dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 6
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 102
  1. #61

    Domyślnie

    Ok..powoli sie przekonuje do tego rozwiązania...jednak czy musi byc 10+ 5 ? Nie wystarczy 5+5 cm.

    pod jakim słowem kluczowym szukac aby znaleźć cos o tej metodzie?
    czas na troche odpoczynku

  2. #62
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał arpad
    No t Ty Cypek masz już za sobą wszystkie tematy związane z "mostkami termicznymi" przy ścianie 3W. Jak przy takiej ścianie robi się te nadproża aby nie mostkowały......a i z wątków wyżej doszły jeszcze wieńce.
    w Twoim temacie RYDZU wyjaśnił
    o jakie mostki Ci chodzi
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawor
    Ok..powoli sie przekonuje do tego rozwiązania...jednak czy musi byc 10+ 5 ? Nie wystarczy 5+5 cm.
    Pewnie 5+5 wystarczy na niezbędne minimum. Tylko przelicz czy warto - zaoszczędzisz trochę na ścianach przy budowie (zapewne w granicach 1% kosztow budowy) , a potem będziesz płakał, ze rachunki za ogrzewanie sa kosmiczne. Coś za coś.

    Ja dałem u siebie 15 cm styropianu - 10+5 w wersji "na mijankę". Ściana 3 warstwowa. Uważam że nie szalałem jakoś przesadnie. Jestem zadowolony z tego rozwiazania. Mam niskie rachunki za ogrzewanie i to mnie cieszy.

    Cytat Napisał arpad
    No t Ty Cypek masz już za sobą wszystkie tematy związane z "mostkami termicznymi" przy ścianie 3W. Jak przy takiej ścianie robi się te nadproża aby nie mostkowały......a i z wątków wyżej doszły jeszcze wieńce.
    Nie tylko Cypek. Rzuć okiem na mój dziennik budowy - właśnie go wrzucam . Jest tam dość szczegółowo opisana budowa ciepłego domu w technologii 3W.
    Nie wiem o co ci chodzi z wieńcami - robi sie je przeciez na ścianie nośnej - na tym jest ocieplenie i ściana osłonowa.
    Poczytaj - jak nasuną ci się jakieś pytania - wal smiało. Postaram sie pomóc.

    Pozdrawiam
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  4. #64

    Domyślnie

    ok..poczytam Twój dziennik..
    Tylko nadal jakos nie czuje sie przekonany co do grubości wełny (10+5)..
    Skoro mówimy przeciez o dwóch sianach . Czy przy dwóch scianach izolacja musi byc taka sama jak przy scianie 2W
    czas na troche odpoczynku

  5. #65

    Domyślnie

    Dokładnie, 2 warstwy aby uniknąć mostków.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  6. #66

    Domyślnie

    heh, rozumiem chyba..

    A tak skrótowo - co przemawia za ścianą 3W .... ??
    jej wykonanie na pierwszy rzut oka wydaje sie droższe i bardziej skomplikowane
    czas na troche odpoczynku

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzoza
    a ja uwazam, ze lepszym (od wełny) materiałem osłonowym jest BK
    na którym to oprzesz drabine (bez wgnieceń), kopniesz piłke o ściane (bez wgnieceń)
    powieszisz lampe, antene satelitarną, nr domu
    umocujesz wyłacznik czy gniazdko, osadzisz kran itp.
    To są podstawowe zalety, które stwarzają duży problem przy 2W, zwłaszcza, gdy zastosoje się grube ocieplenie. Do tego nie musisz od razu robić tynku, jeżeli akurat zabranie ci kasy i musisz dozbierać, a ocieplenie już jest. Wokół mojego domu do tej pory trzy osoby budują ścianę 3W. Dwie z ceramiki z wełną 10 cm i jedna z keramzytobetonu ze styropianem 5 cm. Jeden z sąsiadów już mieszka, a ja muszę czekać do wiosny na możliwość położenia wełny na moją 2W. Gdyby u mnie była 3W wszystko byłoby zrobione za "jednym bałaganem". Tak jak ktoś tu zauważył, dla murarza nie ma znaczenia, czy muruje taką, czy taką ścianę. Trwałoby to może trochę dłużej, ale za to masz od razu gotowy mur. Koszty, z wyjątkiem fundamentu, są porównywalne.

  8. #68
    ZW
    Guest
    ZW

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    od środka, zawsze to ciekawiej
    Znam mutację Twojego pomysłu - jedna warstwa od zewnątrz, kolejna od środka + przewiązanie pustakami żeby ściana była mocniejsza. Autentyk

    pozdrawiam

  9. #69
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawor
    ...
    jej wykonanie na pierwszy rzut oka wydaje sie droższe i bardziej skomplikowane ...
    dla laika i na pierwszy rzut oka - moze się tak wydawac ...
    Cytat Napisał dawor

    A tak skrótowo - co przemawia za ścianą 3W .... ??
    - mozesz mieszkac w dobrze wyizolowanym domu bez kosztownej elewacji
    - żaden dzięcioł nie niszczy Ci elewacji (przegladnij tematy typu dlaczego ptaszki zjadaja styropian)
    - styropian miedzy scianami ułożysz sam lub zrobi to pomocnik za kilka zł bez stawiania dodatkowych rusztowań
    - koszt osłonówki to ok 4 dniówki murarza (zakładajac, ze nie jest to klinkier)
    - okno osadzasz w warstwie izolacji
    - nie zagryzasz nerwowo paznokici ilekroć ktoś chce oprzeć rower o scine Twojego domu
    - itd.

  10. #70

    Domyślnie

    Ściana 3W to takie samo dobre rozwiązanie jak 2W.
    Wybór technologii zależy od wielu czynników, u mnie zadziałało doświadczenie taty i jego dobre odczucie co do tej technologii. Wiele osób pomija dyfuzję przez ściany, ja uważam, że jest i spełnia swoje zadanie w 100% w połączeniu z reku. Poza tym jest duża akumulacyjność ściany co wiele osób pomija w swoich rozważaniach.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  11. #71

    Domyślnie

    No ja mam juz zakupione materiały na ściane 3W -a dokładnie pustak ceramiczny. Więc raczej juz tego nie zmienie..

    Chce jednak poznać wszelkie rzeczy których musze pilnowac na etapie wykonywania takiej sciany ... Bo murarz murarzem - kotrola musi byc.. Tym bardziej iż to kuzyn (z rodziną najlepiej wychodzi sie na zdjeciach) .. postawił juz kilkanaście domów , jednak ostatnio pracował za granicą ..no i wydaje się iż dużego doświadczenia w tego typu ścianie nie ma.. choc moge sie mylic.
    Musze wiec dowiedziec sie o tej technologii jak najwiecej żeby sprawdzić czy zna się na tym i moze to dobrze zrobic czy juz szukac innego wykonawcy...

    Stad moje pytania. Moze jest jakis zestaw zagadnien o które moge zapytac zeby wybadac czy sie nadaje czy nie..
    czas na troche odpoczynku

  12. #72

    Domyślnie

    niech tą ścianę postawi Ci człowiek, który się na tym zna
    no chyba, że chcesz, żeby się u Ciebie uczył .....
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał izat
    niech tą ścianę postawi Ci człowiek, który się na tym zna
    no chyba, że chcesz, żeby się u Ciebie uczył .....
    Popieram.
    W troche inny sposób spróbuje pokazać na co musisz uważać

    - aby fundament zrobili SZEROKI według projektu
    - nie zapominali o kotwach podczas murowania
    - aby sciany były proste i było gdzie włożyć styropian.wełnę
    - aby włożyli tę wełnę i styropian
    - aby nie zalali wieńcem obu ścian
    - aby robili osobne nadproża
    - aby wełna nie zamokła od deszczu
    - aby wełna nie zamokła od wody płynącej po fundamencie ( tu trzeba trochę wyobraźni
    - szerszą cegłę/pustak/bloczek zastosować od wewnątrz
    - aby do pustki nie trafiały śmieci, beton, kawałki pustaków, pety

    Nigdy w tej technologii nie bydowałem, ale takie błedy potrafiłem sobie wyobrazić. W innych technologiach cześć z nich (pewnie mniejszość) też może się zdarzyć.

    Nie neguję 3W. Ale tez nie uważam że jest najlepsza.

    Moim typem jest 2W Silka + styro. Optymalne (według mnie) rozwiązanie cieplno/użytkowo/kosztowe.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś
    Żadna przesada.
    Ściana osłonowa, jak sama nazwa mówi, tylko osłania ocieplenie. Nie polepsza ona wsp. przenikania ciepła w sposób znaczący. Robi to ocieplenie. 10+5 to b. dobre rozw. 5 cm. położone na przemian, zabezp. powstanie ewent. mostków term.
    Pusta pow. wentyluje i odprowadza nadmiar wilgoci. Z fiycznego punktu widzenia nie ma nic lepszego.

    Pozdrawiam.
    Wszystko zależy od konstrukcji takiej ściany. Ty opisałeś jedną z trzech możliwości.

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOTO
    Cytat Napisał izat
    niech tą ścianę postawi Ci człowiek, który się na tym zna
    no chyba, że chcesz, żeby się u Ciebie uczył .....
    Popieram.
    W troche inny sposób spróbuje pokazać na co musisz uważać

    - aby fundament zrobili SZEROKI według projektu
    - nie zapominali o kotwach podczas murowania
    - aby sciany były proste i było gdzie włożyć styropian.wełnę
    - aby włożyli tę wełnę i styropian
    - aby nie zalali wieńcem obu ścian
    - aby robili osobne nadproża
    - aby wełna nie zamokła od deszczu
    - aby wełna nie zamokła od wody płynącej po fundamencie ( tu trzeba trochę wyobraźni
    - szerszą cegłę/pustak/bloczek zastosować od wewnątrz
    - aby do pustki nie trafiały śmieci, beton, kawałki pustaków, pety

    Nigdy w tej technologii nie bydowałem, ale takie błedy potrafiłem sobie wyobrazić. W innych technologiach cześć z nich (pewnie mniejszość) też może się zdarzyć.

    Nie neguję 3W. Ale tez nie uważam że jest najlepsza.

    Moim typem jest 2W Silka + styro. Optymalne (według mnie) rozwiązanie cieplno/użytkowo/kosztowe.
    hehehe..dzięki .. będe zwracał na to uwagę ...powoli sam staje sie z siebie dumny... Bo moja widza wzrata tak systematycznie ze w większości przypadków wiem o co chodzi ...(doczytam tylko o co chodzi z tymi wieńcami i nadprożami)
    czas na troche odpoczynku

  16. #76

    Domyślnie

    heh..materiał na sciane 3W zakupiony wiec nie bede tego zmieniał...

    Zadnych specjalnych argumentów za tą technologią nie znalazłem ( wydaje mi sie iż wytrzymałośc sciany 2W jest wystarczająca. nie wierze w ptaszki itp).

    Zeby faktycznie odnieść z tego jakis tam pożytek to trzeba naprawde sie przyłożyć do wykonania, zastosowac odpowiednio grubą izolacje. A najlepiej byłoby jeszcze uzyc klinkier.

    NIe wiem czy faktycznie tak jest ze mając taką scianę mozna odłożyc tynk (i związane z tym koszty) na okres późniejszy. Choc wydaje sie iż wczesniej musze ponieśc wyzszy koszt materiałów i wykonania takiej sciany ...
    czas na troche odpoczynku

  17. #77
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawor
    heh..materiał na sciane 3W zakupiony wiec nie bede tego zmieniał...

    Zadnych specjalnych argumentów za tą technologią nie znalazłem ( wydaje mi sie iż wytrzymałośc sciany 2W jest wystarczająca. nie wierze w ptaszki itp)...
    Cytat Napisał Ewik_1
    Powiem Wam ciekawostkę o styropianie, usłyszałam ją od kuzynki, która buduje w Bieszczadach. Jej sąsiad ma dom pod lasem ocieplony styropianem i... od jakiegoś czasu przylatują do niego dzięcioły i wydziobują mu ten styropian, ma podobno już spore dziury

    Ja na szczęście mam daleko od lasu więc ocieplę styropianem
    http://forum.muratordom.pl/post1308365.htm?highlight=wydziobują#1308365

    Niezabezpieczony styropian przez zimę http://forum.muratordom.pl/post19720...taszki#1972055

    Cytat Napisał Mis Uszatek
    Przyglądam się co dzień sąsiada chałupie:
    Porotherm + biała StyroKołderka
    A to, co ćwierkało dotąd na słupie
    Teraz na ścianie siedzi i ćwierka!

    Patrzę, filuję - a to wróbelki,
    cała ich chmara ściany obsiadła,
    dziubią, furkoczą, harmider wielki,
    raz, dwa - i chmara styropian zjadła.

    Potem z nienacka gdzieś odleciała,
    (bo pewnie wrony je wystraszyły)
    ale nie myślcie - zabawa trwała,
    wróbelki rano znowu wróciły!

    I tak codziennie, po jednej płycie
    dziubią wróbelki styropian sąsiada.
    Po co im kulki? Jak myślicie?
    A może pytać nie wypada...
    Cytat Napisał Domka
    sąsiadek kury styropian skubały
    zeżarły styropianu bloczek cały
    tak się go najadły
    że sztywne rano padły
    a jak je na rosół skubały
    to kurom brzuszki piszczały
    dlaczego wróble jedzą styropian? http://forum.muratordom.pl/post44156...róbelki#44156
    itd.

  18. #78

    Domyślnie

    No te ptaszki wyjadające styropian to extremalny przypadek. Jak zrobione ze sztuką budowlaną to nie maja do niego dostępu. Czyli listwy startowe, podbitka.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  19. #79

    Domyślnie

    No własnie.. Po głebszym namysle stwierdzam iz argument ptaszkow czy opierania roweru do mnie nie trafia

    Skoro jednak mam częsicowo materiał na taką scianę to ją postawie. Aby jednak nie spindolić efektu (albo inaczej- aby jak najwiecej na tym zyskac) musze chyba jeszcze dobrze to przemyslec od strony ocieplenia (co zastosowac wełnę - ku temu sie przychylam, czy styropian) , jakiej grubości i jakiej technologii.

    wiem juz że 5 cm waty w środek to za mało. Teraz pozostaje rozstrzygnąc czy 5+5 czy 5+10.. Prosiłbym o sugestię i prosto napisane podpowiedzi (aby laik zrozumiał). Zależy mi na tym aby jezeli wydam duzo wiecej kasy i zastosuje 5+10 to wiem ze to sie opłaci.. A nie tylko będe przygotowany na zimę stulecia.
    czas na troche odpoczynku

  20. #80

    Domyślnie

    Ja mam 5+5 bo 3 lata temu był to standard, wtedy lepiło się 10 cm styro. Poza tym mój wykonawca bał się o stabilność ściany osłonowej przy takim rozsunięciu murów.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

Strona 4 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony