dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 3668

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11

    Domyślnie

    Ja robiłem tradycyjną, zastanawiałem się także nad wiązarami ale jako że miałem ustaloną cenę z murarzami na wykonanie całego domu ( mury + więźba + pokrycie) i nie miało znaczenia czy kryte blachą czy dachówką to zdecydowałem się na dachówkę i tradycyjną więźbę
    Więźbę miałem przeliczoną na dachówkę, zwiększony kąt do 28stopni- za więźbę zapłaciłem jakieś 13 tys, robocizna wliczona w całość + ok 25-3 tys za podbitkę bo robiłem poziomą.

    Przy wiązarach faktycznie dolny pas to strop ale i tak chyba musisz robić konstrukcje do sufitów podwieszanych także to chyba nie ma znaczenia bo koszty podobne. Chyba że zdecydujesz się przybijać płyt GK do belek drewnianych.......hmmm, nie wiem jak by to się sprawowało w dłuższej perspektywie. Jest natomiast różnica w kosztach bo nie musisz wykonywać podciągów betonowych- tak na szybko licząc to materiały na podciągi ( stal, beton i deski do szalunku) to ok 6-7 tys.

    Jest jeszcze jeden ważny czynnika przy więźbie tradycyjnej, strych jest ogromny, naprawdę miejsca jest bardzo dużo- przy wiązarach będziesz miał mały pokoik

    Po przemyśleniach to najlepszym rozwiązaniem było by chyba zrobić strop betonowy ale jak widzisz w zdaniu jest CHYBA ))
    Wkurza mnie to że dom mam prawie w stanie deweloperskim i muszę na sufity i ocieplenie dać jakieś 12-14 tys ( a przy betonowym to na etapie stanu surowego był by wykonany i zapomniany ))
    Ostatnio edytowane przez sir_wojtas ; 28-09-2014 o 11:40

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony