dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 36
  1. #1

    Domyślnie Szambo szczelne!!!

    Witam,
    W mojej okolicy jest dosc wysoki poziom wod gruntowych i sklad gruntu jest dziwny ( przekladaniec gliny z piaskiem ), wiec odpada zainstalowanie POŚ. Do tego gmina obiecuje w 2009 podlaczenie do kanalizacji ale z tym to wiadomo...
    Jednak stoje przed wyborem szamba szczelnego. Mam pytanie jakie macie szamba? Plastik czy betonowe?? Jedno komorowe czy dwu? Nasza rodzina to "na razie" trzy osoby. Wiec wychodzi na to ze szambo powinno miec pojemnosc ok 9 m3. Podajcie swoje opinie na ten temat.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    A po co ci dwukomorowe na rok???
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  3. #3

    Domyślnie

    zrobilem jedno komorowe ....i powoli zaluje ..ze nie mam dwoch komor .... podlaczyl bym drenaż i po zawodach .... bakterie do muszli klozetowej i masz full ekologia ale jak maja cie podlaczyć to po co ci wydawac pienidze ....
    Chcesz skrócić sobie życie ???- Zacznij sie budować !!!
    NINJA NIE MOŻE BYĆ MIĘNTKAA!!!

    http://geoportal.gov.pl/ polska z duzej wysokosci - sprawdz swoje włości :lol

  4. #4

    Domyślnie

    taa mi tez obiecują obietnice urzędników nie zawsze się sprawdzają, ja poleciłbym zbiornik z tworzywa sztucznego.
    Ci, którzy budują zamki na lodzie, zwykle na lodzie osiadają...

  5. #5

    Domyślnie

    Cześć !

    ...u mnie też jest wysoki poziom wody gruntowej, zamówiłem sobie szambo z tworzywa - do tej pory myślałem,że od jednego z lepszych producentów w okolicy Poznania. W każdym razie przejechali z szambem i po paru godzinach stwierdzili, że jako firma nie podejmują się montażu, nieporadzili sobie ze względu na obsypujący się wykop - uciekli.
    Skończyło się na tym, że mam betonowe 9m3 i mam nadzieję,że faktycznie jest szczelne

    Pozdrawiam !

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał boboo
    Cześć !

    ...u mnie też jest wysoki poziom wody gruntowej, zamówiłem sobie szambo z tworzywa - do tej pory myślałem,że od jednego z lepszych producentów w okolicy Poznania. W każdym razie przejechali z szambem i po paru godzinach stwierdzili, że jako firma nie podejmują się montażu, nieporadzili sobie ze względu na obsypujący się wykop - uciekli.
    Skończyło się na tym, że mam betonowe 9m3 i mam nadzieję,że faktycznie jest szczelne

    Pozdrawiam !
    I dobrze że uciekli bo z tworzywa mogłoby wystrzelić w powietrze jak niezły ponton, razem z kostką brukową
    Ja nie będę ryzykował - będzie z betonu, i to dobrze zakotwione.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaro'71
    I dobrze że uciekli bo z tworzywa mogłoby wystrzelić w powietrze jak niezły ponton, razem z kostką brukową
    Jest to możliwe przy niewłaściwym zakotwiczeniu zbiornika. Często zdarza się, że taki zbiornik "wypływa" ale można np. zrobić betonowe stopy i do nich metalowymi linami przytwierdzić zbiornik. Poza tym proponuję każdemu indywidualnie przeliczyć koszty. ;]
    Ci, którzy budują zamki na lodzie, zwykle na lodzie osiadają...

  8. #8

    Domyślnie

    O to mi chodzi ze obiecuja rok 2009 hmm , ale moze byc roznie. Wiec zakladam ze na EURO 2012 bedzie na bank . A co do tworzywa to wlasnie czytalem o zakotwieniu w betonie, za to cena wzrasta, a klopot przy niewlasciwym montazu zostaje. Wiec zalozmy, ze betonowe. Pojemnosc 9 m3 netto jest wystaczajaca dla docelowo 4 osob? Jaka jest pojemnosc tej szambiarki? Chodzi mi o jednorazowe zalatwienie " sprawy "? A co do dwoch komor to jak zrobie druga komore a tam bakterie to moze w ta druga komore pompe i woda z "nawozem" na dzialke? Ale jak ze smrodkiem ? Ciekawe czy ma ktos takie cudo?

  9. #9

    Domyślnie

    szambiarki na podwoziu samochodowym maja pojemność ok 9-10m3 ..... chyba ze jakię ciagnione przez traktor , one sa wieksze ..zadzwon do firm w okolicy i zapytaj jakie maja pojemnosci ich szambo-jety
    Chcesz skrócić sobie życie ???- Zacznij sie budować !!!
    NINJA NIE MOŻE BYĆ MIĘNTKAA!!!

    http://geoportal.gov.pl/ polska z duzej wysokosci - sprawdz swoje włości :lol

  10. #10

    Domyślnie

    A jak sie oplaca szambo dwukomorowe szczelne? Czy pozniej ta w miare czysta woda mozna podlewac dzialke? Czy sa szamba przelotowe tzn takie ktore mozna podlaczyc do kanalizacji? Czy trzeba od nowa odkopywac?

  11. #11

    Domyślnie

    Szamba betonowe szczelne (nawet z atestem) są szczelne w tym znaczeniu, że ich zawartość nie wypływa do gruntu (w granicach ich nominalnej pojemności).
    Natomiast producent nie gwarantuje szczelności w przeciwnym kierunku.
    Po duzych deszczach woda może wpływać do wnętrza.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał czaguz
    A jak sie oplaca szambo dwukomorowe szczelne? Czy pozniej ta w miare czysta woda mozna podlewac dzialke? Czy sa szamba przelotowe tzn takie ktore mozna podlaczyc do kanalizacji? Czy trzeba od nowa odkopywac?
    Podlewać działkę wodą z szamba? No cóż... są różne zboczenia
    Przepisy nie pozwalają na stosowanie "szamba przelotowego" przy podłączeniu do kanalizacji!!!

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał romek163
    Cytat Napisał jaro'71
    I dobrze że uciekli bo z tworzywa mogłoby wystrzelić w powietrze jak niezły ponton, razem z kostką brukową
    Jest to możliwe przy niewłaściwym zakotwiczeniu zbiornika. Często zdarza się, że taki zbiornik "wypływa" ale można np. zrobić betonowe stopy i do nich metalowymi linami przytwierdzić zbiornik. Poza tym proponuję każdemu indywidualnie przeliczyć koszty. ;]
    szukając szamba generalnie zauważyłem (choć może się przeoczyłem) ,ze szamba tzw. plastikowe są droższe od betonowych. Jak doliczysz stopy, kotwienie liny i robociznę, to wniosek nasuwa się sam
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikolayi
    szukając szamba generalnie zauważyłem (choć może się przeoczyłem) ,ze szamba tzw. plastikowe są droższe od betonowych. Jak doliczysz stopy, kotwienie liny i robociznę, to wniosek nasuwa się sam
    No to dolicz koszty transportu szamba betonowego. Te z okolic Radomia (były najtańsze) kosztowały ok. 1800zł (8-9m3), ale transport 2000zł. Tymczasem szambo z tworzyw sztucznych kosztowało mnie 3500, a przywiozłem je sobie sam (300zł z wypożyczeniem przyczepy). Inna sprawa to to, że trzeba je było dociążyć czapką betonową, jednak chodzi mi tu o to, że tak jak już ktoś napisał - każdą sytuację trzeba rozpatrywać indywidualnie.
    Pozdrawiam,
    Krisker

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krisker
    Cytat Napisał mikolayi
    szukając szamba generalnie zauważyłem (choć może się przeoczyłem) ,ze szamba tzw. plastikowe są droższe od betonowych. Jak doliczysz stopy, kotwienie liny i robociznę, to wniosek nasuwa się sam
    No to dolicz koszty transportu szamba betonowego. Te z okolic Radomia (były najtańsze) kosztowały ok. 1800zł (8-9m3), ale transport 2000zł. Tymczasem szambo z tworzyw sztucznych kosztowało mnie 3500, a przywiozłem je sobie sam (300zł z wypożyczeniem przyczepy). Inna sprawa to to, że trzeba je było dociążyć czapką betonową, jednak chodzi mi tu o to, że tak jak już ktoś napisał - każdą sytuację trzeba rozpatrywać indywidualnie.
    Nikt nie każe Ci wozić szamba z Radomia do Olsztyna
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krisker
    No to dolicz koszty transportu szamba betonowego. Te z okolic Radomia (były najtańsze) kosztowały ok. 1800zł (8-9m3), ale transport 2000zł. Tymczasem szambo z tworzyw sztucznych kosztowało mnie 3500, a przywiozłem je sobie sam (300zł z wypożyczeniem przyczepy). Inna sprawa to to, że trzeba je było dociążyć czapką betonową, jednak chodzi mi tu o to, że tak jak już ktoś napisał - każdą sytuację trzeba rozpatrywać indywidualnie.
    To chyba wziąłeś full luksus transport. W moim przypadku wyszło około 800 zł razem z montażem na miejscu do gotowego wykopu. Montowane w listopadzie, więc ceny dość aktualne. Wystarczyło poczekać chwilę, aby znalazł się transport łączony. Równiez przywiezione z okolic Radomia.
    Tam się po prostu opłaca je kupować, bo w okolicy Wrocławia wołali więcej aniżeli mnie kosztował: wykop + szambo + transport.

    Dodatkowo przy wysokich wodach gruntowych montaż szamba plastikowego może powodować więcej problemów niż betonowego bo jest po prostu za lekkie. Jeżeli stoi Ci woda w wykopie to trudno jest je obudować. Pozostanie jedynie czapa z góry. Tylko czy każde to wytrzyma?
    Dywagacje nad kominkiem - Kominek Trocia

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikolayi
    Nikt nie każe Ci wozić szamba z Radomia do Olsztyna
    A owszem, na tej wiosce rybackiej ceny są kosmiczne i z tego co pamiętam były porównywalne z tymi z Radomia+transport. Nie każdy ma pod ręką producenta. Nawet jeśli przewóz miałby być na krótszym odcinku, to koszt i tak jest znaczny.
    Pozdrawiam,
    Krisker

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    To chyba wziąłeś full luksus transport.
    Tyle mi policzyli w Radomiu.

    Cytat Napisał Trociu
    Dodatkowo przy wysokich wodach gruntowych montaż szamba plastikowego może powodować więcej problemów niż betonowego bo jest po prostu za lekkie. Jeżeli stoi Ci woda w wykopie to trudno jest je obudować. Pozostanie jedynie czapa z góry. Tylko czy każde to wytrzyma?
    Samo szambo betonowe nie daje gwarancji solidnego osadzenia w gruncie.
    Pozdrawiam,
    Krisker

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krisker
    Cytat Napisał Trociu
    To chyba wziąłeś full luksus transport.
    Tyle mi policzyli w Radomiu.
    Możliwe, że nie brali pod uwagę transportu kilku zbiorników w Twoją okolicę. Wtedy moi chcieli około 1600 za sam transport. Dlatego czekałem z 2 miesiace na swój zbiornik. Albo firma chciała sobie dorobić na takim transporcie.

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krisker
    Cytat Napisał Trociu
    Dodatkowo przy wysokich wodach gruntowych montaż szamba plastikowego może powodować więcej problemów niż betonowego bo jest po prostu za lekkie. Jeżeli stoi Ci woda w wykopie to trudno jest je obudować. Pozostanie jedynie czapa z góry. Tylko czy każde to wytrzyma?
    Samo szambo betonowe nie daje gwarancji solidnego osadzenia w gruncie.
    Zgadza się. W moim przypadku po włożeniu zbiornika do wykopu, pływał on sobie dość swobodnie. Ale to dlatego, że do połowy wysokości była woda dookoła. Pomogło wlanie do środka trochę wody i położenie wzmocnionej (najazdowej) płyty wierzchniej. Po tej operacji szambo opadło na dno i jeszcze po kilku dniach zostało dodatkowo "wciągnięte" kilkanaście cm w głąb. Teraz już nic go nie rusza.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony