dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 184
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 3668
  1. #1

    Domyślnie projekt M42 PRZEMYŚLANY

    Witam. Mam pytanie: czy może ktoś buduje dom wg projektu M42 Przemyślany? Jestem zainteresowany opinią na temat tego projektu celem wymiany poglądów. Zamierzam budować dom wg tego projektu wiosną 2008r.

  2. #2

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Dodaję link do wybranego projektu - c0 o tym projekcie sądzicie,jego wady i zalety,proszę o skomentowanie.
    http://projekty.muratordom.pl/projek...55&IdKolekcji=

  3. #3

    Domyślnie

    Bardzo fajny przemyślany dom.
    Jeżeli masz działkę z wjazdem od wschodu albo północy, jesteś zdecydowany na parterówkę i możesz ją wybudować na twojej działce to kup ten projekt.

    Wpowadziłabym jedynie kilka kosmetycznych zmain w ustawieniu ścianek działowych.

  4. #4

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Allanah - dzięki za zainteresowanie się moim pytaniem.Wjazd na działkę mam od zachodu,ale uważam,że projekt ten jest odpowiedni co do wjazdu z tej strony,może się mylę? Proszę Cię o sprecyzowanie swoich pomysłów na dokonanie zmian w ustawienu ścianek działowych,mam już inne sugestie od jednego z forumowiczów,to może skorzystam z Twoich i coś z tego wybiorę.
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    rozważylabym następujące zmiany:
    1. powiększenie salonu kosztem szafy naprzeciwko spiżarni i tego miejca w kuchni gdzie stoi lodowka - po prosu ścianke pomiędzy kuchnią a salonem przesunęłabym o ok 60 w kierunku ściany frontowej
    2. kosztem spizarni urządziłabym szatnię dostępna z wiatrołapu, jednak jesli potrzebujecie spiżarni to się tym nie sugerujcie, jednak jeśli zdecydujecie że spiżarnia pozostaje w tym miejscu to zmniejszcie okno do niej bo zabiera bardzo dużo miejsca na ścianie gdzie najwygodniej ustawić jakis regał a dodatkowo jeśli znajduje się na elewacji zachodniej bedzie b.ciepła i nie spełni swojej roli
    3. przedzielilabym długie pomieszczenie gospodarcze ścianką dzialową na pół, do drugiej części zrobiłabym wejscie z garażu
    4. ewentualne powiększenie salonu poprzez przesunięcie ściany pomiędzy salonem a korytarzykiem nr 6 o tyle aby ścianka znalazła się w tej lini co jej fragment z drzwiami do tego korytarzyka, wymusi to przesunięcie ścianki pomiędzy sypialniami 8 i 9 i zmniejszenie sypialni nr 7, coś za coś, ja wybralabym w tej sytuacji większy salon. Sama mam 30 m i widze że mógłby być większy a przy ukladzie komunikacyjnym jak w tym projekcie że wyjście na taras jest w przeciwnym narozniku co wejście do pokoju byloby jeszcze ciaśniej

  6. #6

    Domyślnie M42 Przemuślany

    Dzięki Allanah - z Twoich propozycji napewno zostanią zrealizowane punkty 1 i 3.Nad pozostałymi będe się nadal zastanawiał.
    Pozdrawiam.

  7. #7

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Zastanawiam się nad przeniesieniem kominka(oczywiście z kominem) w salonie
    z miejsca przy wyjściu na taras do narożnika przy korytarzu(6) i sypialni(9),celem ogrzewania powietrzem pomieszczeń 7,8 i 9.Link do tego projektu jest powyżej.Proszę o poradę co o tym sądzicie.
    Czy zmianę miesca usytuwania komina należy wprowadcić do projektu przed otrzymaniem Pnb,czy mozna to zrobić w trakcie budowy przez kierownika budowy?

  8. #8

    Domyślnie

    Z kominkiem to niezły pomysł. Lepiej to zrobić na etapie adaptacji projektu, bo osoba z uprawnieniami sprawdzi Ci, czy komin konstrukcyjnie nie będzie przeszkadzał więźbie dachowej. Jeśli nie, a chyba nie, to możesz śmiało to zrobić. MOżesz go umieścić w rogu, a na ścianie odgradzającej salon od korytarza części nocnej, może stać ( wisieć ) telewizor.
    Projekt jest super. Nie wprowadzaj w nim zmian, a szczególnie tej z przesuwaniem ściany, o kt. była mowa wcześniej ( Allanah pkt. 1 ). Tam gdzie jest szafa i przejście do kuchni jest słup konstrukcyjny. Chcesz go mieć na środku salonu ? Poza tym salon zyska kilka metrów, a straci walor intymności. Ktoś wchodzący do domu od razu wwalcuje się Wam do salonu, ja takiego rozwiązania nie lubię, ale rzecz gustu.

    Pozdrawiam.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  9. #9

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Dzięki ProStaś za Twoje uwagi. Pozostanę na zmianie miejsca komina jak pisałem w poście wyżej.Cieszę się,że Tobie mój projekt budynku się podoba.

  10. #10

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Kupiłem dzisiaj projekt budynku" M42 Przemyślany" z muratora.
    Widzę, że będę pierwszym budowniczym wg tego projektu, z naśladowcami chętnie dzielił się bedę doświadczaeniami uzyskanymi w trakcie budowy.
    Zainteresowanie moim projektem było bardzo małe,więc dziękuje Allanah
    i ProStaś za wyrażenie swoich stanowisk w sprawie tego projektu.
    No i czas budowę będzie zaczynać http://projekty.muratordom.pl/projek...55&IdKolekcji=

  11. #11

    Domyślnie Murator M42 - Przemyślany

    Witam wszystkich budujących dom wg projektu PRZEMYŚLANY.
    Jestem zainteresowany budową tego domu. Interesują mnie jednak koszty budowy. Czy ktoś posiada kosztorys tego domu? A jeśli nie, to czy ma ktoś zestawienie materiałów potrzebnych do postawienia PRZEMYŚLANEGO?
    jutro będzie lepiej...

  12. #12

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Witam cię Najlowak
    Jest mi miło, że jesteś zainteresowany budową Przemyślanego.Jest to nowy projekt i przypuszczam, że jestem pierwszą osobą która ten projekt kupiła.Budowę rozpoczynam, jak dobrze pójdzie z PnB,
    pod koniec marca.Zestawienie kosztów jest na stronie muratora - całkowity koszt około 300 tys.Orientacyjne zestawienie materiałów to:
    - ława fundamentowa zbrojona 40x40 = 14 m 3 betonu,
    - bloczki M6 na ściany fundamentowe - 1200 sztuk
    - stal zbrojeniowa około 1234 kg(ława,wieniec,słupy i podciągi),
    - ściany nośne zewnętrzne 150 m2,
    -cegła pełna na kominy 20 m2, to jest około 1400 sztuk
    - ścianki działowe 100 m2,
    - drewno na więźbę dachową 7,36 m3,
    - belki na strop 3,72 m3.
    W przypadku dalszych pytań jestem do dyspozycji.

  13. #13

    Domyślnie

    Postihal dzięki za cenne informacje. Na jakie zmiany w projekcie się zdecydowałeś?
    jutro będzie lepiej...

  14. #14

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Jeszcze nie dokonaliśmy żadnych zmian w zakupionym projekcie.Po analizie technicznych rozwiązań stropu - jestem trochę podłamany.Projektant umieścił w ściankach działowych cztery słupy żelbetowe o przekroju 24 cm x 24 cm.a te słupy zostały powiązane podciągami też o wymiarach 24x24 i od tych słupów dalej podciągi do ścian nośnych zewnętrznych.W sumie należy wykonać 56 mb podciągów.Na tych podciągach są położone murłaty,a na tych murłatach belki stropowe drewniane.Uważam to za dość skomplikowane jak na strop bez poddasza użytkowego.W tej sytuacji zleciłem firmie,która produkuje prefabrykowaną więźbę dachową przeprojektowanie tego rozwiązania i podanie kosztów tego rozwiązania.Odpowiedż otrzymam w ciągu tygodnia i wtedy podejmę decyzję co dalej.
    Pozdrowienia.

  15. #15

    Domyślnie Re: M42 Przemyślany

    Cytat Napisał Postihal
    Jeszcze nie dokonaliśmy żadnych zmian w zakupionym projekcie.Po analizie technicznych rozwiązań stropu - jestem trochę podłamany.Projektant umieścił w ściankach działowych cztery słupy żelbetowe o przekroju 24 cm x 24 cm.a te słupy zostały powiązane podciągami też o wymiarach 24x24 i od tych słupów dalej podciągi do ścian nośnych zewnętrznych.W sumie należy wykonać 56 mb podciągów.Na tych podciągach są położone murłaty,a na tych murłatach belki stropowe drewniane.Uważam to za dość skomplikowane jak na strop bez poddasza użytkowego.W tej sytuacji zleciłem firmie,która produkuje prefabrykowaną więźbę dachową przeprojektowanie tego rozwiązania i podanie kosztów tego rozwiązania.Odpowiedż otrzymam w ciągu tygodnia i wtedy podejmę decyzję co dalej.
    Pozdrowienia.
    Co to za nieprzemyślany strop?
    Jak będziesz miał odpowiedz od ludzi zmieniających Ci dach to daj znać.
    jutro będzie lepiej...

  16. #16

    Domyślnie M42 Przemyślany

    No to wstawię fotki z mojej działki.

  17. #17

    Domyślnie

    No i pojawił się problem, miało być kilka zdjęć, a wychodzi tylko jedno, będzie trzeba się tego nauczyć jak, wstawić kilka zdjęć do jednego postu?

  18. #18

    Domyślnie

    Przystanek będziesz miał blisko.
    Czym zamierzasz ogrzewać swój domek?
    jutro będzie lepiej...

  19. #19

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Dalsze zdjęcia działki:
    zdjęcia z działki w dniu jej zakupu:
    - widok od tyłu działki (strona wschodnia),

    - wjazd na działkę od strony zachodniej(działka była strasznie zakrzaczona i zarośnieta starymi drzewami owocowymi),

    - no i przyszedł czas na pracę koparki:


    - mam wrażenie,że to jest korzeń mojego złamanego zęba

    - ogień dopełnił dzieła:




    - widoczny efekt pracy koparki:


    -a to już pierwsze zakupy - pustak ceramiczny UNIPOR

    no i udało sie za drugim razem,a to dzięki instrukcji ponurego 63.
    Wielkie dzięki.

  20. #20

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Witam Najlawok
    Przeprojektowanie konstrukcji dachu i stropu wraz z wyceną miałem otrzymać
    w ciągu tygodnia i wtedy podjąć decyzję co dalej.We wtorek upłynął juz tydzień i cisza.Jeszcze trochę poczekam.

Strona 1 z 184

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony