dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    Domyślnie Drzwi z przeszkleniem do wiatrołapu?!

    Witam
    Nie wiem czy ten temat był poruszany...ale zaryzykuje i zapytam.
    Musimy zamówić drzwi wewnetrzne i nie wiemy , czy z pzreszkleniem do wiatrołapu będą dobre tzn czy nie będzie pzrez nie uciekało ciepło. ?

    Nie podobaja mi sie drzwi pełne w tym miejscu ( chodz wszędzie takowe są), jest ciemno i ponuro w korytarzu i wiatrołapie.
    Proszę o opinie

    pozdrawiam
    marzenka

  2. #2

    Domyślnie

    Ja dałem bez przeszklenia i żałuję.
    Ciemność pomroczna nastała.
    Teraz bym odżałował te kilka watów które mogą tamtędy uciec i dał przeszklone.
    Nie można też wszystkiego przeliczać na pieniądze, dom musi też cieszyć.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  3. #3

    Domyślnie

    Dokładnie jak poprzednik - nie dałem przeszklonych i żałuje. Ja sie kierowałem znaczna roznica w cenie, ale nie warto było czynic takiej oszczednosci.

  4. #4

    Domyślnie

    A tak swoja drogą, musze się dowiedzieć, czy da się te pełne przerobić na szkiełko.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  5. #5

    Domyślnie

    To mnie cieszą takie opinie.
    JA tez jestem za drzwiami z przeszkleniem.
    Ale czy nie będzie mi hulał wiatr.....w zimie?
    pozdrawiam
    marzenka

  6. #6

    Domyślnie

    Eeee, bez przesady, nie podejrzewam, aby fakt czy wypełnieniem jest szyba czy płyta miał wpływ na wiatr (a skąd on tam ?), może być tylko gorsze odczucie ciepła przy dotknięciu szyby. Ale to pikuś.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał nidziowa
    ... JA tez jestem za drzwiami z przeszkleniem.
    Ale czy nie będzie mi hulał wiatr.....w zimie?
    pozdrawiam
    jesli drzwi nie będziesz zamykac - moze hulac ...
    albo jak mieszkasz w kieleckiem ...

    u mnie nie ma drzwi wewnętrzych w wiatrołapie i jakoś wiatr nie hula

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzoza
    Cytat Napisał nidziowa
    ... JA tez jestem za drzwiami z przeszkleniem.
    Ale czy nie będzie mi hulał wiatr.....w zimie?
    pozdrawiam
    jesli drzwi nie będziesz zamykac - moze hulac ...
    albo jak mieszkasz w kieleckiem ...

    u mnie nie ma drzwi wewnętrzych w wiatrołapie i jakoś wiatr nie hula
    Możesz mieć dwie pary zewnętrznych...

  9. #9

    Domyślnie

    nasze drzwi sa przeszklone (cztery pola) od gory do dolu, poza tym dosyc szerokie (100cm) i nie czuje dyskomfortu
    w wiatrolapie jest podlogowka, drzwi wejsciowe sa dobrze uszczelnione, ale niespecjalnie docieplone wiec jest tam chlodniej niz w hallu/kuchni.
    na przepal gazu nie narzekam rowniez (6,4m3/dobe dla 175m2 podlog) wiec przeszklen bym sie nie obawial.

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał KiZ
    ... Możesz mieć dwie pary zewnętrznych...
    nia mam

  11. #11

    Domyślnie

    Żadnych przeszkleń, ani w drwziach wejsciowych ani w drzwiach do wiatrołapu... Poza tym klamki koniecznie z trzpieniem z tworzywa sztucznego, nie muszę chyba mówić ilie ciepła ucieka przez metalowe trzpienie...
    Ja jeszcze mam druciana wycieraczke przxed drzwiami i przed wejściem mocno wycieram podeszwy pare minut. Po zdjeciu butów w wiatrołapie ciepło wuytworzone wskutek tarcia podeszwy dodatkowo ogrzewa wiatrołap.

  12. #12

    Domyślnie

    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał revalidon
    Żadnych przeszkleń, ani w drwziach wejsciowych ani w drzwiach do wiatrołapu... Poza tym klamki koniecznie z trzpieniem z tworzywa sztucznego, nie muszę chyba mówić ilie ciepła ucieka przez metalowe trzpienie...
    Ja jeszcze mam druciana wycieraczke przxed drzwiami i przed wejściem mocno wycieram podeszwy pare minut. Po zdjeciu butów w wiatrołapie ciepło wuytworzone wskutek tarcia podeszwy dodatkowo ogrzewa wiatrołap.

  14. #14

    Domyślnie

    Mam drzwi z małym przeszkleniem i tak powinno być. Drzwi dobrej firmy , uszczelki itd.. Nie czuje aby ciepło " uciekało". Drugi raz gdybym miała wybierac tez miały by szybkę . W wiatrołapie nie ma ciemności , a poza tym widać kto do nas przychodzi.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jezeli wiatrołap jest ogrzewany, to ok, w przeciwnym wypadku szyby musiałyby być jak w normalnych oknach zewnętrznych. Może tylko częsciowe przeszklenie?

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie Re: Drzwi z przeszkleniem do wiatrołapu?!

    Cytat Napisał nidziowa
    Witam
    Nie wiem czy ten temat był poruszany...ale zaryzykuje i zapytam.
    Musimy zamówić drzwi wewnetrzne i nie wiemy , czy z pzreszkleniem do wiatrołapu będą dobre tzn czy nie będzie pzrez nie uciekało ciepło. ?
    Ja mam z przeszkleniem a wiatrołap ogrzewany, więc się nie przejmuję. Te drzwi mają przede wszystkim zmniejszać ucieczkę ciepła w momencie wchodzenia i wychodzenia. Przynajmniej ja przyjęłam takie założenie.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał revalidon
    Żadnych przeszkleń, ani w drwziach wejsciowych ani w drzwiach do wiatrołapu... Poza tym klamki koniecznie z trzpieniem z tworzywa sztucznego, nie muszę chyba mówić ilie ciepła ucieka przez metalowe trzpienie...
    Ja jeszcze mam druciana wycieraczke przxed drzwiami i przed wejściem mocno wycieram podeszwy pare minut. Po zdjeciu butów w wiatrołapie ciepło wuytworzone wskutek tarcia podeszwy dodatkowo ogrzewa wiatrołap.
    W pierwszej chwili myślałam, że Ty tak poważnie i już się zastanawiałam jak wymienić wkładki w zamkach na plastikowe
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał tuuska1
    Mam drzwi z małym przeszkleniem i tak powinno być. Drzwi dobrej firmy , uszczelki itd.. Nie czuje aby ciepło " uciekało". Drugi raz gdybym miała wybierac tez miały by szybkę . W wiatrołapie nie ma ciemności , a poza tym widać kto do nas przychodzi.
    We wątku chodzi o drzwi wewnętrzne, między wiatrołapem a resztą mieszkania
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  19. #19

    Domyślnie

    Drzwi, o których piszesz też mam przeszklone, W wiatrołapie mam również kaloryfer. Zresztą -wszystkie drzwi wewnętrzne mam z szybą .

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał revalidon
    Żadnych przeszkleń, ani w drwziach wejsciowych ani w drzwiach do wiatrołapu... Poza tym klamki koniecznie z trzpieniem z tworzywa sztucznego, nie muszę chyba mówić ilie ciepła ucieka przez metalowe trzpienie...
    Ja jeszcze mam druciana wycieraczke przxed drzwiami i przed wejściem mocno wycieram podeszwy pare minut. Po zdjeciu butów w wiatrołapie ciepło wuytworzone wskutek tarcia podeszwy dodatkowo ogrzewa wiatrołap.
    W pierwszej chwili myślałam, że Ty tak poważnie i już się zastanawiałam jak wymienić wkładki w zamkach na plastikowe

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony