dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie Palisada - beton czy drewno?

    Witanko


    mam w planach zrobienie opaski z kwiatów, krzewów i małych drzewek wokół domu i ogrodzenia... jednak uwidziało mi się, że podniosę je ze 30 cm w górę... nie jest to zupełnym bezsensem dlatego, że zapobiegnie to gniciu moich przyszłych roślinek - bo wody i gliny u mnie na działce nie brak


    i teraz pytanko: palisada drewniana czy betonowa....


    drewniana - pewnie tańsza, ale wymaga zabezpieczenia, pewnie jakiegoś olejowania.... az czasem wymiany....

    betonowa - niby trwalsza, ale hm... sztuka o średnicy 10cm kosztuje 13-14 zł, co za mb daje 130 zł... ciut dużo bo mnie tego trzeba 70mn


    z czego robicie palisady? i gdzie je kupujecie (w okolicy Stolicy )

  2. #2

    Domyślnie

    dobre pytanie nitus.u mnie bedzie z kilometr takich obrzezy.juz mnie glowa boli ile kasy pojdzie.na poczatek chyba takie plastikowe wloze.widzialam u kogos niedawno.ale fajny i niedrogi pomysl chetnie wykorzystam, piszcie...

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    .... tyle, że mnie nie bardzo te z plastiku urządzają wiem, że mają kilka wysokości, bo mam taką prowizoryczną jako odgranicznik trawy przy dojściu do altany śmietnikowej...


    .... jak potrzebuję czegoś stabilnego.... nie wiem... może krawęzniki cięte na pół....

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Przecież już masz te krawężniki?
    Ja myślę, że one świetne będą

    U mnie w starym domu był murek z kamieni polnych A część z łupanego piaskowca
    Murek był sprzed wojny, więc to chyba dość wytrzymałe

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    Cytat Napisał OK
    Przecież już masz te krawężniki?
    Ja myślę, że one świetne będą

    U mnie w starym domu był murek z kamieni polnych A część z łupanego piaskowca
    Murek był sprzed wojny, więc to chyba dość wytrzymałe
    ale nie daje mi to spokoju


    krawężniki pójdą jako oporowe przy domu.... żeby nie brudziło mi opaski z kostki i elewacji... ale od frontu (czyli to co będzie częściowo widoczne - chciałabym cos inszego, ale nie mam jeszcze koncepcji

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    U nas te murki z kamienia były dookoła ogrodzenia właśnie. Na nich rosły rojniki i inne skalne, a dalej normalna ziemia i drzewa, krzewy, bo to dość szeroka opaska była

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ur.ka

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1

    Domyślnie lepsza palisada betonowa!

    Ja bym Ci odradzała palisadę drewnianą - za kilka lat będzie do wyrzucenia. Razem z pieniędzmi, które za nią zapłacisz (wiem, bo miałam). Lepiej betonowa - jest trwalsza. I choć teraz wydasz trochę więcej pieniędzy, to masz gwarancję, że nie zakwitnie Ja kupiłam palisadki firmy GardenDekor i jestem bardzo zadowolona
    infulka

  8. #8

    Domyślnie

    a ja kupuję kamień formak i niesort z ciecia kostki granitowej i bedę murować murki oporowe.
    Dla chcącego nic trudnego!

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pati25

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    macie jeszcze jakies pomysły?

  10. #10

    Domyślnie

    bylo




    jest



    beton raczej na wieki

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    ... nooo bardzo fajnie to wyszło można wiedziec co to takiego? Libet?

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Zrobiłam betonowy murek, by był trwały. Ale ten beton według mnie nie był ładny, zbyt ciężki i nienaturalny.
    Dlatego obsadziłam go roślinami, które spływają po nim kaskadowo i w dwa sezony całkowicie go zakryły.
    Murek przed obsadzeniem:



    dwa lata po:



    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    cze Tolusia

    właśnie byłam u Ciebie... i spisałam sobie to co pisałaś o roślinach od północnej strony domku

    ... co do palisady - pamiętasz gdzie kupiłas takie fajne słupki...bo one są duże.. pewnie ok 20 cm szerokości... i wysokie też są fajnie... pewnie z pół metra...

    oczywiście podmurówkę robiłaś?

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał nitubaga
    ... nooo bardzo fajnie to wyszło można wiedziec co to takiego? Libet?
    nawet nie wiem co za firma

    http://www.zpb.com.pl/57,10,341,palisady.html

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Nituś, te betonowe słupki montowali mi panowie, którzy układali chodnik z polbruku. Machnęli wszystko od razu. Po wkopaniu ta palisada ma teraz wysokość 40cm. Solidna jest, trzyma skarpę i zarośnięta roślinami jest ok.
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    Tolcia rzuć okiem...

    http://www.artbud.com.pl/produkt/696...-12x12-cm-szt/

    to coś takiego jest?

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    tak, to mniej więcej to, tylko u mnie są prostokąty
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  18. #18

    Domyślnie

    Mój znajomy zrobił sobie sam palisadkę betonową ...wykorzystał puszki po piwie ...co prawda nie jest za wysoka ,ale spoko to wygląda.

  19. #19

    Domyślnie

    Witam.
    A ja znalazłam na innym forum sposób "zrób to sam" na betonowe rolbordery.
    http://forumogrodnicze.info/viewtopi...=3218&start=28
    Zamierzam takie wykonać,potrzeba mi z 50mb

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał aneta1235 Zobacz post
    Witam.
    A ja znalazłam na innym forum sposób "zrób to sam" na betonowe rolbordery.
    http://forumogrodnicze.info/viewtopi...=3218&start=28
    Zamierzam takie wykonać,potrzeba mi z 50mb
    Dodatkowo możesz kupić barwnik do betonu i mozesz je miec np.w kolorze brązowym.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony