dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Domyślnie kobieta prosi:) ile za MAŁY

    Hej

    Coraz bliżej jesteśmy budowy

    Wybierając projekt padło na MAŁY z MURATORA

    http://projekty.muratordom.pl/projek...&IdKolekcji=38

    I teraz pytanie których tu jest miliony ale trudno zapytam ponownie (w końcu inny projekt
    Ile by kosztowało postawienie takiego domku?

    Mamy działkę z przyłączami i ogrodzeniem (nawet brama jest )
    W własnym zakresie zrobimy fundamenty, ścianki działowe, wylewki, ocieplenie, instalacje elektryczną i sanitarną

    Interesuje mnie stan wykończony całkowicie z zewnątrz a w środku instalacje, ścianki działowe no i może wylewki bez umeblowania, agd, drzwi, malowania itp.

    Jeśli chodzi o standard to nisko-średni czyli blacha na dachu, okna i drzwi zwykłe białe plastikowe
    z projektu chce usunąć jedno z okien w dużej sypialni oraz okno w łazience
    Zastanawiam się czy również nie zlikwidować zadaszenia przed wejściem coś czuje że można na tym zaoszczędzić a za bardzo mi się nie podoba

    lokalizacja pomorskie
    ty mów co wiesz, ja wiem co mówię

  2. #2

    Domyślnie

    W linku, który podałaś jest zakładka "koszty".
    Przypuszczam, że nikt nie poda ci odpowiedzi na pytanie "ile kosztuje wybudowanie", a jeśli poda to jaka jest pewność, że za tyle wybudujesz? Kto juz buduje to wie ile zmiennych jest w tym równaniu poczynając od warunków gruntowych po sytuacje nieprzewidziane (których jest mnóstwo).
    Co do daszku: nie likwiduj, drzwi zewnętrzne go potrzebują.

  3. #3

    Domyślnie

    no właśnie czy do tych kosztów mam dodać czy odjąc??

    moim zdaniem nie są adekwatne
    oglądając większe domu np. z kopertowym dachew koszt wzrasta jedynie o np. ok 20tys co dla mnie nie jest realne



    to może czy wybuduje to za 160tys??
    ty mów co wiesz, ja wiem co mówię

  4. #4

    Domyślnie

    heh faktycznie mały myślę, że bez wykończeniówki w 200 k się zmieścisz...daszka nie ma sensu likwidować są to oszczędności bardzo niewielkie.

    Domek prosty i szybki do wybudowania. Dach prosty, bez okien dachowych, z tego co widzę ścianek kolankowych brak, okien w elewacji niewiele. Powodzenia!
    Ci, którzy budują zamki na lodzie, zwykle na lodzie osiadają...

  5. #5

    Domyślnie

    My budowaliśmy ten domek 2 lata temu, więc nasze ceny nijak się mają do obecnych. Ale z okna w największej sypialni spokojnie możesz zrezygnować (zresztą niedawno musiało zostać dodane, bo u nas w projekcie go nie było), ale z kukułki nie rezygnuj. To raczej niewielki koszt. No chyba, że rzeczywiście bardzo, bardzo, bardzo chcesz oszczędzić (odejdzie Ci wtedy jeszcze koszt kolumn).
    Powodzenia

  6. #6

    Domyślnie

    A i zostaw okno w łazience. Naprawdę warto (oszczędzisz później na prądzie ), bo łazienka z oknem jest o wiele przyjemniejsza i optycznie większa

  7. #7

    Domyślnie

    Gdybym zaczynał w lipcu zeszłego roku tak jak zaczynałem budowę mojego domku to przy nakładzie pracy jaką włożyłem kosztowałby mnie pewnie 100 tyś. (stan surowy zamknięty z instalacjami,tynkami w środku i ociepleniem na zewnątrz,z zakupioną wełną na ocieplenie)
    - Ja cię stresuję, kur..?! Uczysz się tego piąty rok w szkole i na kursach, i wszystko to jak krew w piach!
    - Ta, krew, od razu...

  8. #8

    Domyślnie

    Ohh

    super nie liczyłam że znajde kogoś kto budował ten domek

    prosze napisz mi ile wyniosła was budowa w takim stanie o jaki pytam w pierwszym poscie, wiem że ceny są nieadekwatne ale i tak bardzo mnie to intersuje dodam 100%

    powiedz czy dom wydaje się naprawde mały?? jak reaguja ludzie

    no i co bys po takim czasie mieszkania zmienił

    co do okna w łazience miałam okazje mieszkac w dwóch warjantach i zgodze się z oknem lepiej ale tu mnie odstrasza okno przy samych dzwiach wejściowych
    ty mów co wiesz, ja wiem co mówię

  9. #9

    Domyślnie

    ooliwko

    osób budujących ten domek jest na forum sporo. Wejdź tutaj:

    http://forum.muratordom.pl/d06,t254.htm

    Znajdziesz tam informacje na temat zmian, które zrobiliśmy (nie tylko my) w domu, kosztów itp.

    Co do okna w łazience, to ono wcale nie jest przy samym wejściu. Aż sama się wczoraj przyjrzałam jak daleko od drzwi się znajduje. Ale to ma być Twój dom, Tobie ma sie podobać i spełniać Twoje oczekiwania. Dlatego nie myśl o tym jak reagują inni ludzie na tak malutki domek. Jeżeli Ci taka powierzchnia odpowiada (albo po prostu nie stać cię na większy) to jest ok.

    D06 jest po prostu większym mieszkaniem. Gdy w bloku mieszkaliśmy na 63m2 wszyscy sie zachwycali jakie piękne i obszerne mieszkanie. Natomiast dom 75m2 wydaje sie większości klitką. Jednakże głównie tym, którzy w nim nigdy nie byli.

    My mieszkamy w "maluszku" z dwójką dzieci. Dom jest naprawdę na tą powierzchnię dobrze zaplanowany. Nie będę Cię oszukiwać, że masz tutaj jakąś strefę dzienną i nocną, bo przy tej wielkości domu jest to po prostu niemożliwe. Dla nas w każdym bądź razie jest ok. Marzy mi sie tylko większy salon, bo lubię przestrzenie, ale cóż zrobić . Może kiedyś, jak dzieci się wyprowadza przebijemy się do najmniejszego pokoju i tym samym powiększymy salon. No chyba, że synowie przyprowadzą synowe
    Powodzenia

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał ohh
    ooliwko

    osób budujących ten domek jest na forum sporo. Wejdź tutaj:

    http://forum.muratordom.pl/d06,t254.htm

    Znajdziesz tam informacje na temat zmian, które zrobiliśmy (nie tylko my) w domu, kosztów itp.

    Co do okna w łazience, to ono wcale nie jest przy samym wejściu. Aż sama się wczoraj przyjrzałam jak daleko od drzwi się znajduje. Ale to ma być Twój dom, Tobie ma sie podobać i spełniać Twoje oczekiwania. Dlatego nie myśl o tym jak reagują inni ludzie na tak malutki domek. Jeżeli Ci taka powierzchnia odpowiada (albo po prostu nie stać cię na większy) to jest ok.

    D06 jest po prostu większym mieszkaniem. Gdy w bloku mieszkaliśmy na 63m2 wszyscy sie zachwycali jakie piękne i obszerne mieszkanie. Natomiast dom 75m2 wydaje sie większości klitką. Jednakże głównie tym, którzy w nim nigdy nie byli.

    My mieszkamy w "maluszku" z dwójką dzieci. Dom jest naprawdę na tą powierzchnię dobrze zaplanowany. Nie będę Cię oszukiwać, że masz tutaj jakąś strefę dzienną i nocną, bo przy tej wielkości domu jest to po prostu niemożliwe. Dla nas w każdym bądź razie jest ok. Marzy mi sie tylko większy salon, bo lubię przestrzenie, ale cóż zrobić . Może kiedyś, jak dzieci się wyprowadza przebijemy się do najmniejszego pokoju i tym samym powiększymy salon. No chyba, że synowie przyprowadzą synowe
    Powodzenia


    Z ust mi to wyjąłeś zawsze podaje taki przykład mieszkanie w bloku 60m2 każdy uważa za duże ale dom i już wcale nie mowie o 75m2 a o 100m2 każdy uważa za malucha…

    Dla mnie miejsca jest naprawdę wystarczająco tak samo jak nie pragnę wielkiego ogrodu bo przez tyle lat mieszkania w domu wiem ile to wysiłku, więc nawet gdybym miała pieniądze to może jedynie tak jak mówisz powiększyła bym kuchnie z salonem i to tez nie dużo ale za to zmieniła bym wygląd domu bardzo lubię nowoczesne budynki z dużymi przeszkleniami ale trudno nikt na takiej działce Ne pozwoli nam tego wybudować a po drugie nie ma na to środków
    Przeczytałam prawie cały wątek i pooglądałam zdjęcia, dom wygląda w środku super i na ile dodatkowych wpadłam pomysłów (tzn. waszych pomysłów)!!
    Przesuniecie drzwi do przedsionka SUPER
    albo zabudowa zadaszenia co spowoduje powiększenie domu
    podniesienie o dwa pustaki do góry budynku, bo dopiero teraz widzę że dach przesłania trochę okna
    no i w przyszłości można wykorzystać górę (ja nie widzę potrzeby ale mój facet się przy tym upiera chce mieć taką alternatywę) ale wtedy nie wystarczą raczej dwa pustaki
    i wasz pomysł na powiększenie salonu na starość i mam nadzieje że z żadne z moich przyszłych dzieci nie przyprowadzi mi małżonków za tyle lat powinno się już poprawić, liczę na spadek ludności i pustostany haha więc jestem dobrej myśli


    i jeszcze się dowiedziałam że dach mój kochany zrobi sam, podobno skubany kład już trzy wiem że kiedyś dorabiał na budowach ale kłaść dachy?? No ale nic przynajmniej nie znasm go na pamięć
    ty mów co wiesz, ja wiem co mówię

  11. #11

    Domyślnie

    ooliwko

    to bardzo dobrze, że sami jesteście w stanie tak wiele wykonać. Robocizna jest bardzo droga, więc sporo zaoszczędzicie. U nas też bardzo dużo (jak pewnie czytałaś) mąż wykonał sam. Tylko dzięki temu wogóle udało nam się postawić dom.

    Co do zmian, to uważajcie. Poczytajcie, wszystko dokładnie przemyślcie. I obliczcie. Zmiany naprawdę kosztują (a jeżeli jesteście ograniczeni finansowo, to naprawdę musicie uważać) i nie zawsze wychodzą korzystnie.

    Osobiście uważam, że zabudowa ganku, jak to zrobiła Olasa, rzeczywiście daje dodatkową powierzchnię, która tutaj bardzo się przyda. Ale co do poddasza, podniesienia scianki kolankowej, tak jak my to zrobiliśmy, to bym była ostrożna. Jeżeli zalezy wam na możliwości zaadoptowania poddasza, to od razu lepiej kupić projekt D06a i na razie wykończyć tylko parter.

  12. #12

    Domyślnie

    A i proponuje Ci przeniesienie tego wątku do tematu D06. Tam zadawaj pytania. Osoby, które wybudowały już ten domek cały czas sledzą ten temet i na pewno chetnie udzielą Ci rad, jeżeli tylko będziesz ich potrzebowała.
    Poza tym wiem, że z moim mężem kontaktowały się dwie osoby, które właśnie też zaczynają, czy planują budowę "maluszka". Moja połówka właśnie tam je skierowała, więc będziecie mogli wymieniać się postępami prac, aktualnymi cenami itp.

    No i wątek "Małego" trochę ożyje, bo ostatnio coś podupadł

  13. #13

    Domyślnie

    no to ja prosze o przeniesienie
    bo chyba sama tego nie zrobie
    a wątek przez moje niedopatrzenie zaśmieca worum

    jak znajde czas przeczytam cały wątek od początku do końca bo narazie czytałam co drugi post

    masz jednak racje z tymi zmianami wkońcu po to wy iera się mały tani projekt by takim pozostał

    jeśli chodzi o strych to czy jeśli nie zastosuje zmian to da się tam zrobić rupieciarnie i nie zależy mi na tym by wygodnie chodzić
    ty mów co wiesz, ja wiem co mówię

  14. #14

    Domyślnie

    Mówiąc o przeniesieniu wątku nie myślałam o dokładnym przeniesieniu wszystkich postów do tematu d06. Po prostu kolejne pytania zadawaj już tam

    Co do strychu, to my podnieśliśmy go o 2 pustaki i zwiększyliśmy kąt nachylenia dachu z 25 na 35stop. (takie były u nas warunki zabudowy), więc u nas można zrobić na poddaszu dwa pokoje. Ale z tego co wiem, nie zmieniając projektu spokojnie może mieścić się tam rupieciarnia. Po środku, to chyba można się nawet wyprostować . Ale zapytaj tych, którzy wybudowali "maluszka" bez zmian

  15. #15

    Domyślnie

    No i ja przez przypadek tu trafiłam, na strychu bez przeróbek tak jak u nas ja mogę się w najwyższym miejscu wyprostować, ale jestem niska, mój mąż jest w pozycji pochylonej, co go trochę denerwuje, ale u nas on służy wyłącznie jako "graciarnia"

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Samuel&Mysia

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Myślę, że jeśli rzeczywiście nie chcesz mieć złotych klamek i solidnie przemyślisz zastosowane rozwiązania, to w 160tys. pln zmieścisz się z palcem w uchu
    My budujemy nawet mniejszy domek (i całkiem możliwe że za mniejszą cenę). Powodzenia!

  17. #17

    Domyślnie

    po liczynycznych przemyśleniach i rozkazach z urzędu miasta musimy się zdecydować na projekt indywidualny do tego pietrowy no jakieś 80m2
    ale też musi byc prosty jak stodoła


    z tymi zmianami postanowiliśmy pozyczyc od banku 200tys no i jeszcze udało nam się wykombinować awaryjną sumę 30tys

    to tego wykończymy narazie tylko parter

    bardzo bym chciała się zmieścić w 160tys
    ale jeśli nie wypali to jest wyjście awaryjne tzn pieniadze
    ty mów co wiesz, ja wiem co mówię

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Samuel&Mysia

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Urząd kazał wybudować większy dom?

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Samuel&Mysia
    Urząd kazał wybudować większy dom?
    nie haha
    ale musi być pietrowy
    więc stwierdziliśmy że musimy dodać troche metrów no bo przeciesz klatka szchodowa itp. ale i tak maksymalinie bedzie ok 80m2
    ty mów co wiesz, ja wiem co mówię

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Samuel&Mysia

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    To urząd może kazać, żeby dom był piętrowy? Myślałem, że to w drugą stronę - kręcą nosami, jak budynek jest za wysoki... na pocieszenie: piętrowe są bardziej ekonomiczne jeśli chodzi o ogrzewanie

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony