dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 65
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1282
  1. #1

    Domyślnie

    Mam pytanie do wszystkich którzy mają panele drewniane na podłodze z ogrzewaniem. Czy ktoś użytkuje coś takiego i czy nie ma zbyt dużych spadków wydajności tego ogrzewania. Wiadomo najlepsza do tego systemu jest terakota ale drewno.....to zawsze drewno.

  2. #2

    Domyślnie

    Mam ten sam problem.

    Ale myślę sobie jeszcze, że w Malborku, gdzie mieli ogrzewanie podłogowe (co prawda powietrzne a nie wodne czy elektryczne) też mieli podłogi z kamienia (czy cegły). Więc można by powiedzieć "kamień to kamień".

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    Myślę, że o podłogę z litego drewna możesz być spokojny. Na terenie W-wy jest jedna firma oferująca ogrzewanie podłogowe dla stropów drewnianych (z drewna). Problem może raczej dotyczyć pewnych paneli podłogowych nasączonych różnymi lakierami i innymi środkami. Pod wpływem ciepła mogą wydzielać opary, które nie zawsze mogą być bez znaczenia dla zdrowia. Wszystko jednak zależy od rodzaju paneli.
    Swego czasu, na jednym z domów modelowych, próbowano założyć ogrzewanie podłogowe pod płytę V-100. Jeden z instytutów higieny wydał negatywną opinię - podgrzewana płyta V-100 wydzielała znaczne, zwiekszone, ilości formaldehydu.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja wlasnie buduje dom z ogrzewaniem elektrycznym podlogowym... wybor paneli przy ogrzewaniu podlogowym jest duzy tylko niestety ceny sa wysokie... ale sa w sklepach tylko trzeba zwracac uwage na symbole... to samo dotyczy wykladzin... oczywiscie naturalne drewno jest izolatorem wiec klepka odpada...
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Do Kolodziejskim
    A czy możesz sprecyzować na jakie symbole zwrócić uwagę i które tyczą się paneli pod ogrzewanie podłogowe?

  6. #6

    Domyślnie

    Moje obawy dotyczą nie tego czy panele mogą być stosowane na ogrzewanie podłogowe, bo oczywiście te, które są do tego przystosowane ( kilka gatunków drewna układanych naprzemian ) oczywiście mogą i mają nawet niektóre 20 lat gwarancji. Problem w tym , że bardzo podobaja mi się panele firmy Kahrs - pięknie wykonane i łączone bez kleju ( widziałem kawałek takiej podlogi wygląda rewelacyjnie,żadnych szczelin czy nierówności, składanie tego przypomina dziecinną zabawę ) ale mają 11 mm grubości i mam obawy czy w pomieszczeniach gdzie byłyby zamontowane nie będę miał problemów z wydajnością ogrzewania i oczywiście ze wzrostem jego kosztów.Są również fornirowane o połowę cieńsze i oczywiście tańsze ale to już nie to.Facet w sklepie zwrócił mi uwagę na fakt, że w przypadku ogrzewania podłogowego mogą być problemy z klejem łączącym panele dlatego polecał jeśli już panele bez kleju. Chciałbym poznać Wasze opinie i czy może ktoś użytkuje taką podłogę ?

  7. #7

    Domyślnie Parkiet i panele na ogrzewaniu podłogowym

    Co o tym sądzicie ??

  8. #8

    Domyślnie

    Parkiet NIE. Panele - można, ale izolują termicznie. Zalecane posadzki ceramiczne. O ile przy podłogówce wodnej możesz położyć panele, to przy elektrycznej nie. Podłoga będzie musiała mieć dużo wyższą temperaturę, co niekorzystnie wpływa na trwałość przewodów grzejnych. Do ogrzewanej podłogi chyba trzeba stosować jakieś specjalne panele.
    A bodaj byś tak dom budował !!!

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki, a może jeszcze inne opinie ??

  10. #10

    Domyślnie

    są dwa przypadki wodne i elektryczne
    wodne można przykryć:
    1 panelami (specjalne do podłogówki) chodzi o wydzielanie związków podczas grzania.
    2 mozajką grubość drewna max 8 mm
    3 parkietem w zasadzie można ale jest to bez sensu bo albo podłogę grzejemy albo izolujemy, poza tym parkiet znacząco by się rozzsychał a po skończeniu sezony grzewczego może go "wybulić"

    elektryczne
    1 można
    2 można
    3 nie można

    w obu przypadkach należy odpowiednio do izolacji zwiększyć moc
    zwiększyć długość kabla lub rurek.
    opinia jest jak du... każdy ma inną

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Czy mam przez to rozumieć ,że podłoga grzana elektrycznie jest zawsze cieplejsza niz ogrzewana wodnym? Bo jesli nie to dlaczego parkiet mozna na rurki a nie na kabelki. Poza tym elektrycznego sa dwa podstawowe rodzaje; w pierwszym kable prawie bezpośrednio pod posadzką ,w drugim -akumulacyjnym- jest grubsza warstwa betonu i nie sądzę żeby było gorsze od wodnego dla parkietu czy innych desek.
    P.S. Jasne ze im warstwa drewnianej posadzki cieńsza tym lepiej ale ja spotkałem się z max. grubością 18 mm

  12. #12

    Domyślnie

    Rożnica w ogrzewaniu podłogowym wodnym i elektrycznym polega na tym, że przy ogrzewaniu wodnym temperatura jest ograniczona (n.p. 40 stopni C), natomiast ilość odebranego ciepła uzależniona jest od izolacji termicznej posadzki, natomiast przy elektrycznym stała jest ilość wydzielonego ciepła, zaś temperatura może się niebezpiecznie podnieść, jeśli posadzka stanowi zbyt dużą izolację i ciepło nie będzie odebrane.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    To zdaje się nie jest problem , bo są czujniki temp. ,które w razie czego odłącza zasilanie kabelków. Pewnie że będzie to skutkowało obnizeniem mocy na m2 , ale producenci przewiduja montowanie kabli grzejnych nawet przy podłodze na legarach zastrzegając , że max . moc ogrzewania zamyka sie 80 W/m2. tak wię aby było odpowiednio ciepło w pomieszczeniu trzeba by mieć dosyć dużą powierzchnie grzewczą ,lub dodatkowe źródełko ciepła np. kominek.
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    przy ogrzewaniu podlogowym parkiet musi byc przyklejony do podloza zeby to mialo sens - panele tez;to ze parkiet sie nie nadaje to bzdury zobacz www.parkiet.pl w technologi znajdziesz szczzegoly

  15. #15

    Domyślnie

    Położyłem (nie miałem wiedzy można czy nie można) tanie panele na posadzce ogrzewanej elektrycznie. Grzeję od końca października. Bywa, że powierzchnia paneli ma około trzydziestu paru stopni (nie mam czujników w podłodze) ale to tylko wtedy, kiedy włączam ogrzewanie przy niskiej temperaturze powietrza w domu po okresie nieobecności a przed rozpaleniem w kominku.
    Pewnie temperatura w materiale posadzki jest wyższa i rzeczywiście może to mieć wpływ na trwałość izolacji kabli grzejnych. Zrobię badanie własności izolacji po roku i zobaczymy.
    Na razie grzeje, jak należy i o to chodziło.
    Janu

  16. #16

    Domyślnie

    Zdecydowanie nie polecam, niezaleznie od rodzaju paneli.
    Każdy rodzaj okładziny na bazie drewna jest lepszym lub gorszym stopniu izolatorem termicznym.
    W twoim przypadku to się mija z celem, lepiej poszukać ładnych płytek ceramicznych, sa na wet takie ( 10/50) imitujące plożone deski, jednak koszty, ale sam widziałem tego typu podłogi i robią dobre wrażenie. Gdyby była taka potrzeba to mogę wskazać lokalizację do obejrzenia.

    cześć

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    Wszystko jest w jakimś mniejszym lub większym izolatorem termicznym. Okładziny ceramiczne czy kamienne nie wszystkim i nie wszedzie pasuja. Równiez polecam www.parkiet.pl . Wydaje mi się ,że dosyć rzeczowo opisano tam na co zwracac uwage jak również konsekwencje dokonania takiego a nie innego wyboru materiału na podłogę.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Nie zadziałało automatyczne logowanie ale to powyżej to ja.
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  19. #19

    Domyślnie

    tak to dobry adres sam z niego korzystam.

  20. #20
    Guest

    Domyślnie

    ten temat nurtuje mnie od dawna. Podana wcześniej strona znowu wywołała u mnie wątpliwości. Jestem ciekaw czy ktośurzytkuje ogrzewanie podłogowe z parkietam na wierzchu.

Strona 1 z 65

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony