dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 27
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 537
  1. #201
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorbie
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4.018
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    341

    Domyślnie

    A widac takie pedraki na powierzchni ziemi czy w ziemi? To takie żółte?
    Bo u nas tez cos zaczyna żółknac w miektorych miejscach, ale sie zastanawiamy cy to nie domieszka gliny i mniej wilgoc sie trzyma

  2. #202

    Domyślnie

    Na prawdę mało miejsca zajmie to co się po płocie pnie. Wiciokrzew pomorski szybko zakryje ogrodzenie z siatki, ma dekoracyjne liście, ale zimą je straci. Za to bluszcz, nie, ale to w cień. Trzmieliny, może nie za szybko, ale pięknie osłonią ogrodzenie. Podobno mogą przemarzać, ale jeszcze tego nie zaobserwowałam. Polecam emerald'n gold. Po latach potrafi wyrastać nawet na 2m.

  3. #203
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorbie
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4.018
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    341

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorbie
    A widac takie pedraki na powierzchni ziemi czy w ziemi? To takie żółte?
    Bo u nas tez cos zaczyna żółknac w miektorych miejscach, ale sie zastanawiamy cy to nie domieszka gliny i mniej wilgoc sie trzyma
    Sasiad nam poradzil ze trzeba nawozic trawnik, nie tylko raz po zalozeniu ale kilka

  4. #204

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir
    Będzie drożej, ale efekt od razu. Jako lisciaste wybrać szybko rosnące gatunki (np. klony - Acer negundo, A.ginnala) lub szczepione wysoko (klon - Acer platanoides "Globosum"). Szybko rosną również trawy (częśc żywopłotu mozna zrobić z miskanta "Giganteus" - 2,5 m!)
    Zanim rośliny docelowe wysoko nie wyrosną, użyc do pokrycia siatek ogrodzenia pnacza (powojnik tungucki, chmiel, rdest Auberta, kokornak, winobluszcz, winorośl japońską, winnik), a miedzy krzewy wsiać wysokie rośliny jednoroczne (słonecznik, mietelnik, ślazówka, mallope) i posadzić wielkie byliny (topinambur, słoneczniczek szorstki, rudbekia naga, floksy).
    Jak krzewy sie rozrosną, bez żalu usunąć.

    Przeciez co to za ogród, który normalny wygląd będzie miał dopiero za 15 lat?
    Witam serdecznie

    dopiero zaczynam tworzenie wymarzonego ogrodu na powierzchni 1500m2
    mam oczywiście mnustwo pomysłów odnośnie roslin, które miałyby tam rosnąć, ale nie chciałabym stworzyć zielonej masakry
    Mam prośbę o jakieś sugestie odnośnie brzozy, która rośnie centralnie na środku ogrodu a nie mam zamiaru jej ścinać. Czy można ją np przyciąć z góry? A może obsadzić krzewami, lub bylinami, trawą jaką? Tylko czy cos urośnie? Po lewej stronie brzozy jest górka pobudowlana, którą usilnie przekształcam w skalniak / walka z gruzem, perzem i skrzypem /. Przed górką skalniakiem posadziłam trzy cyprysiki lawsona, przed nimi w grupach azalie, krzewuszki i berberysy a na zakończenie trzmielinę i funkie. Po prawej stronie brzozy jest ok 8 m do ogrodzenia. Niestety nie mogę wkleić fotki jak to wygląda, ale będę wdzięczna za wszelkie sugestie

  5. #205
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Kapibara:
    Co to za "skalniak" z azaliami i funkiami?

    Brzozy bym nie przycinała, tylko urzadziła wokół niej rabatę z trawami ozdobnymi urozmaiconymi nieco berberysem i jałowcami. Ta rabata moze mieć kształt wstęgi przecinającej trawnik w poprzek i dzielącej wnętrze ogrodu na dwa mniejsze

  6. #206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir
    Kapibara:
    Co to za "skalniak" z azaliami i funkiami?
    Dziękuję Elfir!

    To podzielenie ogrodu nawet mi sie podoba, tym bardziej że to planowana część wypoczynkowa / leżaczek, kawusia /.
    Zapomniała dodać, że ta brzoza jest vis a vis wejścia na przyszły taras / obecnie wylewka betonowa / więc zamarzyło mi się coś kwitnącego. Berberysy jak najbardziej, bo ładne, kwitną, pachną i owoc też jest. Ale co jeszcze? Mam własnego chowu bukszpany, jałowce płożące / nie znam odmiany /,migdałka, trzmieiny, funkie, rozchodnik. Bardzo podobają mi się hortensje i budleja, ale chyba niezbyt pasuje? Trawy planuję trochę dalej, muszę czymś zasłonić wywiewy z oczyszczalni, bo jak powieje z zachodu, to...

    Azalie i funkie są przed górką, na samej górce rozkładający się pień czereśni,kamienie i wspomniane wcześniej zielsko.

    Obłożyłam się literaturą, gdzie wszystko wygląda tak pięknie i regularnie, a wychodzi na to, że nie potrafię nawet zacząć...

  7. #207
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    buddleja pasuje, jak najbardziej, ale powinna być posadzona w słońcu, więc zwróc uwagę, gdzie rzuca cień dom i brzoza.
    Do buddleji pasują róże okrywowe, trawy, rozchodniki, perowskia, lawenda, kocimiętka, szałwie, bylice, mikołajek

  8. #208

    Domyślnie

    Kocimiętka? Sierściuchy oszaleją z radości i może odpuszczą krzewuszcze

    dziękuję!

  9. #209

    Domyślnie

    A co mają koty do krzewuszki?
    W tym roku wysiałam dopiero kocimiętkę i jestem ciekawa reakcji naszego kota

  10. #210

    Domyślnie

    Nie wiem, chyba zapach kwiecia im się spodobał, bo obydwa sierściuchy oskubały pół krzewu

  11. #211
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorbie
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4.018
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    341

    Domyślnie

    Oj, chyba wszyscy ogladaja jak rosliny rosna... nikt nic nie potrzebuje, kazdy wpatrzony w swoj ogrod...

  12. #212

    Domyślnie

    Czym obsadzić oggrodzenie z saitki - ale na zewnątrz, od strony drogi ?

    Niestety od frontu mam ogrodzenie z siatki - do tego dość liche, cienka siatka - takie jak stosuje się pomiędzy sąsiadami. Miala to być prowizorka, ale pozostanie pewnie na ładnych kilka lat, jak nie dłuzej.
    Od wewnatrz - strony ogrodu mam nasadzone trochę żywotników ze złotymi przyrostami i na ich tle sadzę różne kolorowe i kwitnące krzewy.
    Chciałabym jednak posadzić coś także od strony drogi, aby zamaskować tę paskudna siatkę oraz ją zabezpieczyć poprzez utrudnienie dostępu, bo obecnie bardzo łatwo ją uszkodzić. Coś co dość szybko rośnie i żeby też jakoś wyglądało w zimie. Myślę o żywopłocie, bo pnącza raczej zbyt obciążą tę siatkę i w zimie nieciekawie wyglądają. Siatka ma wysokość ok.1,6 m.
    Zastanawiam się nad: ligustrem (tylko trzeba przycinać i formować, a nie mamy doswiadczenia oraz raczej mało czasu), berberysem dereniem, śnieguliczką, różą pomarszczoną oraz jakimiś zywotnikami lub iglakami.
    Ogrodzenie jest od strony zachodniej. Planowana droga będzie dość szeroka, więc jest miejsce na taki "przedogródek", na razie jest wstępnie utwardzona.

  13. #213
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    berberys "Erecta", "Helmond Pillar" - kolumnowa forma, kolczaste, wiec psy nie beda podlewac, dosc pospolite wiec nikt nie ukradnie.

  14. #214

    Domyślnie

    Ja mam ziemię bye jaką piaszczystą- i rosną derenie, berberysy, lawendy, nawet dagezja idzie w górę, do tego myślę że wszystkie odmiany sosny też na byle czym będą rosły a tu obrazek dla oka.
    -taki żywopłot mało formowalny.
    Dla chcącego nic trudnego!

  15. #215
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jak ktoś ma kwaśną glebę próchniczną i dośc ciepły mikroklimat to moze się pokusić o taki żywopłot

  16. #216
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aka z Ina
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    6.178
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    167

    Domyślnie

    zaznaczę sobie ten temacik

    ja dzięki Elfirkowi mam bardzo zróżnicowany żytwopłot składajacy sie z przeróżnych drzew i krzewów, zarowno liściastych jak i iglastych i jestem z tego bardzo zadowolona

  17. #217

  18. #218
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aka z Ina
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    6.178
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    167

    Domyślnie

    za duże roślinki jeszcze nie sa, ale zapraszam do mego dziennika

  19. #219

    Domyślnie

    Nie dam rady wkleić zdjęcia ale można obejrzeć mój 2 letni żywopłot z pęcherznicy zielonej, czerwonej i złotej w ten sposób: onet.pl foto - katalog - i w wyszukiwarkę wpisać fotostar.Są tam zdjęcia moje i nie moje,u dołu jest zdjęcie kwitnącej wiosną pęcherznicy i potem z sierpnia.
    JERZYSTAR

  20. #220
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aka z Ina
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    6.178
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    167

    Domyślnie

    Cytat Napisał magos
    pokaż
    byłeś/byłaś??????

Strona 11 z 27

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony