dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie zawór trójdrożny

    Witam
    Mam pytanie odnośnie zaworu trójdrożnego zamontowanego na piecu.
    Z moim hydraulikiem rozstałem się w dość dramatycznych okolicznościach,
    (chciał nas "przekręcić" 5 kpln na materiałach...), dlatego nie mam się teraz kogo poradzić.
    Piec Stalmark 17 kW. Zawór trójdrożny Honeywell, sterowany ręcznie.
    Zamontowany mam ten zawór na wyjściu z pieca tak, że od dołu dochodzi wyjście z pieca, z lewej strony powrót z grzejników, a góra to wyjście na grzejniki.
    Zawór jest wyskalowany patrząc od góry tzn. w moim przypadku od strony wyjscia na grzejniki 1,3,5,7, 9 to środek skali i dalej 7,5,3,1 to strona z której wchodzi woda bezposrednio z pieca.
    Proszę o informację jak mam ten zawór ustawiać ? Jakie położenia to:
    - podmieszanie z powrotu
    - tylko gorąca woda z pieca, bez podmieszania
    Podobno trzeba go ustawiać inaczej w momencie rozpalania, inaczej w trakcie pracy ?
    Będę wdzięczny za wszelkie sugestie

    Pozdrawiam
    Artur z Gorzowa Wlkp.

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar nabial
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    383
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    wejdź na stronę Honeywell i poszperaj w instrukcjach obsługi. Ściągnij sobie, będziesz miał na zawsze
    jak sie pospieszysz, to zdążysz przed noworocznym odcięciem Internetu od cywilizowanych krajów

  3. #3

    Domyślnie

    Tu masz link do tej stronki
    file:///C:/Documents%20and%20Settings/ppp/Ustawienia%20lokalne/Temporary%20Internet%20Files/Content.IE5/S3MPQPAB/zawory_4drogowe_prezentacja_tf%5B1%5D.ppt#677,2,Sl ajd 2

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lobo0
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78
    Tu masz link do tej stronki
    file:///C:/Documents%20and%20Settings/ppp/Ustawienia%20lokalne/Temporary%20Internet%20Files/Content.IE5/S3MPQPAB/zawory_4drogowe_prezentacja_tf%5B1%5D.ppt#677,2,Sl ajd 2
    Myślę że chodziło o to:

    http://www.kotly.com/info/zawory_4dr...entacja_tf.ppt

  5. #5

    Domyślnie

    No właśnie o to mi chodziło cosik zle wkleiłem

  6. #6

    Domyślnie

    Witam
    Dziękuję za link, niestety nie ma w nim informacji o ustawianiu takiego zaworu.
    Wiem już, że podmieszanie następuje w położeniu 5.
    Ale co się dzieje w pozostałych ustawieniach ?

    Pozdrawiam
    Artur z Gorzowa

  7. #7

    Domyślnie

    Co prawda ja mam 4-drożny, ale tak przez analogię powinno być podobnie: zero to obieg zamknięty - tylko na piecu, 10 - ile jest na piecu tyle idzie na grzejniki czyli bez podmieszania, ustawienia pośrednie - mniej lub bardziej miesza powrót z wyjściem czyli cieplej lub zimniej na grzejnikach. Wszystko to po to żeby na piecu była wysoka temperatura (sprawdzasz to na termometrze piecowym) - a na grzejnikach taka jaką potrzebujesz w danej chwili, np na piecu masz 80, na grzejniki puszczasz 40 (powinieneś mieć termometr na zasilaniu grzejników czyli za zaworem mieszjacym). Ale uprzedzam że tak jest u mnie - u Ciebie nie koniecznie tak będzie, ale to łatwo sprawdzić: a - instrukcja, b- doświadczalnie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony