dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mariusz0110

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    chełm
    Posty
    3

    Domyślnie Czym przymocować słup stalowy do betonu

    Witam może trochę nie w tym temacie zakładam ale wiem że tutaj są naprawdę dobrzy fachowcy i mi pomogą, chodzi o to że będę budował garaż i nie wiem jak umocować słup stalowy ze stopą do fundamentu czy wypuścić w fundamencie gotowe gwinty czy potem wywiercić i założyć kotwy? 1 konstrukcja składa się z 2 słupów profil zamknięty 120x120 wys 4,5m no i na słupach leżeć ma kratownica rozstaw między słupami to 10m co będzie lepsze te gwinty czy kotwa i jaką średnicę zastosować pręta i kotwy doradźcie coś !!

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kubencki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-850
    Posty
    278

    Domyślnie

    Witaj. Radziłbym jednak najpierw wybetonować stopę a następnie wywiercić w niej otwory po przypasowaniu słupa i wkleić szpilki na żywice. Dla świętego spokoju dałbym 4 szpilki 14mm osadzone w otworach o średnicy 16mm. Przyjmuje że słup oparty bedzie na poziomej płaszczyźnie fundamentu. Jeśli jest inaczej to należałoby policzyć nośność łączników na ścinanie. Ogólnie w słupie występował będzie na pewno moment będzie działał na połączenie stopy z fundamentem. Z rysunkiem i zestawieniem obciażenia byłoby łatwiej

    Pierwszy mój post na forum huh.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kubencki Zobacz post
    Pierwszy mój post na forum huh.
    I jaki odważny.
    Obiekt o rozpiętości 10m i wysokości 4,5m, to raczej nie budka z piwem, którą można zrobić tak jak się komuś wydaje.
    Sposób zakotwienia powinien być opisany w projekcie i tego radzę się trzymać.
    Ze względów wykonawczych łatwiejsze będzie zastosowanie kotew wklejanych - wielkość powinna być określona przez projektanta.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kubencki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-850
    Posty
    278

    Domyślnie

    Właśnie dlatego wspomniałem o momentach i rysunkach. O wiele łatwiej byłoby się określić a nawet przeliczyć sposóc kotwienia.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony