dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ania i Mariusz

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    63
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie Ściany z Poroterm 50 czy 25+12 styropianu?

    Witam, co będzie lepsze porotem 50 bez dociplenia czy 25 z dociepleniem 12 sytropian. A przedewszystkim co tańsze. CZY EWENTUALNIE INNE ROZWIĄZANIE!!!

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Strasznie gruba ściana na tym Porothermie 50 i do tego przewymiarowane fundamenty (też prawie 50 cm!).
    Tracisz na powierzchni użytkowej.
    Raczej zdecydował bym się na 25 cm + 12 cm styropianu albo na beton komórkowy odm. 400 gr. 36 cm jednowarstwowo.

  3. #3

    Domyślnie

    Też długo myślałem z czego budować. W końcu jest Max i 12 cm styropianu. Czy był to dobry wybór tak do końca to nie wiem. Opinie są bardzo różne. Jednego jestem jednak raczej pewny. Jeśli ma być styropian to po co Porotherm, chyba lepszy jest Max.

  4. #4

    Domyślnie

    proponuje jak u nas thermopor 30 plus w przyszłości 10 styropian.Myśle że to powinno wystarczyć. Co do phoroterm 50 to wydaje mi się że trochę przesadzają z tą grubością ścian, niedawno było 44 , teraz 50 , a za rok może 70??!!

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    h he h
    Odwieczny problem ściany jedno czy dwu-warstwowej.

    Ja wolałbym mieć w domu ściany bez steropianu czy wełny.
    Ale jednowarstowej bez mijania elementów bym nie wybudował (zwłaszcza po obejrzeniu trzech domów budowanych przez kwalifikowane ekipy Ytong) - we wszystkich przy słonecznej pogodzie prześwitywały ściany.
    Dlatego zdecyowałem się na BK 24 + styropian (choć styropianu nie lubie - ot taka konieczność w moim wypadku)
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  6. #6

    Domyślnie

    jesli juz to pomysl o 30cm porotherm ..cena ta sama co 25 a jednak sciana grubsza i "silniejsza"..

  7. #7

    Domyślnie

    Odradzam ścianę dwuwarstwową,
    a jeśli już to 25cm (bet.kom. lub ceramika+ styropian 15 )
    albo jednowarstwową 50 porotherm -idealna,
    albo trójwarstwowa.

    Pozdrawiam,
    cezak

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Przy grubości 50cm raczej nie ma wątpliwosci to jakieś koszmarne nieporozumienie. Pancerny fundament, okienka strzelnicze i parapety jak stoły .
    Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Nie buduj domu bez docieplenia. Poroterm 50 jest bo 44 w niekorzystnych warunkach jednak przemarza. Moje dylematy skończyły się na Poroterm 30 P+W do tego docieplenie styropian 8 cm. Pogrubianie warstwy styropianu powyżej nie zmienia znacząco juz izolacji termicznej. w 90% to chwyt reklamowy i woda na młyn dla producentów styropianu.
    grzegorz

  10. #10

    Domyślnie

    My robimy dwuwarstwową: 24 cm beton komórkowy + 12 cm styropian (perforowany).
    Pozdrawiamy,

    OleAnder

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał lackyluk
    Nie buduj domu bez docieplenia. Poroterm 50 jest bo 44 w niekorzystnych warunkach jednak przemarza. Moje dylematy skończyły się na Poroterm 30 P+W do tego docieplenie styropian 8 cm. Pogrubianie warstwy styropianu powyżej nie zmienia znacząco juz izolacji termicznej. w 90% to chwyt reklamowy i woda na młyn dla producentów styropianu.
    Sadze,ze troche przesadziles z tym styro.Owszem spelnia on swoje zadanie do pewnej grubosci,z tym tylko ze ta bariera jest w granicach 12-15cm.Oczywiscie chodzi o styropian,a nie o styrodur.Ten drugi to juz inna historia.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    blady00

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie cd

    ja zrobilem ytong 24 na to dam 12cm styro i bedzie ciepło (mam nadzieje) ,kupowałem ytonga gdy był tańszy od maxa -nieprwdopodobne ale jednak
    jak umiesz liczyć to licz na siebie

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał aqep
    jesli juz to pomysl o 30cm porotherm ..cena ta sama co 25 a jednak sciana grubsza i "silniejsza"..
    Zupełnie bez sensu. Ściana nośna, która bęcie ocieplana może mieć nawet 18 cm grubości. Podstawą jest izolacja. Po co przepłacać skoro i tak nie poprawi to właściwości cieplnych budynku. Lepieł dołożyć kilka cm wełny lub styropianu.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestor
    Przy grubości 50cm raczej nie ma wątpliwosci to jakieś koszmarne nieporozumienie. Pancerny fundament, okienka strzelnicze i parapety jak stoły .
    Pozdrawiam
    a czemu to pancerny fundament
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar joannaj75
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    749
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał raffran

    Sadze,ze troche przesadziles z tym styro.Owszem spelnia on swoje zadanie do pewnej grubosci,z tym tylko ze ta bariera jest w granicach 12-15cm.Oczywiscie chodzi o styropian,a nie o styrodur.Ten drugi to juz inna historia.

    No to jak to jest z tą warstwą styropianu ? jedne pisze żę powyżej 30 cm już się nie zmienia a drugi że powyżej 15 cm to dość znaczna różnica
    wydaje mi się ,że to czy dasz 15 cm czy 30 to duża różnica i ma znaczenie
    od 1 Maja na swoim

  16. #16

    Domyślnie

    W normalnych warunkach wystarczy 15 cm. 30 cm ma sens przy budowie domu pasywnego, ale wówczas trzeba cały dom zbudować zgodnie z zasadami budynku pasywnego, począwszy od fundamentów, a nawet usytowania działki itd. Jeżeli nie masz takich założeń, to stosowanie 30 cm ocieplenia faktycznie mija się z celem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony