dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 102
  1. #41

    Domyślnie

    dawor
    Tej wełenki to trochę mało....7 cm....to ledwie wymogi spełni...
    Tak ze 12 cm. to minimum, by się bawić w te koszta, ale wtedy dochodzimy do prawdy o jeszcze jednym ukrytym koszcie ściany 3W. Ściana fundamentowa musi byyć odpowiednio szeroka by ścianę osłonową na czymś postawić. A to koszt. A jakby tak chcieć zgodnie ze sztuką ocieploną ścianę fund. to ona też powinna mieć 3W. No i spirala kosztów się nakręca.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  2. #42

    Domyślnie

    Witam.. Dzięki wszystkim za odpowiedzi na moje pytanie. Materiału już nie zmienię bo jest już kupiony Dom jest podpiwniczony bloczki 38 cm .szczególnie dziękuje Barbarosie który nic nie wnosi do tematu może jest maskotką na tym forum .Powodzenia w nowym roku życzy zin2. Proszę o dalsze opinie w tym temacie.

  3. #43

    Domyślnie

    No z tymi fundamami to racja...

    Jednak 12 cm to moim skromnym zdaniem to duuzo.. bo sciana miałaby 12+12+19+2 cm szczeliny.. czyli ok 45 cm...Tyle ze ja sie na tym nie znam

    45 cm to dużo więcej niz nawet długość bloczka betonowego...

    Z nadprozami jeszcze sobie nie poradziłem bo dopiero w marcu ruszam..I wspomniany problem fundamentu mam przed soba.. nie wiem jeszcze jak to zrobic zeby wyszło dobrze i jak najtaniej ...
    czas na troche odpoczynku

  4. #44

    Domyślnie

    Ściana fund.: 24 cm. bloczek, 10 cm. styro, bloczek fund. 12 cm. w poprzek.
    Na to nakładasz 19 cm. PTH, wełnę nad styro z fund. i ścianę osłonową nad bloczkiem fund. 12 cm.

    Jedna z możliwości.

    Pozdrawiam.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  5. #45

    Domyślnie

    hmmm....musze to przemyslec...przeliczyc ile by bloczków wypadało na 1 fundamentu...

    ale schdzimy z tematu...na pewno są tu tematy o fundamentach tego typu..musze poszukac..

    zastanawiam sie tylko nad tą watą...moze faktycznie wziac 10 cm...bo 50mm to minum i moze mi spondolic to na co liczę w związku z 3W..
    czas na troche odpoczynku

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOTO

    Ale ten wieniec spajający 2 ściany to jeden wielki mostek termiczny.
    Za takie określenie pod "tamtym sklepem" pewnie po uszach bys dostał

    To z kolega i sklepem to przykład osobiście 2 razy spotkałem równiez z tego typu ściana.Ovczywiście rozwiązanie jest złe, ale jak widać znane w sporej częsci kraju.

  7. #47

    Domyślnie

    A mi tata kazał zrobić 3W i go posłuchałem.

    Fundament również 3W.

    I nawet strop ze skosami wylałem:

    Fakt, budowałem w czasie, kiedy w wykonawcach przebierało się jak w ulęgałkach.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  8. #48

    Domyślnie

    No t Ty Cypek masz już za sobą wszystkie tematy związane z "mostkami termicznymi" przy ścianie 3W. Jak przy takiej ścianie robi się te nadproża aby nie mostkowały......a i z wątków wyżej doszły jeszcze wieńce.

  9. #49

    Domyślnie

    Nie wiem, wyszedłem z założenia, że to musi wiedzieć mój wykonawca, kierownik budowy i ojciec. Ta św. Trójca wystarczyła. Wiem jedno, od dołu do samej góry jest ciągłość wełny i ściany osłonowej - żaden strop jej nie przerywa (tylko płyty balkonowe)
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  10. #50

    Domyślnie

    Cypek, widzę ze chyba bedę budował w takiej technologii jak Ty

    Napisz cos więcej o fundamentach (z czego, jaka technologia) no i ścianie 3W - z czego sie składa...


    No i na co mam zwracac szczególną uwagę ... z góry dzięki..

    Rozumiem ze jestes zadowolony ??!!
    czas na troche odpoczynku

  11. #51

    Domyślnie

    Zobacz moja stronę o budowie - link w stopce.
    Fundament 3W z bloczków i styro.
    Ściana 3W (PTH 25 + 2 x 5 cm wełny+ 2 cm pustki + 12 cm PTH + tynk ciepłochronny)
    Zadawaj szczegółowe pytania, będzie mi łatwiej.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mistic_2005
    Wolisz Silkę - Twoja sprawa -pewnie "ekologiczność"Cię przekonała
    Nie. Prawie wcale.
    Przekonuje mnie to:
    - najlepszy materiał konstrukcyjny (wytrzymały) - sciana z silki może mieć 15 cm grubości
    - brak grzyba
    - duże tłumienie hałasu (największe chyba poza ścianą z betonu)
    - duża akumulacyjność ciepła (największa chyba poza ścianą z betonu)

    Cytat Napisał Mistic_2005
    Styropian-hmmm-tu też pytanie -brak kasy na wełnę czy Twoja poradzająca wiedza,
    Cena + brak przekonania do efektu "oddychania ściany". (ale jeszcze nie czuje tematu tzw. "stanu rosy" - ale się dokształcę )

    Cytat Napisał Mistic_2005
    a nie ty masz bloczki keramzytowe- wiesz nie wiem jak wyglądają więc się nie wypowiem bo jeszcze je z dachówką pomylę i w domu będziesz miał ubaw podczas oglądania Sylwestra z TVN
    Obrażaniem mnie nic nie zyskasz. Ja się nie obrażam. Wiem, że napisałeś to w desperacji. I że możemy jeszcze kiedyś podyskutować merytorycznie. Jak ochłoniesz

    Cytat Napisał Mistic_2005
    Nic ja spada się pobawić - bo mam dopiero 30 lat więc nic nie wiem o życiu,a co dopiero obudowaniu

    NATO - baw się dobrze dziadku
    Ty masz aż tyle lat ?
    dlaczego nie porozmawiasz merytorycznie. Tylko próbujesz zgryźliwością przekonać mnie do swoich racji. Tu nikt nie wygrywa ale wiele osób czeka na argumenty i rzeczową dyskusje i wybiorą to rozwiązanie które dla nich będzie lepsze.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar
    Cytat Napisał NOTO

    Ale ten wieniec spajający 2 ściany to jeden wielki mostek termiczny.
    Za takie określenie pod "tamtym sklepem" pewnie po uszach bys dostał

    To z kolega i sklepem to przykład osobiście 2 razy spotkałem równiez z tego typu ściana.Ovczywiście rozwiązanie jest złe, ale jak widać znane w sporej częsci kraju.
    Straszne .... tyle pracy tam włożyli a efekt taki słaby.
    W sumie to powinieneś się cieszyć że z życiem uszedłeś. Bo albo jedna albo druga strona herezje głosi A za herezje na wsi to sztachety idą w ruch.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  14. #54

    Domyślnie

    Idźcie dajcie sobie po strzale i nie przeszkadzajcie w dyskusji.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cypek
    Idźcie dajcie sobie po strzale i nie przeszkadzajcie w dyskusji.
    Alez Ty nie rozumiesz My jesteśmy zgodni .... stoimy naprzeciw tym fachowcom spod sklepu A ma to wiele z tym wątkiem, bo pokazuje jak wiele mitów funkcjonuje w budowlance i jak wiele osób myśli że zakrzyczy merytoryczne argumenty ....
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cypek
    Zobacz moja stronę o budowie - link w stopce.
    Fundament 3W z bloczków i styro.
    Ściana 3W (PTH 25 + 2 x 5 cm wełny+ 2 cm pustki + 12 cm PTH + tynk ciepłochronny)
    Zadawaj szczegółowe pytania, będzie mi łatwiej.
    hmmm... wata 5cm + 5cm ... Musze coś poszukac o tej technologii.. Uniknięcie mostków jest bowiem w mojej opinii dośc istotne .
    czas na troche odpoczynku

  17. #57

    Domyślnie

    dawor,
    ja mam 10+5 cm wełny
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  18. #58

    Domyślnie



    musze gdzies poszukac tematu o tym.. bo przeciez chyba łatwiej dac by 10 cm czy 15 cm a nie 5+5 czy 10+5..

    Z drugiej strony przy ścianie trójwarstwowej to chyba przesada..
    czas na troche odpoczynku

  19. #59

    Domyślnie

    oj dawor, dawor,
    poszukaj faktycznie i poczytaj
    stosuje się dwie warstwy właśnie po to, by uniknąć mostków termicznych o które tak się boisz
    warstwy kładzie się na zakładki
    a że łatwiej jedną warstwę położyć to pewne
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  20. #60

    Domyślnie

    Żadna przesada.
    Ściana osłonowa, jak sama nazwa mówi, tylko osłania ocieplenie. Nie polepsza ona wsp. przenikania ciepła w sposób znaczący. Robi to ocieplenie. 10+5 to b. dobre rozw. 5 cm. położone na przemian, zabezp. powstanie ewent. mostków term.
    Pusta pow. wentyluje i odprowadza nadmiar wilgoci. Z fiycznego punktu widzenia nie ma nic lepszego.

    Pozdrawiam.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony