dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    Domyślnie Czy znowu psychoza na rynku materialow budowlanych?

    Chcialem zamowic materialy budowlane Solbet (bloczki Ideal 36 cm odm.400)i okazuje sie ze sklady budowlane (mazowieckie)nie sa wstanie mi tych materialow dostarczyc.Rozmawialem z dzialem zbytu w Solbet i powiedzieli mi ze nie przyjmuja zadnych zamowien w styczniu i w lutym a jak bedzie dalej to nie wiedza.Czy tak jest w calej Polsce?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pado

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    Poznań /Okolice
    Posty
    834
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Niestety nie jest lekko - ja kupiłem w grudniu Siporex i mam spokój. Choc chciałem kupić o grubości 30 cm w odmianie 500 , zdecydowałem się na 24 w odm. 600. Pani w hurtowni po świetach pokazała mi fax z Solbetu z informacją o podwyżce cen od połowy stycznia.Zresztą jak się dowiedziałem w Solbecie w Solcu Kujawskim była przerwa produkcyjna , a dodatkowo hurtownie przed końcemroku nie chciały robić zapasów . Może stąd pewna przerwa w dostawach i kłopotach z zakupem
    Jak ruszy import naszym producentom chęć podwyżek minie . Oby tak było !!

  3. #3

    Domyślnie Re: Czy znowu psychoza na rynku materialow budowlanych?

    Cytat Napisał Arol_62
    Chcialem zamowic materialy budowlane Solbet (bloczki Ideal 36 cm odm.400)i okazuje sie ze sklady budowlane (mazowieckie)nie sa wstanie mi tych materialow dostarczyc.Rozmawialem z dzialem zbytu w Solbet i powiedzieli mi ze nie przyjmuja zadnych zamowien w styczniu i w lutym a jak bedzie dalej to nie wiedza.Czy tak jest w calej Polsce?
    Na dobre materiały trzeba czekać. Przypuszczam, że z Ytogiem o grubości 40 cm odm. 350 jest podobnie. Nie ma też co liczyć na obniżki. Przez ostatni rok koszty pracy, materiałów i energii poszły tak w górę, że teraz może być już tylko drożej.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mamamatinka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    trochę mnie to dziwi, bo mam do sprzedania trochę bloczków celconu 24 cm i jakoś chętnego nie mam....

  5. #5

    Domyślnie

    Producenci którzy spróbują "wariantu ubiegłorocznego" bardzo się na tym przejadą. W kwietniu wszędzie będzie porotherm 25pw po max 6,50 zł dla klineta. Szlaki już przetarte, złotóka mocniejsza niż przed rokiem. Trzeba być idiotą, żeby wierzyć że na panice da się długo pojechać. W roku ubiegłym po wypowiedzi Aumillera w czerwcu (były min. budownictwa) że odliczanie VAT zostaje przedłuzone bezterminowo ceny BK spadły z 17 zł w czerwcu do 10-11 zł w lipcu i sierpniu. A rynek zapchał się importem w miesiąc. Tłumaczenie hurtownika, że nie ma produktu bo mu prodecent nie dostarcza jest żałosne. Pracą hurtownika jest znalezienie towaru a nie tylko pobierenie łaskawych dostaw od jednego producenta. A pracuję w tej branży już ponad 10 lat, więc wiem co mówię. No chyba że ktoś uparł się na jedną konkretną firmę np. Solbet. Ludzie nie dajcie się robić w bambusa.
    Johan

  6. #6

    Domyślnie

    Chcą nas zrobić jak w zeszłym roku, już brakuje materiałów w hurtowniach, mimo że budowy stoją z powodu zimy. To paranoja.
    Nie dajmy się Lepiej zacząć budowę późnym latem. Będzie taniej

    Pozdrowienia dla wszystkich budujących

  7. #7

    Domyślnie ceny ach te ceny

    Dołączam się do Was drodzy forumowicze nie dajmy się tej psychozie Ja też mam nadzieję że sprzedawcy wyciągneli wnioski z ubiegłego roku tylko czy my budujący nie spanikujemy?

  8. #8

    Domyślnie

    Witam!
    Kupilem juz Solbet (buduje w systemie 36,5 ,scianka jednowarstwowa ,ksztaltki U itp.) Xella (Ytong) zrobili mi wycene za prawie 30 tys. ,(buduje pod Warszawa),Sklad budowlany z Lubina proponowal mi te same materialy z niemiec za ok. 22 ,23 tys. z transportem wlacznie , Ale znalazlem dostawce z Bydgoszczy ktory mi zrobil super wycene na solbet(polska wersja Ytonga) za 20 500.Czytalem w ostatnim "Wprost" ze Xella Polska podejzewana jest o zmowe cenowa z dostawcami Ytonga i moze zaplacic kare wysokosci 10% zysku z zeszlego roku.
    Ot polska!Oplaca sprowadzac sie ten material z krajow gdzie koszty robocizny sa duzo wyzsze niz w polsce(Austria ,Niemcy),zaplacic za transport i jest sie jeszcze kilka tys. do przodu.Zlodziejstwo !!!Odniechciewa sie w tym kraju zyc.

    Pozdrawiam

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamamatinka
    trochę mnie to dziwi, bo mam do sprzedania trochę bloczków celconu 24 cm i jakoś chętnego nie mam....
    Bo same nie chodzą
    Ile rzeczy bym kupiła w trakcie budowy "z drugiej ręki" jakbym miała transport! A hurtownia przywozi...

  10. #10

    Domyślnie

    wyobrazcie sobie ze bylem w hurtowni zapytac o BK i sprzedawca prosto w oczy mi powiedzial ze narazie nie sprzedaja,maja na placu BK ale czekaja na wzrost cen. Myslalem ze ekspolduje, tak wyglada wolny rynek wrrrrrr

  11. #11

    Domyślnie

    heheh ciekawe podejście do klienta, a zapytałeś jaki wzrost cen będzie go satysfakcjonował??
    Ci, którzy budują zamki na lodzie, zwykle na lodzie osiadają...

  12. #12

    Domyślnie Ceny spadną?

    A po grudniowym zrywie (nidobitki na początku stycznia) w hurtowniach cisza i spokój. Nie ma komu kupować. I co wy na to?
    Johan

  13. #13

    Domyślnie

    witam.
    unipor 498x240x238 17grudzien 8.05zl dzis 8.45zl z transportem
    unipor 498x115x238 10 styczen 4.4zl szt.z transportem
    mam dojscie do dachowki ROBEN z niemiec blizsze info na priva 30procent taniej.

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Seba7207
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    416
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Forumowicze, życiowa prawda, że chtry 2 razy traci, a spekulanci - hurtownicy moga zostać z materiałem. Nie dajcie się robić w balona i nabijać komuś kasę. Spokojnie. Pomyślcie o imporcie, będzie taniej i nie zarobi spekulant hurtownik
    NIGDY NIE JEDZ ŻÓŁTEGO ŚNIEGU!!!
    Dziennik Ala i Seba
    Komentarze do Dziennika Ala i Seba

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Leeonq
    wyobrazcie sobie ze bylem w hurtowni zapytac o BK i sprzedawca prosto w oczy mi powiedzial ze narazie nie sprzedaja,maja na placu BK ale czekaja na wzrost cen. Myslalem ze ekspolduje, tak wyglada wolny rynek wrrrrrr
    w Sepólnie macie chyba 2 hurtownie wiec moga sobie pozwolic na taka polityke. Dziiwi mnie ze mowia tak wprost a nie klamiac, ze zarezerwowane, zamowione itd.

    Pozdro dla ludzi z sepolna gdzie za czasu mlodosci spedzalem kazde wakacje i ferie )

    ps. niebawem tam bedziemy na dniu babci jak nasza corcia nieco sie kataru pozbedzie
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  16. #16

    Domyślnie

    byłem ostatnio w lokalnym składzie, większość towaru u nich biorę. Wchodzę - chłopaki wymyślają sobie zabawy (w stylu gaszenie światła koledze w WC).
    Mówię z przekąsem: "ruch spory". A oni :" jak ch....".
    A towaru na placu sporo, chętnych brak. A ceny i tak podnoszą, bo jak inni to robią , to dlaczego oni nie?

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał martinez44
    Producenci którzy spróbują "wariantu ubiegłorocznego" bardzo się na tym przejadą. W kwietniu wszędzie będzie porotherm 25pw po max 6,50 zł dla klineta. Szlaki już przetarte, złotóka mocniejsza niż przed rokiem. Trzeba być idiotą, żeby wierzyć że na panice da się długo pojechać. W roku ubiegłym po wypowiedzi Aumillera w czerwcu (były min. budownictwa) że odliczanie VAT zostaje przedłuzone bezterminowo ceny BK spadły z 17 zł w czerwcu do 10-11 zł w lipcu i sierpniu. A rynek zapchał się importem w miesiąc. Tłumaczenie hurtownika, że nie ma produktu bo mu prodecent nie dostarcza jest żałosne. Pracą hurtownika jest znalezienie towaru a nie tylko pobierenie łaskawych dostaw od jednego producenta. A pracuję w tej branży już ponad 10 lat, więc wiem co mówię. No chyba że ktoś uparł się na jedną konkretną firmę np. Solbet. Ludzie nie dajcie się robić w bambusa.
    nie jestem z branży jak martinez44 lecz podpisuje się pod tym co napisał w 100%. pozdrawiam
    WOLF2008

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mada1

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5

    Domyślnie

    Arol_62 co to jest za hurtownia, jestem z okolic Bydgoszczy i w moich stronach łaskawie dostałem odpowieź, że solbet to najszybciej w kwietniu i to jeszcze niewiadomo po jakich cenach
    PZDR

  19. #19

    Domyślnie

    macie jakies nowe dobre wiadomosci? bo zaczynam sie denerwowac, gdzie nie spojrze podwyzki i terminy ze hohoo, a za chwile bede musial kupic BK

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał mada1
    Arol_62 co to jest za hurtownia, jestem z okolic Bydgoszczy i w moich stronach łaskawie dostałem odpowieź, że solbet to najszybciej w kwietniu i to jeszcze niewiadomo po jakich cenach
    PZDR

    Izocentrum.Ale ja zamawialem juz w grudniu ,czekalem 1 miesiac na potwierdzenie i w styczniu zamowienie zostalo przyjete .Pod koniec lutego mam dostac ten material.Solbet Ideal 36 + Ksztaltki U i solbet 12.Zobaczymy jak to odbiore.W izocentrum mowili mi ze ilosci materialow ktore dostaja z Solbetu tez sa limitowane.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony