dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 537

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ewa341

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję

  2. #2

    Domyślnie

    Elfir proszę o pomoc.
    W związku z tym, że to moja pierwsza wiosna i pierwsze lato we własnym domu i ogrodzie zaczęłam wsadzać rośliny. Do obsadzenia około 30 m płotu. W związku z tym, że znam się na tym słabo i na pewno popełniłam sporo błędów proszę o podpowiedź co zmienić , co ewentualnie przesadzić, dosadzić itd...
    Od lewej do prawej w kolejności :1.salix integra'Hakuro Nishiki' przed nią jeżówki różowe i białe i floksy, lobelie skarłatne, 2.bebrberys jakś czerwono zielona odmiana to był już duży krzak więc nei wiem dokładnie jaki- przed nim 3 trzmieliny fortune'a emerald gold, 3. sosna bałkańska compakt gem4. z tyłu kilka odmian trzmielin - podarunkowe, które maja piąć się po płocie, z przodu barbula(będzie teraz kwitła na niebiesko, 5. znowu trzmieliny z tyłu, z przodu sumak octowy i przed nim 2 rozwary wielokwiatowe o fioletowych kwiatach, 6. perukowiec podolski czerwony, przed nim dzwonki dalmatyńskie białe 4 sztuki 7. Pięknotka bodiniera z tyłu z przodu nachyłki coreopsis lillico 5 szt, 8. dereń biały elegantisima przed nim fioletowe dzwonki dalmatyńskie 9. 25-letni modrzew, wokól którego połkolem mam obsadzone trawy ozdobne z tyłu wysokie jak np. miskant zebrinus, owies wiecznie zielony, proso rózgowate, przez niższe typu red baron czy turzyca graya po kępki kostrzewy sinej 10.śliwowiśnia o bordowych liściach przed nią juncus effucus spiralis 11.forsythia intermedia golden times 12. hibiscus syriacus oiseau blue 13.klon palmowy purpurowy malutki około 25 cm sadzonka potem pusta przestzreń gdzie wczesniej było drewno( około 2 m) i drugi klon palmowy tylko garnet 14. Tuja stara duża wys jakos 3 m, wystrzyżona przez nas na jajo na pniu, 15. tawuła spiraea chyba, kępa i kwitnie w dwóch kolorach rózowym i białym, potem tawuła na pniu - gałązki zwisaja, drobne biale kwiatki 16. pigwowiec japoński i na rogu lewym dwa różaneczniki.
    Pewnie straszny misz masz więc prosze o opinie.
    I jeszcze pytanie czy prusznik przezimuje w okolicach wrocławia, czy trzeba go chować na zimę?
    Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony