dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 102
  1. #1

    Domyślnie Sciana trójwarstwowa

    Witam wszystkich i prószę o poradę - zdecydowałem się na wybudowanie domu z pustaka żużlowego pustak 25cm, styropian 7 cm i pustak 12cm mam takie pytanie czy pustak 12cm dać od środka czy na zewnącz

  2. #2

    Domyślnie

    Na zewnątrz.
    O Jezu kto Ci to wymyślił ?
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    od środka, zawsze to ciekawiej
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Nie mogę się powstrzymać. Barbossa jesteś wielki.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  6. #6

    Domyślnie

    no właśnie z tymi żartami trzeba ostrożnie panowie

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    Barbossa jeszcze ktoś uwierzy w to co piszesz, dawaj na przyszłość jakieś znaki, zmruż oko albo coś podobnego
    bez znaków daje więcej do myślenia, a o to w gros przypadków mi chodzi
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  8. #8

    Domyślnie Re: Sciana trójwarstwowa

    Cytat Napisał zin2
    Witam wszystkich i prószę o poradę - zdecydowałem się na wybudowanie domu z pustaka żużlowego pustak 25cm, styropian 7 cm i pustak 12cm mam takie pytanie czy pustak 12cm dać od środka czy na zewnącz
    Nie wiem czy pustak żuźlowy jest tak tani ... ale kiedyś używało sie go do budowy budynków gospodarczych.

    Jeśli zakładałeś ścianę 3W to lepiej 2W (jak pisali poprzednicy: cieplej i taniej) ale np. z Silki
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  9. #9

    Domyślnie

    Popieram budowę ściany 3W - jeśli tak masz w projekcie.

    Nie popieram budowy z pustaka żużlowego.

    12 cm. powinno być na zewnątrz. Jednak mój rodzinny dom jest tak zbudowany, że ten pustak 12 cm. jest od wewnątrz i i jest ten dom 3-piętrowy a mieszkam tam blisko 20 lat. Wszystkie obrazy, szafki i inne wiszą idealnie i uwielbiam swój dom. Niemniej jednak jakbym mógł (tzn. jakbym miał w projekcie) to ten pustak 12cm. dałbym na zewnątrz.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał nieosiagalny
    Popieram budowę ściany 3W - jeśli tak masz w projekcie.

    Nie popieram budowy z pustaka żużlowego.

    12 cm. powinno być na zewnątrz. Jednak mój rodzinny dom jest tak zbudowany, że ten pustak 12 cm. jest od wewnątrz i i jest ten dom 3-piętrowy a mieszkam tam blisko 20 lat. Wszystkie obrazy, szafki i inne wiszą idealnie i uwielbiam swój dom. Niemniej jednak jakbym mógł (tzn. jakbym miał w projekcie) to ten pustak 12cm. dałbym na zewnątrz.
    To która ściana jest u Ciebie kontrukcyjną ? Ta wewnętrzna 12 cm ? TYLKO ?

    Ciekawa rzecz opisz proszę dokładniej te technologię (u Ciebie).
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  11. #11

    Domyślnie

    Przy ścianie 3W nie będzie ani cieplej,ani taniej.Zapytaj murarza ile weźmie za 3W a ile za 2W.
    Ja kiedyś też byłem namaiwiany na 3W,a teraz (po konsultacjach z moim architektem i sprawdzonymi ekipami budowlanymi) widzę, że ktoś chciał mnie wprowadzić w błąd.
    Buduję z Phorotermu 25 + wełna.
    Jeśli chcesz, żeby dom był ciepły zainwestuj lepiej w rekuperator i went.mech.
    a dobra 2W jest o niebo lepsza od 3W (no chyba, żeto będzie ceramika+wełna+klinkier -ale koszty Cię zjedzą).
    Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mistic_2005
    ..
    Ja kiedyś też byłem namaiwiany na 3W,a teraz (po konsultacjach z moim architektem i sprawdzonymi ekipami budowlanymi) widzę, że ktoś chciał mnie wprowadzić w błąd.
    ...
    Jeśli chcesz, żeby dom był ciepły zainwestuj lepiej w rekuperator i went.mech.
    a dobra 2W jest o niebo lepsza od 3W (no chyba, żeto będzie ceramika+wełna+klinkier -ale koszty Cię zjedzą).
    głupoty Waść prawisz
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mistic_2005
    ... a dobra 2W jest o niebo lepsza od 3W ...
    a czym sie ta "lepszość o niebo" objawia ?

    chyba Ci sie cos pomerdało ...

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOTO
    To która ściana jest u Ciebie kontrukcyjną ? Ta wewnętrzna 12 cm ? TYLKO ?

    Ciekawa rzecz opisz proszę dokładniej te technologię (u Ciebie).
    NIe do mnie pytanie ale odpowiem 12-jest niby konstrukcyjna. Pisze niby bo wieniec musi siadać na obu wiec czesciowo osłonowa przenosi obciązenie czesciowo ta niby konstrukcyjna.
    Konstrukcja ścian znanana szczególnie wśród budujących na zasadzie " pod sklepem [wiejskim z tanim winem] powiedzieli ze tak sie buduje to i ja tak postawie".
    Parę lat tamu jak byłem na studiach kolega pojechał do rodziny na wieś gdzie własnie murarz zaczynał "stawienie" domu w tej odrócownej 3W i chcial im wytłumaczyć co i jak i po co grubsze w środku, nie dało rady zakrzyczeli go ze "pod sklepem powiedzieli".

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mistic_2005
    Przy ścianie 3W nie będzie ani cieplej,ani taniej.Zapytaj murarza ile weźmie za 3W a ile za 2W.
    Ja kiedyś też byłem namaiwiany na 3W,a teraz (po konsultacjach z moim architektem i sprawdzonymi ekipami budowlanymi) widzę, że ktoś chciał mnie wprowadzić w błąd.
    Buduję z Phorotermu 25 + wełna.
    Jeśli chcesz, żeby dom był ciepły zainwestuj lepiej w rekuperator i went.mech.
    a dobra 2W jest o niebo lepsza od 3W (no chyba, żeto będzie ceramika+wełna+klinkier -ale koszty Cię zjedzą).
    uśmiałam się z każdego Twojego zdania
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    Cytat Napisał Mistic_2005
    ..
    Ja kiedyś też byłem namaiwiany na 3W,a teraz (po konsultacjach z moim architektem i sprawdzonymi ekipami budowlanymi) widzę, że ktoś chciał mnie wprowadzić w błąd.
    ...
    Jeśli chcesz, żeby dom był ciepły zainwestuj lepiej w rekuperator i went.mech.
    a dobra 2W jest o niebo lepsza od 3W (no chyba, żeto będzie ceramika+wełna+klinkier -ale koszty Cię zjedzą).
    głupoty Waść prawisz

    A co jest tej wypowiedzi głupotą?
    To,że odradzam 3 wartstwówkę z BK i polecam 2W z ceramiki z wełną lub styropianem?
    BK jest kruchy i trzeba go wszędzie(np.przy domach z poddaszem) żelbetem wzmacniać, a żelbet to mostki termiczne (najczęściej w BK).
    Poczytaj więce o właściwościach materiałów (choć BK ma lepszewłaściwości cieplne od ceramiki to 3W z BK to przesada)
    Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał izat
    Cytat Napisał Mistic_2005
    Przy ścianie 3W nie będzie ani cieplej,ani taniej.Zapytaj murarza ile weźmie za 3W a ile za 2W.
    Ja kiedyś też byłem namaiwiany na 3W,a teraz (po konsultacjach z moim architektem i sprawdzonymi ekipami budowlanymi) widzę, że ktoś chciał mnie wprowadzić w błąd.
    Buduję z Phorotermu 25 + wełna.
    Jeśli chcesz, żeby dom był ciepły zainwestuj lepiej w rekuperator i went.mech.
    a dobra 2W jest o niebo lepsza od 3W (no chyba, żeto będzie ceramika+wełna+klinkier -ale koszty Cię zjedzą).
    uśmiałam się z każdego Twojego zdania

    W takim razie proszę o argumentacje dlaczego 3W (BK+styro+BK)jest lepsza od 2W(Poroterm+wełna).
    Rozwiej więc moje "śmieszne zdania" w pył...
    Czy domz 2W (j.w.)z rekuperatorem i wen.mech. będzie zimniejszy i mniej oszczędny niż DOM z 3W z BK bez reku?
    Dowody proszę ...
    Pieniądze "zaoszczędone" na material i robociźnie 3W lepiej zainwestować w inny sposób
    Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzoza
    Cytat Napisał Mistic_2005
    ... a dobra 2W jest o niebo lepsza od 3W ...
    a czym sie ta "lepszość o niebo" objawia ?

    chyba Ci sie cos pomerdało ...

    Nie porównuję 2 i 3 W ogólnie.
    Porównuję BK ze styro 3W z 2W ceramiką+wełną.
    Czy się mylę?
    Po co robić zbędną warstwę z BK (trzecią) jak można zastosować inny lepszy materiał?
    Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi

  19. #19

    Domyślnie

    Drogi Forumowiczu,
    po pierwsze, ludzie budujący ściany 3W, przynajmniej Ci bardziej świadomi, robią to nie dla większych oszczędności, bo ściana osłonowa nie stanowi o tym
    wykonuje się ją między innymi po to, aby mieć "twardą, sztywną" ścianę, czego nie zapewnia ani wełna ani styro
    decydujący się na klinkier robią to dla estetyki, taka ściana im się właśnie podoba
    po drugie, reku i wentylacja mechaniczna nie służy do oszczędności ale do zapewnienia większego komfortu
    jak poczytasz jeszcze troszkę forum i wyselekcjonujesz odpowiedzi, to Twoje śmieszne zdania rozwieją się w pył
    pozdrawiam
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał izat
    Drogi Forumowiczu,
    po pierwsze, ludzie budujący ściany 3W, przynajmniej Ci bardziej świadomi, robią to nie dla większych oszczędności, bo ściana osłonowa nie stanowi o tym
    wykonuje się ją między innymi po to, aby mieć "twardą, sztywną" ścianę, czego nie zapewnia ani wełna ani styro
    decydujący się na klinkier robią to dla estetyki, taka ściana im się właśnie podoba
    po drugie, reku i wentylacja mechaniczna nie służy do oszczędności ale do zapewnienia większego komfortu
    jak poczytasz jeszcze troszkę forum i wyselekcjonujesz odpowiedzi, to Twoje śmieszne zdania rozwieją się w pył
    pozdrawiam
    Po pierwsze:
    - w nie neguję ścian 3W,pisałem tylko w kwestii lepszej inwestycji przy podobnych nakładach finansowych.Rzuć proszę okiem na statystyki- kogo stać na 3W,
    Po drugie:
    - klinkier służy do estetyki domu - tego też nie negowałem -ale jeśli koszt 3W z BK (samych materiałów)wyniesie około 200 zł, to dla "oszczędnych" dodatkowo sto złotych za metr klinkieru to spory wydatek.
    Po trzecie"
    - tward,sztywna ściana a co będziesz spał na niej że musi być twarda? Ściana ma być ciepła fachowcu
    Po czwarte:
    - rekuperator to komfort i odzysk ciepła, świeższe powietrze i co najważniejsze niższe rachunki za ogrzewanie itp.
    NIE WIESZ? POCZYTAJ OSTATNI NUMER MURATORA-artykuł: "Nie bój się wentylacji".

    A tak na marginesie "fachowcu" masz ścianę 2 czy 3 warstwową? A może nie budowałeś jeszcze domu

    Pozdrawiam serdecznie i proszę o mniej emocji
    Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony