dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie problem ze snem

    Mam już dosyć, jestem non stop zmęczona. Zasypiam, jest ok. Jednak gdy w nocy coś mnie wybudzi (córka chce picie, pies na dwór) to za nic w świecie nie mogę spowrotem zasnąć. Może być 1-2 w nocy, a ja do 5 (o tej godzinnie wstaję) nie śpię. Najpierw staram sie zasnąć, a potem jestem zła, że nie mogę....co zrobić żeby lepiej poradzić sobie ze snem?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Mam tak samo. Ale zwykle zapalam światło, biorę książkę (coś lekkiego, np. Agatha Christie) i czytam w łóżku. Zazwyczaj po jakiejś godzinie gaszę światło, pr óbuję usnąć i... udaje się.
    Albo leżę cichutko i odmawiam różaniec "na palcach" zamiast koralików. Lepsze od liczenia baranów, zapewniam!
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  3. #3

    Domyślnie

    Problem z bezzennością miałam kila lat temu. Trwało to kilka miesięcy.
    Zaczęło się tak: mąż wieczorami do nocy pisał na maszynie w kuchni, która przylega do naszego pokoju. Maszynę miał taką z pamięcią, więc stukała dopiero wtedy kiedy napisał całą lnijkę. Ja w pokoju obok próbowałam zasnąć. No więc było cicho, cicho i łubudubu nagle drukowała się cała lnijka i znowu cisza i nagły hałas - i tak w kółko. On potem szedł spać a ja leżałam sobie całkowicie wybita ze snu i myślałam, że muszę zasnąć, bo jutro mnie czeka cały dzień opieki nad małym dzieckiem i tak się napędzałam tymi myślami, że o śnie mogłam zapomnieć. Błędne koło.
    Mąż kupił sobie laptopa, skończyły się wieczorno - nocne hałasy, ale mój problem pozostał. Wieczorem kadłam się z obawą czy zdołam usnąć.
    Kupowałam sobie jakieś ziołowe tabletki nasenne, ale średnio pomagały.
    Poprosiłam męża, żeby przepisał mi tabletki nasenne, bo już nie wyrabiałam.
    Pierwszego wieczoru wzięłam tylko pół, bo to jakieś mocne piguły były. Usnęłam bez problemu. Cały następny dzień chodziłam na wpół przytomna z metalicznym posmakiem w ustach.
    Więcej specyfiku już nie zażyłam. Trzymałam go w apceczce na wszelki wypadek aż się przeterminował i wyrzuciłam.
    Zamiast starać się usypiać na siłę przestałam się przejmować. Skoro i tak nie mogłam spać włączałam jakieś nocne programy lub brałam książkę.
    Wzięłam życie takie jakie jest.
    Problem się rozwiązał.

    Teraz to mi się z tego chce śmiać, bo usypiam jak tylko przyłożę głowę do poduszki

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Sylwia, ja z zasypianiem nie mam w ogóle problemu. Problem pojawia się jak wybiję się ze snu i nie mogę zasnąć. Z ta książką to chyba dobry pomysł. Przynajmniej będę miała czas na czytanie A bardzo mi tego brakuje

  5. #5

    Domyślnie

    Tak, jak mówi Sylwia, staraj się nie przejmować, chociaż wiem, ze to nie takie proste.
    Miałam takie problemy parę dobrych lat temu. Mąż kupił mi książkę Santorskiego "Recepty na dobry sen". Przeczytałam sobie może 1 rozdział. Potem problemy się skońcczyły, to dalej nie czytałam.
    Zabij, nie wiem, o czym było.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja często jestem senny po...kawie, jakoś dziwnie ona na mnie działa

  7. #7

    Domyślnie

    Herbatka z melisy powala mnie z nóg.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie Re: problem ze snem

    Cytat Napisał agnieszkakusi
    Najpierw staram sie zasnąć, a potem jestem zła, że nie mogę....co zrobić żeby lepiej poradzić sobie ze snem?
    U mnie sprawdzonym sposobem jest właśnie zaniechanie prób zaśnięcia. Wstaję, zajmuję się czymś (np czytam) Po pół godzinie albo godzinie zaczynam z powrotem odczuwać senność, wracam do łóżka i zasypiam.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    te książki będą chyba rozwiązaniem...

  10. #10

    Domyślnie

    Ja absolutnie nie potrafię czytać w pozycji horyzontalnej, bo natychmiast zasypiam. Choćby to była najciekawsza książka na świecie, a ja wcale nie byłabym śpiąca - wystarczy 10 minut

  11. #11

    Domyślnie

    A ja po całodziennej gonitwie zasypiam tak szybko, że ...nie pamiętam kiedy...
    ...jest się takim, jak miejsce, w którym się jest...

    Album zmagań http://foto.onet.pl/goxm8,w5k8c5tk8sgg
    http://images23.fotosik.pl/260/f4ebc9063e02f26cm.jpg

  12. #12

    Domyślnie

    melatonina -na mnie działa b. dobrze, nie uzależnia bo to uzupełnienie naszych hormonów(choć syntetyczny) no i cena znośna

  13. #13
    Guest

    Domyślnie Re: problem ze snem

    Cytat Napisał agnieszkakusi
    ... co zrobić żeby lepiej poradzić sobie ze snem?
    prowadzić zdrowy tryb zycia
    nie spac na zyle wodnej

  14. #14

    Domyślnie

    Spacer wieczorny, wymmęczyć się na basenie i później saunie po tym spię jak zabity!! Dobry masaż najlepiej z "happy end-em" też pomaga zasnąć ...
    uwielbiam rąbać drewno...

  15. #15

    Domyślnie

    ... i przede wszytskim nie martwic się tym, że nie może się zasnąć. Obawa przed niewyspaniem jest największym wrogiem snu. Tak swoją drogą to kilka dni temu usłyszałm w radiu, że jacys brytyjscy naukowcy właśnie to odkryli. A wystarczyło zapytać ze trzy osoby, które mają kłopoty ze snem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony