dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 116
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał literkas
    sypialnie nie mogą być małe - zwłaszcza sypialnie dzieci.
    W domu, który buduję, pokoje dla dzieci mają po 13 m powierzchni użytkowej plus skosy.
    Moim zdaniem w zupełności wystarczająca wielkość.

    Gdyby miały po 11 m plus skosy tez by wystarczyły.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bikerus
    Cytat Napisał literkas
    sypialnie nie mogą być małe - zwłaszcza sypialnie dzieci.
    W domu, który buduję, pokoje dla dzieci mają po 13 m powierzchni użytkowej plus skosy.
    Moim zdaniem w zupełności wystarczająca wielkość.

    Gdyby miały po 11 m plus skosy tez by wystarczyły.
    U mnie jak już pisałem pokoje dzieciaków mają 11 i 13,5 m2 i to już ze skosami. Skos jest na krótkim boku mniejszego pokoju o wymiarch 2,9m x 3,75 m, drugi pokój około 3,9 x 3,5 . Ścianka kolankowa ma 103cm na gotowo, dach 45 st. i ja stanę wyprostowany pod skosem jakieś 70 cm od ściany (wzrostu mam 183). Wg mnie takie skosy nie zabierają nic funkcjonalności, rzekłbym nawet że całą powierzchnię podłogi można uznać za powierzchnię użytkową. Mniejsza jest za to kubatura przez co mniej do ogrzania.

  3. #43

    Domyślnie

    Dziś rozmawiałem z architektem i na 99% wybiore własnie ten projekt.
    Powierzchnia uzytkowa domu to ok 200 m2, a całkowita liczona po podłodze, to ok 250 m2. Głownie na taka powierznie składa się powierzchnia parteru, która ogółem wyniesie ok 120-130m2. Głowne życie będzie się toczyło na parterze dlatego tam chce mieć duży salon, swoją sypilanię i przestronna łazienkę. Na dole będzie
    salon+jadalnia ok 35 m2 (choc wolałbym większy),
    kuchnia ze spiżarką ok 14 m2,
    łazienka 8 m2 (chcę mieć na dole dużą, przestronną łazienkę),
    kotłownia ok 4m2,
    sypilania ok 13 m2,
    hol+wiatrołap ok 18 m2,
    garaż + pom godspodarcze ok 32 m2.

    Powierzchnia poddasza wynika z powierzchni dołu, czyli też ok 120-130 m2. Na górze będa sypialnie dzieci, których jeszcze nie mam , mój gabinet, łazienka, garderoba, oraz 2 pokoje wolne (jeszcze bez przewidzianego przeznaczenia)

    Co do finansów to mam nadzieje, że wystarczy . Przy okazji pytanie do tych co juz wybudowali, zwłaszcza niedawno. Jaki +/- wyszedł wam koszt budowy "pod klucz" 1m2 waszego domu? Czy podawany przez wasz koszt przypada na całkowitą powierzchnie domu (z garażem, strychem, pom gospo.) czy tylko na część mieszkalną?


    Pozdrawiam

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Jeśli wycenisz swój dom przed jego wybudowanie to powinieneś się zmieścić w kwocie dwukrotnie większej Ale nie przejmuj się, zawsze tak jest, że pieniądze jakoś się znajdą, nawet jeśli teraz nie wiesz skąd je weźmiesz. Takie jest niepisane prawo budowania własnego domu.

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Popatrzyłem sobie na projekt. Oglądałem tysiące projektów i powiem, że ten mi się podoba, powiem bardzo podoba. Brakuje mi garderób na poddaszu, ale w pokojach będzie można ustawić sporo szafek.

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    znam takich co skańczyli budowe domu 150 m2 i sa szcześliwi a znam takich którym w domu 350 m2 brakuje miejsca

    mamy duży dom i po roku on jest dla nas optymalny
    część dzienna domu bez podziałów z antresolą
    sam salon z kuchnią cześcią jadalną, cześcia TV, i salonem ( wszystko w jednej powierzchni z minimalnymi podziałami architektonicznymi ma ponad 160 m2
    do tego dochodzi gabinet, sypialnia za garderobą i łazienką małżeńską , pokój dziecięcy, łazienka gościnna, garaż komunikacja, kotłownia, etc

    piętro jest w przyszłości dla dzieci ( 2 sypialnie kazda z łazienką i garderoba, biblioteka na antresoli, salon do spędzania czasu

    może sie narażę ale .............. po roku mieszkania nie wyobrażam sobie salonu wielkości 25 m2 lub kuchni mniejszej niż 15 m3
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  7. #47

    Domyślnie

    Wydaje sie, ze dom optymalny to taki ktory mozna latwo sprzedac. Czyli nie za duzy i nie za drogi, w ktorym mglaby zyc przecietna rodzina.

  8. #48

    Domyślnie

    mapatut napisał
    Tak czytam i czytam i ja chyba jestem jakiś dziwny.
    Każdy pisze, ze nie ma kasy a buduje dom 170, 200 a nawet 250 i więcej m2 dla 2-4 osobowej rodziny.
    Dobre, dobre,
    mnie też zastanawia co ludzi pcha w wielkie budowanie, oczywiście nie dziwię się tym wszystkim co mają kasę, mają budują, ich sprawa, ale jak czytam że się goście porywają na wielkie domy i piszą tekst w stylu
    Ale nie przejmuj się, zawsze tak jest, że pieniądze jakoś się znajdą, nawet jeśli teraz nie wiesz skąd je weźmiesz.

    no właśnie, zawsze się znajdą, jak ktoś ma szczęście to jesienią rosną na drzewach, nic tylko rwać, rwać pełne kosze

    Mam kumpla, postawił sobie domek coś lekko ponad 800 m2, jeździ nowym mercedesem, cały świat już zobaczył i jest szczęśliwy.
    Ja postawiłem dom coś ponad 70 m2, jak nie mam nowego mercedesa to i garaż na dzień dzisiejszy jest tylko w planach, jeżdżę sobie 12 letnim samochodem, w paru miejscach na naszym globie jeszcze nie byłem, ale nie jest wykluczone że nie będę

    śpię spokojnie,
    nie zrywam się w nocy jak podnoszą stopy procentowe dotyczące kredytów
    powiem wam jeszcze więcej zaliczam siebie do ludzi szczęśliwych, bardzo szczęśliwych, nie przeszkadza mi że salon ma 24m2, że sypialnia ma 12m2, a łazienka to zaledwie 5m2, jak dla mnie to jest SUPER.
    tak więc radzę zastosować się do dewizy:

    mierz siły na zamiary
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  9. #49

    Domyślnie

    himlaje napisał
    gdyby ktoś chciał wyrazić swoje opinie, zwłaszcza te krytyczne. nt projektu który wybrałem to będe wdzięczny
    tak na szybko
    1. Powierzchnia garażu 19,4 m2 - jeśli garaż to większy tak 24m2
    2. ścianka kolankowa: h=82 cm - za niska, proponuję podnieść min do 1m
    3. ściany zewnętrzne: pustak ceramiczny Porotherm 25 cm + styropian 12 cm + tynk - ja mam ścianę 2 w, jak bym teraz budował to tylko 3 warstwowa
    4. Koszt budynku o standardowym wyposażeniu "pod klucz" - 418.100,00 zł , koszt budowy systemem gospodarczym: - 292.670,00
    raczej się nie zgadzam z takimi kwotami, za mało kasy, no chyba że to cena netto
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał zezo
    himlaje napisał
    gdyby ktoś chciał wyrazić swoje opinie, zwłaszcza te krytyczne. nt projektu który wybrałem to będe wdzięczny
    tak na szybko
    1. Powierzchnia garażu 19,4 m2 - jeśli garaż to większy tak 24m2
    2. ścianka kolankowa: h=82 cm - za niska, proponuję podnieść min do 1m
    3. ściany zewnętrzne: pustak ceramiczny Porotherm 25 cm + styropian 12 cm + tynk - ja mam ścianę 2 w, jak bym teraz budował to tylko 3 warstwowa
    4. Koszt budynku o standardowym wyposażeniu "pod klucz" - 418.100,00 zł , koszt budowy systemem gospodarczym: - 292.670,00
    raczej się nie zgadzam z takimi kwotami, za mało kasy, no chyba że to cena netto
    Dzięki za opinie, i z tą krytyka się w pełni zgadzam i jej zaradziłem
    Czekam na więcej... krytyki projektu

    ad
    1. Tylna ściana garażu zostanie przesunieta do tyłu i zrównana ze ścianą całego budynku, więc powierzchnia garażu wzrośnie o ok 12 m2. Część tej dodatkowej powierzchni zostanie przeznaczone na pomieszczenie gospodarcze. Tak więc garaż zostanie cakowicie "wtopiony" w bryłę budynku. Dach nad nim to bedzie przdłuzenie dachu jaki jest nad resztą budynku, dlatego też owe 12m2 dojdzie też na poddaszu, a jako że dach będzie taki jak nad resztą budynku to strych będzie normalna powierzchnią uzytkową, jak reszta poddasza. I w ten sposób domek rośnie... w powierzchnię :
    2 ścianka kolankowa zostanie podniesiona o jeden pustak więc jej wysokość wzrośnie do ok 108 cm.
    3. Tu się własnie waham nad taką ścianą. Z jednej strony chcę 3-wartswową, z drugie wolę 2-wartswową (tańsza). Wiem jedno, jak będzie 2-wartswowa to styropian będzie ok 20 cm.
    4.Podane kwoty sa kwotami netto, niemniej jednak traktuje je z grubsza orientayjnie. Stąd moje pytanie o koszt budowy 1m2 Waszych domów. Architekt, nieby specjalista, musi że ok 2500 PLN, gdzieś na forum czytałem że ok 5000 PLN. Prawda jest pewnie gdzieś pośrodku. Dlatego pytam.



    A przy okazji prosiłbym o rzeczowe odpowiedzi a krytyke tych którzy chcą budować dom większy niż 100m2, że niby będą się budzić w nocy gdy podniosa im stopy procentowe. Dziękuje za troskę ale oto niech was głowa nie boli. Parafrazując znanego klasyka ("Miś"), "za stan suroway otwarty-ZAPŁACIMY! Za wykończenie go pod klucz-ZAPŁACIMY!"
    Osobiście dziwie się ludziom, którzy buduja takie małe domy, ale to temat na inny wątek. Ku pocieszeniu powiem, żę jeszcze bardziej się dziwie ludziom, którzy za podobne pieniądze kupują mieszkanie w bloku, ale to tez temat na inny watek.
    Pozdrawiam serdecznie[/quote]

  11. #51
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Cytat Napisał zezo
    mapatut napisał
    Tak czytam i czytam i ja chyba jestem jakiś dziwny.
    Każdy pisze, ze nie ma kasy a buduje dom 170, 200 a nawet 250 i więcej m2 dla 2-4 osobowej rodziny.
    Dobre, dobre,
    mnie też zastanawia co ludzi pcha w wielkie budowanie, oczywiście nie dziwię się tym wszystkim co mają kasę, mają budują, ich sprawa, ale jak czytam że się goście porywają na wielkie domy i piszą tekst w stylu
    Ale nie przejmuj się, zawsze tak jest, że pieniądze jakoś się znajdą, nawet jeśli teraz nie wiesz skąd je weźmiesz.

    no właśnie, zawsze się znajdą, jak ktoś ma szczęście to jesienią rosną na drzewach, nic tylko rwać, rwać pełne kosze

    Mam kumpla, postawił sobie domek coś lekko ponad 800 m2, jeździ nowym mercedesem, cały świat już zobaczył i jest szczęśliwy.
    Ja postawiłem dom coś ponad 70 m2, jak nie mam nowego mercedesa to i garaż na dzień dzisiejszy jest tylko w planach, jeżdżę sobie 12 letnim samochodem, w paru miejscach na naszym globie jeszcze nie byłem, ale nie jest wykluczone że nie będę

    śpię spokojnie,
    nie zrywam się w nocy jak podnoszą stopy procentowe dotyczące kredytów
    powiem wam jeszcze więcej zaliczam siebie do ludzi szczęśliwych, bardzo szczęśliwych, nie przeszkadza mi że salon ma 24m2, że sypialnia ma 12m2, a łazienka to zaledwie 5m2, jak dla mnie to jest SUPER.
    tak więc radzę zastosować się do dewizy:

    mierz siły na zamiary
    Nie obrażaj się, ale gdyby wszyscy ludzie myśleli tak jak Ty, świat stałby w miejscu. Pewnie jeszcze do tego uczysz dzieci oszczędności. Ja myślę odwrotnie. Tłumaczę wszystkim, że i m więcej wydajesz tym lepiej, bo dajesz zarobić innym, a oni dają zarobić tobie. Dzięki temu wszystko się kręci. Stawiam sobie poprzeczkę wysoko, bardzo wysoko i nie przejmuję się czy osiągnę cel wcześniej czy później. Gdybym tylko chciał mógłbym do końca życia nie wychodzić z domu, oglądać telewizję, nic innego nie robić - tylko po co ?

  12. #52

    Domyślnie

    ged napisał
    Nie obrażaj się, ale gdyby wszyscy ludzie myśleli tak jak Ty, świat stałby w miejscu. itd. itd j.................................
    ani trochę nie czuję się urażony, wydaje mi się że tok mojego myślenia nie jest hamulcem dla ludzkości, oczywiście że odrobina szaleństwa nie zaszkodzi ale zdrowy rozsądek w pewnych życiowych decyzjach jest wymagany.
    za to wydaje mi się że ty drogi przyjacielu ged poczułeś się urażony moim stwierdzeniem że pieniądze nie gruszki na drzewie nie rosną. wybacz więc ale takie teksty w stylu:
    pieniądze jakoś się znajdą, nawet jeśli teraz nie wiesz skąd je weźmiesz.
    takie teksy śmieszą mnie do łez, a jeżeli twój tok myślenia uważasz za słuszny to może oświetlisz mnie oraz innych forumowiczów jak to się szuka tych pieniędzy???
    bardzo jestem ciekaw jak to się robi.???
    też mam parę potrzeb i planów do realizacji których kasiorka jest bardzo ale to bardzo potrzebna
    Pozdrawiam
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  13. #53

    Domyślnie

    Jak już inni pisali-komfort mieszkania zalezy od stanu posiadania
    Po 1,5roku zamieszkiwania na 140m2 stwierdzam...że przydałoby się z 50m2 więcej...miejsce na gabinet i siłownię/złomownie(jeszcze jedno pom.gosp.)
    Mieszkamy w 5 osób.4 sypialnie.
    Czyli można założyć,że jak się przyjmie 40m2 na osobę to będzie o.k.Na bazie tej powierzchni/osobę pozostaje jeszcze wybór jak najbardziej przypasowanego do nas projektu w zależności od zainteresowań czy też hobby mieszkańców.
    1).Rodzina "zżyta" - jak największa część dzienna/wspólna.
    2) Baba/chłop menda i nie da się wytrzymać z nią/nim dłużej niż pół godziny-inwestować w sypialnie i porządny zamek do drzwi-ewentualnie dodatkowy pokój na majsterkowanie /czytaj: zamykana na klucz od środka pijalnia piwa z TV LCD 50'' na ścianie i kanałami Relaxx oraz C+sport/./
    A propo:
    Dość ważną rzeczą jest utrzymanie porządku /sprzątać 200m2 a 120m2 jest różnica naprawdę/ i ogrzanie w czasie zimy /j/w/

  14. #54

    Domyślnie

    himlaje napisał
    łasnie waham nad taką ścianą. Z jednej strony chcę 3-wartswową, z drugie wolę 2-wartswową (tańsza).
    a kto ci powiedział że ściana 2W jest tańsza ?
    wszak do tej pory co czytałem to wszędzie piszą że tańsza jest oczywiście w ogólnym bilansie ale ściana 3 warstwowa a 2W jest droższa

    Pozdrawiam
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał zezo
    a kto ci powiedział że ściana 2W jest tańsza ?
    Forumowicze

    Cytat Napisał zezo
    wszak do tej pory co czytałem to wszędzie piszą że tańsza jest oczywiście w ogólnym bilansie ale ściana 3 warstwowa a 2W jest droższa
    Mam na mysli ogólny koszt materiałów, czasu budowy i robocizny-cąlościowo. Osobiście nie porównywałem. Jak już będe miał ekipe budowlaną, czyli znał ich ceny, oraz znał ceny materiałów to będe dokładnie wiedział czy tańsza 3w czy 2W i ewentualnie o ile. Wtedy podejmę ostateczna decyzję. Osobiście wolałbym by całościowo ściana 3W była tańsza lub porównywalna ze ścianą 2W bo ma lepsze właściwości. A może masz jakiś link do konkretnego porównania cełościowego kosztu budowy ściany 3W i 2W. Chetnie przeczytam

    Pozdrawiam

  16. #56

    Domyślnie

    himlaje napisał
    A może masz jakiś link do konkretnego porównania cełościowego kosztu budowy ściany 3W i 2W. Chetnie przeczytam
    muszę przyznac że linka nie mam, ale w jednym z muratorów były opisane koszty takich ścian i wiem że po podliczeniu kosztów 3W była tańsza, a jaka wygoda z taką ścianą na przyszłość nie mam problemu z zamontowaniem czegokolwoek do takiej ściany a do 2 W przykręcenie oświetlenia to już problem a co tu gadać np o okiennicach.
    Pozdrawiam
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  17. #57

    Domyślnie

    Chciałbym jeszcze raz zapytac o koszt wykończenia pod klucz 1m2 waszych domów. Może to ktoś okreslić choćby mniej więcej lub jakieś widełki? Najbardziej jestem ciekaw kosztów ostatnio zakończonych budów. Jeżeli ktos jeszcze nie zakończył budowy ale ma np stan surowy otwarty lub zamnknięty to tez chętnie ppoznam koszt budowy 1m2 do takiego stanu.

    Z góry dzięki za takie info
    Podrawiam

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał himlaje
    Chciałbym jeszcze raz zapytac o koszt wykończenia pod klucz 1m2 waszych domów. Może to ktoś okreslić choćby mniej więcej lub jakieś widełki? Najbardziej jestem ciekaw kosztów ostatnio zakończonych budów. Jeżeli ktos jeszcze nie zakończył budowy ale ma np stan surowy otwarty lub zamnknięty to tez chętnie ppoznam koszt budowy 1m2 do takiego stanu.

    Z góry dzięki za takie info
    Podrawiam
    12 346,50

  19. #59
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Staszek budowniczy

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    69

    Domyślnie

    Mój domek ma 100 m2 z kawałkiem
    Do tej pory wydałem 230 000 PLN .
    Do zrobienia pozostało: podłogi, malowania , osprzęt elektryczny ( gniazdka itp) docieplenie , taras, ogrodzenie od frontu , ogród .....
    Poza tym: kuchnia,łazienka.....czyli wyposażenie domu.
    Szacuję wydać jeszcze około 30 000 - 50 000PLN
    Ale to niestety w ciągu najbliższych 2,3 lat mieszkając już w swoim domku

  20. #60

    Domyślnie

    [quote="budulec1
    12 346,50[/quote]

    Dzięki za odzew . Ta kwota czego dotyczy?

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony