Ale za to "nowoczesną" bo z wysokoczułym RCD.
    A że z człowiekiem w roli przewodu ochronnego to już nie ma znaczenia.

    Każda dyskusję czy nawet próbę jej zawiązania sprowadzasz swym udziałem do karczemnego poziomu bez względu na to jakiego zagadnienia ma dotyczyć.
    I taki jest powód Twego niebytu na innych forach.
    Być może tu odnalazłeś swój Pacanów.

    Ale Ty tego nie zrozumiesz nigdy.
    Dla Ciebie ważny jest tylko Twój ograniczony punkt widzenia.
    Punkt który na innych (profesjonalnych) forach poparcia nie znalazł a który tu usiłujesz narzucić innym.
    A to ilu osobom zrobiłeś swymi wizjami wodę z mózgu dla Ciebie istotne nie jest.
    Innymi słowy ożeniła się bida z nędzą i tak razem przez Kraj pędzą.
    Tak wygląda polska elektryka za Twoim i Twych pobratymców wydatnym staraniem.
    Peszel, marker i RCD trzy nieodzowne a podstawowe atrybuty "elektryka" z nad Wisły.

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar 15kvmaciej
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Harwich
    Posty
    111

    Domyślnie

    .Krzysztofie, zapomniałeś wypomnieć puszkę. Z wiecznie odpadającym dekielkiem

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkas12 Zobacz post
    Jesteś elektrykiem czy doradcą finansowym?
    Od takiego rozumowania zapełniają się kroniki wypadków.
    To Ty i Tobie podobni stoją za tym, że w Polsce co roku z powodu kontaktem z prądem ginie prawie sześć osób na milion mieszkańców.
    W innych cywilizacjach wskaźnik jest wielokrotnie niższy.
    Do jednego wora ładujesz też nowe dziś wykonywane instalacje z tymi, które okres swej świetności dawno mają już za sobą.
    A to już nic innego jak czcza demagogia.

    Dla Ciebie ważne jest tylko aby żarówka świeciła a w gnieździe było napięcie.
    Tak rozumują kompletni laicy.
    I to oni tworzą mity o niezastąpionych "złotych rączkach", które to z niczego stworzą instalację.
    Nie ważne, że potencjalnie niebezpieczną, bo bez żyły ochronnej i z przewodami pod podłogą łazienki.
    Ale za to "nowoczesną" bo z wysokoczułym RCD.
    A że z człowiekiem w roli przewodu ochronnego to już nie ma znaczenia.

    Każda dyskusję czy nawet próbę jej zawiązania sprowadzasz swym udziałem do karczemnego poziomu bez względu na to jakiego zagadnienia ma dotyczyć.
    I taki jest powód Twego niebytu na innych forach.
    Być może tu odnalazłeś swój Pacanów.

    Ale Ty tego nie zrozumiesz nigdy.
    Dla Ciebie ważny jest tylko Twój ograniczony punkt widzenia.
    Punkt który na innych (profesjonalnych) forach poparcia nie znalazł a który tu usiłujesz narzucić innym.
    A to ilu osobom zrobiłeś swymi wizjami wodę z mózgu dla Ciebie istotne nie jest.
    Innymi słowy ożeniła się bida z nędzą i tak razem przez Kraj pędzą.
    Tak wygląda polska elektryka za Twoim i Twych pobratymców wydatnym staraniem.
    Peszel, marker i RCD trzy nieodzowne a podstawowe atrybuty "elektryka" z nad Wisły.
    Radzę oddać szklaną kulę do naprawy. Ta podaje ci złe dane na mój temat.
    Wróżenie z fusów od kawy na mój temat może doprowadzić do zawału z powodu ilości kawy jaką będziesz musiał wypić. Mam talizman blokujący przed szpiegowaniem przy pomocy kuli i fusów, który zasilany jest światłem księżyca.

    PS.
    To ciekawe, że forum ISE jest nieprofesjonalne. Nawet opinia inspektora jest nie profesjonalna. Jakie to szczęście, że wyjechałeś z naszego kraju.

    PS2.
    Widzę, że nie jestem jedynie obwiniany za powódź z 2010 roku.

    PS.3
    W wypadkach drogowy w Polsce ginie około 6000 osób i około 60 tys. jest rannych.
    45% zgonów w Polsce spowodowanych jest chorobami układu krążenia.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 19-02-2012 o 18:32
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  11. #31

    Domyślnie

    To nie szklana kula.
    To treść postów twego autorstwa.
    Więc myśl jak piszesz a nie pisz co myślisz.
    Tylko tyle.
    Ostatnio edytowane przez kkas12 ; 19-02-2012 o 18:39

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar 15kvmaciej
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Harwich
    Posty
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Jakie to szczęście, że wyjechałeś z naszego kraju.
    Zgadzam się z Tobą

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony