dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 44
  1. #21

    Domyślnie

    A to jeszcze pytanie odnośnie posługiwania się.
    Strugacie wartwę docelową ... czy na 2 kroki najpierw grubą wartswę o potem małą ...

    Czy też od razu na docelową grubość ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  2. #22

    Domyślnie

    W moim przypadku musiałem zdjąć warstwę większą niż 2 mm (max dla mojego struga) więć trzeba było parę razy po desce przejechać. Im cieńszy wiór tym łatwiej się narzędzie prowadzi. Obrobiona powierzchnia zależy od jakości drewna. Najlepiej wygląda, gdy drewnie nie ma sęków, a słoje idą w kierunku strugania. Poza tym powinno być suche, bo wtedy zamiast gładkiej powierzchni miałem taki meszek.

  3. #23

    Domyślnie

    Piszesz ze wiór cieńszy ... ale rozumiem, że to tak struga iż wylatują takie małe wióry .. na długość noża (kilka mm) ....
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  4. #24

    Domyślnie

    nie wiem czy znasz budowe i zasade dzialania recznego struga, ale w skrocie mozna powiedziec ze posiada on regulacje glebokosci (szerokosc jest stala i zalezna od szerokosci roboczej [noza] lub obrabianego przedmiotu ), maksymalna glebokosc jaka mozna ustawic zalezy od wielu czynnikow (twardosc przedmiotu, jego wilgotnosc, stan ostrza), a glownie od mocy silnika, moze to byc nawet 3mm a minimalna od indywidualnego ustawienia, cienszy wior potocznie oznacza wlasnie niewielka glebokosc O,1 do np 1,0mm...np strugajac brzeg calowej deski bez problemu zastosujesz maksymalna glebokosc ale juz przy jej powierzchni chcac strugac z ta glebokoscia moze byc problem i wtedy trzeba ustawic mniejsza glebokosc (zalozmy 1mm i przejechac strugiem 3 razy)

  5. #25

    Domyślnie

    To kojarzę. Znam strug ręczny - wiór jest długości pociągnięcia.
    Ale tutaj mamy wirujący walec ... czyli to bedzie bardziej zdieranie drewna niż jego "odklejanie"

    Moje pytanie brzmi jakij długości wióry powstają ... bo ich grubość to grubopśc ustawiana na strugu.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  6. #26

    Domyślnie

    aaaaaaaaa....sory, nie skojarzylem ze chodzi o porownanie elektrycznego z recznym, w elektycznym wior zawsze jest szerszy niz dluzszy, wiec jesli o te "dlugosc" chodzi to jest to max kilka mm

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Pierwszy strug kupiłem w Makro za 70 zł. Po godzinie pracy popękał bęben przy mocowaniu noża, bo w tych miejscach nawiercone były otworki wyważające. Nawet go nie reklamowałem - zostawiłem na części. Kolejny taki sam kupiłem w tym samym miejscu, ale wybrałem z kilkudziesięciu sztuk, taki w którym otworki wyważające były daleko od noży. Wystrugałem nim deski na altankę (gdzieś w dzienniku są jej fotki). Służy mi już 3 lata i jest to jedno z najlepszych i najczęściej używanych narzędzi w moim warsztacie.

  8. #28

    Domyślnie

    Mój jest z Praktikera za 80 zł. Zrobiłem nim ok. 150 sztachet i pierwsze co poszło to pasek. Pomijam noże, które się stępiły. Pasek udało mi się kupić na Alegro. Działa do teraz

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Ociupinkę w drewnie pracowałem.
    Kilka desek przeheblowałem.
    A tej maszyny to bym się bał. Zwyczajnie, że nie utrzymam i pojedzie do przodu na pierwszym twardym sęku- nawet przy wiórze 1,5 mm (całkiem gruby) No cóż, może się mylę, ale mimo 30 lat "stażu" w stolarstwie mam wszystkie palce..
    Do przodu? chyba do tyłu.

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Ano

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    2*3,14*0,03*16000=3000 m/s - niezłą prędkość osiągnie ten strug

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    No tyle to nie Ma sporą bezwładność, musiała by być dłuuuuga decha.

  13. #33

    Domyślnie

    3000 m/min, jeżeli 16000 to obroty/min

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Swego czasy rżnąłem wałki sosnowe na opał. Chwila nieuwagi i oderżniety kawałek (tak 30 cm fi 15) skocił się na piłę. Zdążyłem się schylić, odruchowo, bo na zastanawianie się czasu nie było. Wylądował na dachu sąsiada- ponad 100 m. Prędkości początkowej nie liczyłem, ale chyba dostateczna, coby ubiło.

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Fakt

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Swego czasu, robiąc futryny do drzwi, odcinało się listewkę dwoma przejściami piły- frezy były jeszcze nie do zdobycia. No i "cofnęło". Tyle, że wiedziałem, żeby z boku stać. Patyk 1x1 cm, 2,2 m długi przebil drzwi warsztatu (2x deska 15 mm) i złamał pełną płytę w płocie betonowym stojącym 2 m dalej.

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Ło matko, a ja codziennie na cyrkulatce takiej na siłę 3kW rżnę drewno szalunkowe do kominka. Czasem odbije, ale jeszcze jestem cały. Najgorsze są stemple, bo za grube na moją piłę i trzeba na dwa razy..

  18. #38

    Domyślnie

    W aktualnej ofercie Praktikera widziałem 4-ro funkcyjne urządzenie(heblarka ,grubościówka , wiertarka boczna i coś jeszcze ) w cenie około 1300zł

  19. #39

    Domyślnie

    Właśnie nabyłem strug 900 W na allegro.
    Zobaczymy jak się sprawdzi w akcji
    Pewnie coś napiszę.
    Ale główne działania będę czynił na wiosnę/lato ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar radekkamila
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    142
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    nie zapomnij o prowadnicy. jezeli chcesz po przestruganiu uzyskac kat prosty dwoch przyleglych plaszczyzn. czasami sa strugi ale bez prowadnic.
    a ja uzywam tylko recznego, nic nie pobije recznego struga

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony