dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 6
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 102
  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOTO
    Cytat Napisał izat
    niech tą ścianę postawi Ci człowiek, który się na tym zna
    no chyba, że chcesz, żeby się u Ciebie uczył .....
    Popieram.
    W troche inny sposób spróbuje pokazać na co musisz uważać

    .
    .
    - aby wełna nie zamokła od deszczu.
    .
    .
    No własnie ... a jak to z tą wełna. Prosiłbym o doświadczenia. Bo o tym iz wełna musi byc sucha słysze nei pierwszy raz. radzono mi aby po zakupie (bo ja teraz kupuje wszelkie materiały) wełna była przechowywana w pomieszczeniu.. Ok, mam takie możliwości.

    Jednak w hurtowni ktorej byłem wełna przechowywana jest obecnie na otwartym planu (Rockwool- Rockton) ..Jest ona co prawda w foli..ale czy woda nie ma szans dostac sie do środka. Wielu z Was na pewno kupowało taką wełnę i wie czy jest ona bezpieczna czy nie
    czas na troche odpoczynku

  2. #82

    Domyślnie

    Czy jest zabezpieczona na całej powierzchni zewnętrznej ?

    Ściana 3W powinna chyba mieć .... pustak - wełna/styro - pustka - pustak.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  3. #83

    Domyślnie

    No wiec skład jest naprawdę baaardzo duży.. widziałem tą wełnę tylko zdala..Jeżeli zadam pytanie to pewnie usłysze że jest szczelnie zapakowana.. ciekawe tylko jak to wylgada w praktyce
    czas na troche odpoczynku

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    nie wiem ja ty to liczyłeś ale styropian 20 cm będzie na pewno tańszy od muru osłonowego 12 cm, styropian teraz można kupić po 100-110zł/m3 żaden pustak tak tanio nie kosztuje, nawet gdybyś sprzedał okazyjnie pól darmo swoje pustaki starczy ci z tego na 20 cm styropianu
    Nie rozumiem dlaczego tak przekonujesz do styropianu? Może dawor chce mieć wełnę? Przy ścianie 3W to bardzo rozsądne rozwiązanie.

  5. #85

    Domyślnie

    Ok, ściany 3W juz nie zmienie. Musze tylko dopracowac technologię

    Mam kilka istotnych dla mnie (choc moze głupich pytań). NIe znam sie na tym ale te kwestie jeszcze mnie gnębią. Prosiłbym o odpowiedź nawet jeżeli pytanie jest dla Was głupie

    1. Kie licho przy fundamencie 3 warstwowych pakuje sie pomiędzy bloczki styropian. Co on ma izolowac i co wałsciwie w ten sposób mozna osiagnąc?

    2. Przy fundamecie 3W jeden bloczek stawia sie na sztorc czyli 24 cm w góre. To jedna warstwa, z drugiej strony są 2 bloczki połozone normalnie. Mamy przez to chyba jedna wiecej warstwe zaprawy.. Czy to poprzez uzywanie wiekszej warstwy zaprawy na jeden scianie wyprowadza sie poziom w tej kwestii?

    3. Jak generalnie wyglada ściana 3 warstwowa przy zastosowaniu dwóch 5 cm warstw welny. Generalnie nie wiem jak sie układa tą wełnę dwuwarstwowo

    4. O co chodzi z tymi kotwami ? Jakie one muszą byc , jak wykonane aby nie było mostków termicznych.

    Wiem ze jak to ma wygladac to musi wiedziec wykonawca.. Ale ja tez chce wiedziec aby móc go kontrolowac.

    Z góry dzieki za odpowiedz, jak to zrozumiem to przestane meczyc (na jakis czas )
    czas na troche odpoczynku

  6. #86
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    wątpliwości masz, ale czytać (ze zrozumieniem), szukać, googlować umiesz?
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    wątpliwości masz, ale czytać (ze zrozumieniem), szukać, googlować umiesz?
    A ty jestes alfą i omegą we wszystkim? Rozumiem ze nikt w niczym nie musi Ci pomagac bo wystarczy że użyjesz google i wszystko wiesz i potrafisz..

    Ja zgadzam sie z tym co tu kiedys ktos napisł.. Artykuły w czasopismach (na stronach www) są sponsorowane i nie mozna im w 100% ufac.. Dlatego pytam na forum
    czas na troche odpoczynku

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawor
    Cytat Napisał Barbossa
    wątpliwości masz, ale czytać (ze zrozumieniem), szukać, googlować umiesz?
    A ty jestes alfą i omegą we wszystkim? Rozumiem ze nikt w niczym nie musi Ci pomagac bo wystarczy że użyjesz google i wszystko wiesz i potrafisz..

    Ja zgadzam sie z tym co tu kiedys ktos napisł.. Artykuły w czasopismach (na stronach www) są sponsorowane i nie mozna im w 100% ufac.. Dlatego pytam na forum
    Jak przeczytałem Twojego maila ... to radzę Ci zbuduj ścianę 2W.
    Wszystkie technologie są dobre ... Ale 2W jest najbardziej odpowrna na błędy. (to moja opinia).
    Ściana 3W jest najbardziej skomplikowana w wykonaniu i można popełnić sporo błedów.

    Jeden bład to czasami dużo większe straty niż 1 cm styro na ścianie ...
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  9. #89
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    pięć sekund

    użyj do wyszukiwarki słów kluczy i znajdziesz
    jak się nie uda, to może raczej znajdź naprawdę dobrego kiera, zapłać mu dobrze, a on Ci wszystko powie i przypilnuje
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  10. #90

    Domyślnie

    A czy ta szczelina wentylacyjna pomiędzy styropianem a ścianką osłonową musi być? Wszędzie piszą że jest konieczna ale przecież gdybym przykleił na styropianie płytki klinkierowe to prawie tak samo jak by cegła klinkierowa przyłożona bez szczeliny do styropianiu.

  11. #91
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    prawie robi wielką różnicę
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  12. #92

    Domyślnie

    nie wnikam w forumowe kłótnie

    mam 3w, 24 silikaty, 15 cm wełna, elewacja silikatowa

    jest bardzo ciepło

    nie prawda że drożej, miałam w hurtowni budowlanej wyliczone materiały na 2w i 3w i cena była identyczna, murarz wziął więcej, ale już ocieplił dom, więc nie płacilem innej ekipie za ocieplenie...

    dlaczego silikaty, rodzice mają kilkadziesiąt lat z tego dom bez ocieplenia (2 cegły) i nie ma ani kropki grzyba, a ja mam małe dzieci i to był argument


    dlaczego 3w, bo u sąsiada facet oparł rower i tynk odpadł...

  13. #93
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    a kto tu się kłóci?
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  14. #94

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    prawie robi wielką różnicę
    Hmmm... no to szkoda - taka ścianka klinkierowa i szczlina to razem 15 cm. W przypadku wełny to rozumię ale styropian raczej słabo przepuszcza parę wodną więc nie powinno być za bardzo co odparowywać.

    To może dobrym rozwiązaniem byłyby płytki klinkierowe klejone do styropianu? Jakie wady ma takie rozwiązanie? Jak to może wyjść cenowo?

  15. #95
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    przy murowaniu nie trzeba strasznie dbać o szczelinę, bo tworzy się niejako "sama", wystarczy krzywo i niechlujnie murować

    Ty chcesz kleić do styo, a jak te styro ma się trzymać?
    trzeba kołkować i zrobić lepsze podłoże pod klejone płytki (np 2x siatka)
    a wtedy to jaka ściana 3W?
    2W z przyklejoną płytką klinkierową
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  16. #96

    Domyślnie

    Ja nie potrzebuję ściany 3W a jedynie ścianę która wygląda jak wybudowana z cegły (do wysokości 2,5m). Szukam najlepszego rozwiązania. Ściana 3W z cegłą na zewnątrz będzie o 15cm grubsza - nie jest to mało. Ciekaw jestem jakie są wady płytek klinkierowych? Czy to jest trwałe? Czy nie będą odpadać?

  17. #97

    Domyślnie

    Cytat Napisał am76
    Ja nie potrzebuję ściany 3W a jedynie ścianę która wygląda jak wybudowana z cegły (do wysokości 2,5m). Szukam najlepszego rozwiązania. Ściana 3W z cegłą na zewnątrz będzie o 15cm grubsza - nie jest to mało. Ciekaw jestem jakie są wady płytek klinkierowych? Czy to jest trwałe? Czy nie będą odpadać?
    http://www.dryvit.pl/?a=faktury&b=0&c=62&id=240&sid=0
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  18. #98

    Domyślnie

    Styropian chyba też w jakimś małym stopiu jest w stanie pociągnąć trochę wody w dogodnych warunkach. Ale jak rozumię nie jest to szczególnie istotne? Mam nadzieję że oddychanie i/lub inne czynności fizjologiczne mu nie zaszkodzą.

  19. #99

    Domyślnie

    W ścianie trójwarstwowej ile powinna wynosić pustka wentylacyjna? Mam 12 cm wolnego miejsca na wełne i pustke.
    2 cm pustki + 10 wełny? Jak radzicie?
    Ciesz się w życiu drobiazgami, bo któregoś dnia możesz spojrzeć za siebie i zobaczyć, że były to rzeczy wielkie.

  20. #100

    Domyślnie

    Jak duży dom i czym chcesz grzać ? 10 cm wełny na ścianę to trochę mało .

Strona 5 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony